 |
 Навчання «Сі бриз» розпочалися
15.07.08 В’ячеслав ВОРОНКОВ.
Дві тисячі військовослужбовців з 17 країн: США, Австрії, Бельгії, Велико-британії, Греції, Франції, ФРН, Туреччини, Румунії, Азербайджану, Вірменії, Грузії, Латвії, Данії, Македонії, Канади, а також України, — ступили на нашу землю.
— Наша держава представлена на навчанні великим десантним кораблем «Костянтин Ольшанський», корветом «Луцьк», тральщиком «Мелітополь» та іншими суднами, — розповів «Голосу України» керівник навчань перший заступник командувача ВМСУ віце-адмірал Віктор Максимов. — У маневрах також візьмуть участь український батальйон морської піхоти, аеромобільна рота, рятувальна парашутно-десантна група.
Інші країни делегували на навчання сім бойових кораблів, підрозділ морської піхоти і механізовані підрозділи.
Зі США в Одесу прибув есмінець «Макфоул» з екіпажем у 350 осіб, Туреччина делегувала на військово-морські навчання фрегат «Гедіаз» з 240 військовими моряками. Віце-адмірал Віктор Максимов розповів, що екіпажі бойових кораблів відпрацьовуватимуть тактичне маневрування, здійснюватимуть пошук підводного човна в певному районі, пошуково-рятувальні роботи, огляд підозрілого судна, протикорабельну і протиповітряну оборону, поповнять запаси на ходу в морі, практичні артилерійські стрільби. Висадять і десант морської піхоти на необладнаному узбережжі і створять там зону безпеки. Керівник навчань з американської сторони — комодор Джон Мур. Завершаться навчання 28 липня.
Навчання «Сі бриз-2008» викликали акції протесту, в яких беруть участь представники ПСПУ і КПУ. Вони розгорнули наметове містечко в селищі Чорноморське Комінтернівського району, де передбачається висадка морського десанту. Пікетники також розташувалися в районі морського вокзалу і Західної військово-морської бази ВМСУ, де базуються бойові кораблі учасників «Сі бриз-2008».
Одеська область.
Фото Олександра КРЕМКО (Укрінформ).
З ДОСЬЄ «ГОЛОСУ УКРАЇНИ»
Перше відбулося в 1997 році в Криму відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво з питань оборони і військових відносин між Міноборони США і Міноборони України. У листопаді 1998 року в «Сі бриз» брала участь Російська Федерація. 2006 року навчання не відбулися через акції протесту населення Криму і відсутність правової бази — Верховна Рада не затвердила відповідний закон. Навчання «Сі бриз» за всю історію їхнього проведення обійшлися США в 10,2 мільйона доларів. Затрати України — 76 тисяч доларів. |
 |