Футбол. Чемпіонат країни. Вища ліга. 14-й тур.
«Карпати» — «Оболонь». 0:1. 12 000 глядачів. Гол: Каряка, 89.
«Чорноморець» — «Динамо». 1:4. 20 000. Катинсус, 51 — Рінкон, 25, 85, Шацьких, 29, 41.
«Поліграфтехніка» — «Ворскла». 2:0. 4 200. Козакевич, 9, 65.
«Металург» Д — «Кривбас». 2:1. 1 000. Пономаренко, 13, Ателькін, 44 — Кудинов, 39.
«Металург» М — «Волинь». 3:2. 6 000. Аникеєв, 30, 61, з пенальті, Бабич, 36 — Алієв, 59, Гребеножко, 72.
«Металіст» — «Металург» Зп. 2:1. 7 000. Шопін, 7, Назаренко, 55 — Кравченко, 4, у власні ворота.
«Арсенал» — «Таврія». 5:0. 1 500. Апхазава, 27, Ковальчик, 35, Чернов, 37, Окодува, 45, Коновалов, 82, з пенальті.
«Дніпро» — «Шахтар». 0:3. 21 000. Попов, 33, Бахарєв, 41, Зубов, 71.
Головну увагу було звернуто, звичайно, до Дніпропетровська, де одноосібний лідер приймав чемпіона. Ми вже писали про те, що саме матчі на фініші першого кола проти «вуглярів» і динамівців стануть для «Дніпра» моментом істини.
Грати проти еліти, коли сам прагнеш до неї потрапити, — справа нелегка. Гранди, як правило, особливо налаштовуються на зустрічі проти порушників спокою. Однак у дебюті зустрічі «Дніпро» захопив ініціативу і тиснув на позиції гостей. Хоча, якщо відверто, то Дмитра Шуткова господарі якось особливо і не турбували.
А в середині першого тайму «Шахтар» відкрив рахунок. Найприємніше було те, що відзначився гравець національної збірної Сергій Попов, котрий нарешті оговтався після тяжкої травми і операції.
Надалі гра була обопільно гостра. Зрозуміло, що дніпропетровці намагалися відігратися. Однак ще двічі наражалися на контрдії суперника, котрий дуже сумлінно підготувався до цього важкого і важливого поєдинку. Отже, чемпіон за очками наздогнав лідера.
Напрочуд успішно виступили цього разу столичні клуби. Переможний тон задали ще в суботу «Динамо» і «Оболонь». І якщо останній, виявивши неабиякі бійцівські якості, вирвав перемогу в «Карпат» на передостанній хвилині, то динамівці справу на другий тайм не відкладали. На перерву вони пішли, ведучи перед — 3:0.
Щоправда, після відпочинку одесити помітно активізувалися і забили одного м’яча. Але варто зважити на те, що футболісти «Динамо», досягши помітної матеріальної переваги, почали заощаджувати сили. І це зрозуміло, адже в них просто шалений ігровий графік. Уже сьогодні синьо-білі проведуть пропущений матч шостого туру у Львові проти «Карпат». До речі, його трансляція на телеканалі СТБ розпочнеться о 19.00.
Та повернімося до матчу в Одесі. Його закінчення підопічні Олексія Михайличенка провели на високій ноті і збільшили рахунок. Особливої похвали заслужив Максим Шацьких, котрий з одинадцятьма м’ячами очолив суперечку найкращих бомбардирів чемпіонату.
А завершили успішні «гастролі» киян футболісти «Арсеналу», котрі, впіймавши ігровий кураж, легко поклали на лопатки сімферопольців. Ця перемога вивела команду В’ячеслава Грозного на третій рядок у турнірній таблиці.
Лише результати
Першість країни. Перша ліга. 15-й тур. «Миколаїв» — «Арсенал». 1:3. «Шахтар-2» — «Зірка». 1:2. «Борисфен» — «Нафтовик». 1:0. ЦСКА — «Сталь». 1:1. «Вінниця» — «Прикарпаття». 0:0. «Система-Борекс» — «Полісся». 1:0. «Красилів» — «Закарпаття». 0:0. «Спартак» — «Сокіл». 1:0. «Карпати-2» — «Динамо-2». 1:1.
«Зірка» — 32 очки, «Сталь» — 28, «Динамо-2» — 27, «Борисфен» — 25, «Нафтовик» — 24, «Шахтар-2» — 23, «Закарпаття», «Полісся», «Миколаїв» — по 22, «Вінниця» — 20, «Арсенал» — 19, «Красилів» — 18, «Спартак» — 17, ЦСКА — 16, «Карпати-2», «Сокіл» —по 14, «Прикарпаття» — 13, «Система-Борекс» — 12.