Кіномитці з Японії шукали природні декорації для свого фільму по всьому світу, а знайшли в Україні — у прекрасному лісовому куточку, який називають «тунелем кохання». До того ж дивовижність української місцини, що поблизу села Клевань Рівненського району, настільки вразила зарубіжних митців, що вони під її впливом змінили також назву кінострічки на однойменну — «Клевань, тунель кохання».
Фільм кінорежисера Акійоші Імазакі, у сюжеті якого — випробування долею юнака та юнки, закоханих один в одного, було знято торік, а наразі, в лютому нинішнього року, він вийшов у кінопрокат в Японії. Причому прем’єрний показ було заплановано саме на Українському вечорі в Токіо. Відтак поголос про український «тунель кохання» став у світі ще більшим.
Клеванський тунель утворено внаслідок руху потягів між населеними пунктами Клевань та Оржів. Віття, яке відростало, вагони повсякчас обчухрували, й місцина поступово набирала округленого вигляду — своєрідної рослинної арки. Дослідники зазначають, що у зеленому тунелі сильна аура, яка позитивно впливає на людські долі. За легендою, тут колись знайшли порятунок двоє закоханих, втікаючи від ворогів. Цій парі нібито сама природа відкрила шлях, розступилася, щоб вони могли пройти вглиб лісового масиву. Побутує також переказ, що над цією місциною витає дух волинських Ромео та Джульєтти, яких колись запроторили у темницю Клеванського замку і які потаємним ходом (через тунель підземний та через тунель зелений) пробралися на волю.
Як би там не було, але місцина укріпилася у своїй назві як «тунель кохання» і стала своєрідною принадою для туристів. А ще, як бачимо, і для кінематографа.

Євген ЦИМБАЛЮК, краєзнавець.

Млинів 
Рівненської області.

 

На знімку: кадр із японського фільму «Клевань, тунель кохання».