В Україні 1 лютого стартує онлайн-реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання, яка триватиме до 4 березня. Починаючи з 12-ї години за допомогою спеціальної програми, розміщеної на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, випускники зможуть сформувати та роздрукувати бланк реєстраційної картки.

 

Особи, які не можуть цього зробити самостійно, можуть звернутися по допомогу до регіональних центрів оцінювання якості освіти та спеціально створених пунктів реєстрації. Для випускників нинішнього року вони розташовані за місцем навчання, нагадав на прес-конференції директор УЦОЯО Вадим Карандій.


Під час вступної кампанії прийматимуть лише сертифікати ЗНО 2016 року. Основна сесія ЗНО триватиме з 5 травня до 17 червня, а додаткова — з 14 червня до 4 липня.


Загалом кожен випускник має право скласти тести з чотирьох предметів. Так само, як і раніше, обов’язковою дисципліною для вступу буде «солов’їна» — ЗНО з цієї дисципліни поєднали з ДПА (державною підсумковою атестацією). Тож за його результатами випускники отримають одразу дві оцінки, одну з яких (від 1 до 12 балів) впишуть до шкільного атестата. Цього року вперше такий само «подвійний» іспит учні складатимуть ще з одного предмета — або з математики, або з історії на вибір. Створюючи для себе реєстраційну картку, уточнили в УЦОЯО, випускники мають одразу вказати назви навчальних дисциплін, з яких вони здаватимуть поєднані ДПА та ЗНО.