Проблеми з видачею дипломів випускникам державних вузів вкотре назрівають на Херсонщині. Ще торік Міністерство освіти і науки України децентралізувало друкування цих документів, дозволивши ректоратам інститутів та університетів замовляти його у будь-яких підприємств, але не дорожче, ніж за 34 гривні. Тоді у цей максимум багато хто заледве вклався, а тепер адміністрація вишів змушена шукати й додаткові способи зекономити, аби її не звинуватили у порушенні міністерських вказівок.
Скажімо, у Херсонському національному технічному університеті «вписалися» у нормативну ціну бланка диплома та додатку до нього, навіть із невеличким запасом. Але тепер додаток до дипломів магістрів та бакалаврів має бути європейського зразка, тобто з дублюванням інформації англійською мовою. А вартість дублювання у ціну друку, звісно ж, не закладалася. Тож за переклад засадили власних фахівців. За надання номерів дипломів та їх внесення до Єдиної державної бази освіти також беруть гроші, і ця послуга цьогоріч теж подорожчала.
— Звісно, замовлення бланків дипломів у друкарні на місцях вийшло б дешевше. Однак у цих підприємств повністю відсутній досвід взаємодії із Єдиною державною базою освіти. Тому друкувати бланки буде одне з київських підприємств, яке виконувало наші замовлення і раніше, — каже ректор ХНТУ, професор Юрій Бардачов. — У такій самій ситуації й інші вузи краю.
Треба зазначити, що якістю та зовнішнім виглядом дипломів за мінімальну ціну відверто не задоволена й частина випускників. За 34 гривні їм пропонують паперові носії інформації не надто естетичного вигляду, і не надто стійкі до механічних пошкоджень. Майбутні магістри та бакалаври воліли б отримувати пластикові дипломи з сучасними ступенями захисту, але такі вироби нині коштують близько двохсот гривень. Студенти готові за них і доплачувати, та держава не дозволяє. А те, що їм пропонують натомість, видаючи це за «поліграфічні шедеври європейського зразка», аж ніяк не втілює результату копіткої п’ятирічної праці над здобуттям освіти.

Херсон.