Понад сотня учасників АТО пройшли обстеження й лікування в Чернігівському Центрі радіаційного захисту та оздоровлення населення. Тут діє програма надання безплатних медичних послуг для бійців та членів їхніх родин.

 

Нині програма, як розповів завідувач поліклінічного відділення Центру Іван ОСАДЦІВ, діє вже на постійній основі, а послугами амбулаторного обстеження та диспансеризації у відділенні променевої діагностики та консультаціями спеціалістів з рекомендаціями щодо лікування, зокрема й із направленням на санаторно-курортне лікування, скористалися вже понад 100 осіб, а п'ятеро пролікувалися в терапевтичному і психо-неврологічному відділеннях.

 

Висококваліфіковані спеціалісти Центру мають відповідну підготовку для лікування учасників АТО та великий досвід роботи з людьми, які діяли в екстремальних умовах, зокрема ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС. У відділенні неврозів та пограничних станів для повноцінного лікування та реабілітації використовуються методики електросну та гіпнозу.

 

У терапевтичному відділенні бажаючі можуть пройти амбулаторно або стаціонарно відновлювальне лікування, включаючи масаж, фізіотерапевтичні процедури, а також пролікувати серцеві, легеневі та шлунково-кишкові захворювання.

 

Олександр ЛЕПЕХА, доброволець першої хвилі мобілізації, який служив навідником гармати у 1-й окремій танковій бригаді на Луганщині, проходить лікування стаціонарно:

 

-- Звернутися сюди по медичну допомогу мені порадив товариш, з яким я разом служив у танковій бригаді. Умови тут створено дуже гарні, в мене тільки позитивні враження. Вважаю, що така допомога потрібна кожному, хто пройшов крізь війну. Стреси, отримані там, рано чи пізно проявляються, і краще пройти курс реабілітації одразу після демобілізації, не відкладаючи на "потім".

 

Василь ЧЕПУРНИЙ.

 

Чернігів.

 

Голос України