У 2016 році до Каховського та Запорізького водосховищ було випущено 689,7 тис. екземплярів молодої риби (товстолобика, коропа, білого амура, щуки, сома), що в 2,5 разу більше, ніж у попередньому. Про це йдеться у повідомленні прес-служби «Запоріжжярибоохорони». Загальна сума використаних коштів — майже 855 тисяч гривень, половина цих грошей — державні. 70 тисяч надала громадська організація «Запорізька обласна федерація підводного полювання, дайвінгу і рибальства». Саме останні фінансові надходження дали змогу перевезти з Новокаховського заводу частикових риб понад триста тисяч мальків та випустити їх в акваторію згаданих водоймищ.

Утім, запорізькі екологи, які з жахом спостерігають перетворення Каховського водосховища на смердюче болото, вже не перший рік намагаються достукатися до посадовців, які ухвалюють відповідні рішення. Бо той мінімум, який може здолати катастрофічні тенденції щодо перетворення штучної водойми (яка за визначенням потребує підтримки людини) на торфовище, — це щорічні п’ять мільйонів мальків (а краще — десять!) упродовж кількох років. І ця норма має бути чи не найважливішою державною екологічною програмою порятунку пониззя Дніпра. А коли вже екосистема Каховського водосховища досягне хоч якогось балансу, зариблення можна буде підтримувати й без бюджетних грошей, а коштами рибогосподарств.


До речі, в бюджеті поточного року Запорізька облрада передбачила на зариблення товстолобиком та білим амуром (визнаних рятівників озер та водосховищ) 700 тисяч гривень. Фактично ж не витрачено й копійки, бо не знайшлося організацій, які б узяли участь в оголошених тендерах.

Запоріжжя.