У Верховній Раді відбувся круглий стіл на тему «Законодавче регулювання роздрібного ринку продажу електроенергії на електроавтозаправках».
У заході взяли участь народні депутати, представники Міністерства інфраструктури, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, громадських організацій та бізнесу.
Народний депутат Леонід Ємець, відкриваючи засідання, зазначив, що запровадження ринку електромобілів — це системний і стратегічний напрям розвитку нашої держави. Тому потрібно визначити вектор руху. За його словами, останні законопроекти щодо запровадження пільг, спрощення режимів оподаткування для вживаних автомобілів з бензиновим двигуном — це рух країни назад. «Навіщо в країну завозити і спонсорувати ці «розвалини», які завдають шкоди не лише екології, а й потребують постійного вкидання грошей. Нічого хорошого ні для економіки, ні для українських громадян ця стратегія не несе. Натомість розвиток галузі залучення електромобілів дозволить зекономити значні кошти, особливо це стосується палива. Якщо на електромобіль витрати становитимуть майже п’ять тисяч гривень на рік, то цього не порівняти з витратами на бензин. А якщо говорити про вживані автомобілі, то про яку економію можна взагалі казати», — зазначив він.


Л. Ємець запропонував учасникам круглого столу обговорити законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо розвитку системи електроавтозаправок в Україні)», основною метою якого є встановлення на законодавчому рівні можливості роздрібного продажу електроенергії на відповідних заправках без необхідності укладення письмового договору.
Законопроектом пропонується звільнити на п’ять років від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення та продажу комплектуючих та обладнання для електроавтозаправок, а також звільнити від сплати земельного податку ділянки, на яких розташовані елекрозаправки.
Під час круглого столу обговорили ситуацію на ринку продажу електромобілів та проблеми розвитку супровідної інфраструктури, зокрема, необхідність законодавчого врегулювання можливості роздрібного продажу електроенергії для заправки електромобілів.
Міністерство інфраструктури та представники громадськості та бізнесу в цілому підтримали законопроект, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, висловила низку застережень.
Висловлені пропозиції буде враховано під час підготовки законопроекту.


Інформаційне управління апарату Верховної Ради  України.