Укр | Рус
Сім'ям бійців допоможуть матеріально Сімейний дитбудинок <<підріс>> до другого поверху Випадки кору примушують хвилюватись Хто вирішить долю мобільного оператора? На Рівненщині планують реставрувати пам’ятки архітектури Віра-надія, хоч згорьована, але не гасне, що воїн-кіборг із Рівненщини живий Пенсіонери-колишні силовики годину блокували трасу Київ - Чоп поблизу Рівного КНДР і Республіка Корея домовилися про спільний вихід на церемонії-відкриття Олімпіади-2018 Теніс. Долгополов дівчат не підвів Хокей. «Кременчук» повертається додому! Позашляховики для нацпарку Сьогодні Антикорупційний комітет ВР спробує оголосити новий конкурс на відбір кандидата від парламенту на аудитора НАБУ Навіщо страйкували? Про що домовлялися? Хата для безпритульних стала теплішою Премію імені Василя Симоненка присуджено бійцю <<Правого сектора>>
Загрузка...
загрузка...
Голосування
З 1 січня в Україні набули чинності зміни в правилах дорожнього руху. Як ви ставитеся до обмеження максимальної швидкості транспортних засобів у населених пунктах до 50 км/год?

Голосувати

Як ви ставитеся до посилення санкцій за керування автомобілем у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння?

Голосувати
На головну
11.04.2017

За океаном уже підрахували: і зернових, і олійних зберемо менше

Галина КВІТКА

Урожай пшениці в Україні (включаючи Крим) знизиться з 26,8 до 26 мільйонів тонн. Ячменю — з 9,9 до 7,5 млн., кукурудзи — з 28 до 27 млн., соняшнику — з 13,8 до 13 млн. тонн. Тільки сою очікує незначне зростання — з 4,3 до 4,5 млн. тонн.

Такий прогноз озвучив Марко Ліндеман, співробітник міністерства сільського господарства США під час виступу на XІV Міжнародній конференції «Зерно Причорномор’я-2017», яка зібрала в Києві представників чотирьох сотень компаній з 53 країн.

Схожі тенденції характерні для Росії та Казахстану.

Експерт прогнозує скорочення в нас посівних площ під ячменем (з 3,1 до 2,5 млн. га), кукурудзою (з 4,3 до 4,2 млн.), соняшником (з 6,2 до 6 млн.). А от під пшеницею вони зростуть із 6,5 до 6,6 млн. га, під соєю — з 1,8 до 2 млн.

Очікується, що врожайність пшениці знизиться до 40,2 ц/га з торішніх рекордних 41,2 ц/га.

Аналізуючи показники рентабельності основних сільськогосподарських культур в Україні, Марко Ліндеман найвигіднішим назвав соняшник (51%), прибутковість у 27% приносять кукурудза, рапс і соя. Пшениця — 16%, ячмінь — 10%.

На конференції побувала Галина КВІТКА.

Всі статті рубрики На головну