Укр | Рус
Україна вдячна Канаді за підтримку у боротьбі проти російської агресії - зустріч Президента та Генерал-губернатора Канади 242 дні героїчної оборони. Відзначення третьої річниці вшанування подвигу українських <<кіборгів>> Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності за період роботи сьомої сесії Верховної Ради провів 11 засідань, на яких розглянуто 85 питань Забудовника зобов’язали поділитись із бюджетом П’ять мільйонів доларів виграли в Америці, а радіють… у Вінниці Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України Глава держави про прийнятий Закон про реінтеграцію Донбасу: Вдячний всім парламентарям за підтримку моєї президентської стратегії звільнення Донбасу Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України розглянув шість проектів законів щодо діяльності народних депутатів та ухвалив відповідні висновки Футбол. «Динамо» (Київ) – найуспішніший український клуб 2017 року Закон про реінтеграцію Донбасу посилює позицію України в міжнародних судах, - Секретар РНБО Олександр Турчинов Московський міський <<суд>> відхилив апеляційну скаргу захисту Романа Сущенка, який незаконно утримується у СІЗО <<Лефортово>>... Голосування за законопроект про визнання Росії агресором та окупантом увійде в історію, - Оксана Сироїд Законопроект № 7163 дозволить нашим дипломатам більш ефективно діяти в міжнародних судах, - Ірина Геращенко Закон про реінтеграцію Донбасу дає позитивний сигнал мешканцям тимчасово окупованих територій щодо їх звільнення, - Ірина Луценко Голова Верховної Ради Андрій Парубій переконаний, що Президент України підпише законопроект про деокупацію Донбасу
Загрузка...
загрузка...
Голосування
З 1 січня в Україні набули чинності зміни в правилах дорожнього руху. Як ви ставитеся до обмеження максимальної швидкості транспортних засобів у населених пунктах до 50 км/год?

Голосувати

Як ви ставитеся до посилення санкцій за керування автомобілем у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння?

Голосувати
На головну
17.06.2017

Вільний світ має продемонструвати здатність і готовність зупинити агресора

«До світової спільноти важливо донести розуміння того, що в Україні відбувається не тільки конфлікт між Росією і Україною, а те, що путінська Росія стала глобальною загрозою для всього вільного і цивілізованого світу».

На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, виступаючи з доповіддю на конференції «П’ятий щорічний саміт робочої групи Україна—США: надання Україні щорічного звіту про успішність» в рамках візиту до Сполучених Штатів Америки.

 

Дослівно

Голова Верховної Ради Андрій ПАРУБІЙ:

 


«За три роки ми отримали потужну боєздатну армію, яка має бойовий досвід. Це понад 200 тисяч досвідчених бійців і майже мільйон резервістів. У рази збільшився оборонний бюджет України, зросла кількість боєздатних частин, танків та бойової авіації, створено нові види військ. Хочу запевнити, що безпекова угода між Україною і США, як і співпраця України з НАТО, є однаково вигідна як для НАТО, так і для України, оскільки українська армія зі своїм досвідом є найнадійнішим партнером у захисті східних рубежів вільного світу».

 

Під час урочистого заходу в рамках Українських днів в Конгресі США з нагоди 20-річчя Конгресового українського кокусу. Народні депутати України Антон Геращенко  та Павло Різаненко спілкуються з представниками української діаспори.

 

Під час конференції.


Ми опинились на передовій захисту світової цивілізації та демократії


Глава українського парламенту, звертаючись до присутніх, подякував усьому «американському народові за неоціненну допомогу у війні України за свою незалежність, за сотні врятованих життів».


За словами А. Парубія, через російську агресію «у Європі вперше після Другої світової війни зруйновано режим недоторканності кордонів, відбулася пряма анексія території незалежної Української держави, зневажено Заключний Гельсінський акт, Україна і українці опинились на передовій захисту світової цивілізації та демократії».


У своїй доповіді Голова Верховної Ради зупинився на найбільш актуальних питаннях, зокрема, — пришвидшенні інтеграції України до НАТО, до світової системи безпеки.


Символічно і важливо, сказав він, що восьмого червня цього року на законодавчому рівні Україна офіційно закріпила курс на членство в НАТО: «Для України це в першу чергу цивілізаційний вибір, оскільки символізує прозору економіку, дотримання прав і свобод, громадянське суспільство, боєздатну ефективну армію. І на цьому шляху нам потрібна консолідована підтримка демократичного світу».


А. Парубій повідомив, що, перебуваючи в США, він запропонував підписати двосторонню безпекову угоду між Україною та США, яка стане важливим етапом на шляху до НАТО. «Сподіваюсь, що зможемо вийти на позитивне рішення щодо цього питання. Це особливо важливо на шляху реформування української армії», — сказав він.


За його словами, сьогодні Україна реформується не лише в безпековому секторі, що є очевидним фактом, — реформи відбуваються в усіх сферах життя країни: «Доленосною подією стало те, що 11 червня цього року почав діяти безвізовий режим нашої держави з Європейським Союзом. Це наслідок 100-відсоткової реалізації дорожньої карти Україна—ЄС щодо отримання безвізу. Головний акцент був зроблений на відкритості економіки та боротьбі з корупцією. За три роки в Україні створено з нуля й запущено в дію Національне антикорупційне бюро, Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру; Нацагентство з питань запобігання корупції та Нацагентство з питань виявлення, пошуку та управління активами, одержаними шляхом корупційних та інших злочинів; усі державні закупівлі здійснюються винятково через систему публічних електронних закупівель ProZorro, ухвалено законодавство щодо електронного декларування — одного з найбільш відкритих декларувань у світі.


Неймовірно важливі кроки було зроблено й в енергетичній сфері для енергетичної незалежності, — Україна, зокрема, відмовилась від «газпромівського» газу та ухвалила низку законів, серед яких — про прозорий ринок електроенергії.


А. Парубій наголосив, що реформи відбуваються одночасно у декількох напрямках, зокрема у медичній, судовій та пенсійній сферах. За його словами, також наступного тижня планується розглянути законопроект щодо Конституційного Суду України. «Усі ці кроки української влади відбуваються в умовах триваючої агресії Росії, величезних людських втрат — понад 10 тисяч убитих українців, майже 2 млн. внутрішньопереміщених осіб, які змушені були покинути свої домівки, а це майже стільки біженців, як і в ЄС», — додав він.


Більшість населення підтримують Північноатлантичний безпековий вибір


Глава парламенту підкреслив, що сьогодні в українському суспільстві є консенсус щодо вступу України в НАТО: «Більшість населення підтримують Північноатлантичний безпековий вибір. Вперше в історії незалежної України суспільство консолідоване щодо курсу України в НАТО. І в цей час Україні дуже важлива підтримка цивілізованого світу».


А. Парубій нагадав, що, незважаючи на це, Росія нарощує військову присутність в окупованому Криму, де створюється інфраструктура для можливого розміщення ядерних наступальних озброєнь. «Російською Федерацією створюються нові види армії. Зокрема, керівництвом Кремля оголошено про створення на кордоні з Україною 8-ї армії, яка восени біля кордонів України планує провести військові навчання «Захід-2017», — сказав він і додав, що з Росії ідуть постійні поставки зброї на Донбас, а також збільшується окупаційний контингент, демонструючи, що Кремль не планує виводити свої війська з окупованого сходу України.


Глава парламенту зосередив увагу на необхідності посилення санкцій проти Росії, особливо враховуючи посилення російських кібератак та спроб впливу на геополітичний простір. «Весь мій досвід доводить, що Росія розуміє тільки мову сили. Для України залишається важливим питання, і сподіваюсь його буде вирішено, — це надання українським військовим летальної зброї для захисту східних кордонів європейської цивілізації. Вільний світ має продемонструвати здатність і готовність до зупинки агресора», — наголосив А. Парубій.


Маємо шукати і нові формати для співпраці


Голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час візиту до Сполучених Штатів Америки взяв участь в урочистому заході з нагоди 20-річчя Конгресового українського кокусу. Глава українського парламенту також зустрівся з членами Українського кокусу Сенату.


Виступаючи під час зустрічі, він із вдячністю нагадав, що «ініціатором створення українського Конгресового кокусу була українська громада, і це був великий вклад у розвиток відносин між Україною і Сполученими Штатами Америки». «У лютому 2015 року була створена група дружби в Сенаті США, і це потужний міст, який став запорукою співпраці між Україною і США, який має визначальне значення для українського державотворення», — сказав А. Парубій.


А. Парубій наголосив, що «ми не були б настільки успішними, якби не мали таких надійних партнерів, як США». При цьому він підкреслив, що «наші хлопці, які боронять Україну на східних кордонах, знають, що обстоюють інтереси всього демократичного світу, бо Російська імперія лишається ворогом номер один для демократичного вільного світу».


Голова Верховної Ради висловив вдячність за підтримку, яку Україна відчувала понад 20 років. «Ми з вдячність пам’ятаємо всі ті законодавчі рішення, які ініціювали члени українського кокусу», — сказав А. Парубій. Він нагадав, що це схвалення закону про спорудження в столиці США Меморіалу жертв Голодомору 1932-33 років; вилучення України з переліку держав, на які розповсюджується дія поправки Джексона-Веніка; надання з боку США щорічної фінансової допомоги Україні, ініціювання і ухвалення низки законів із підтримки України в боротьбі проти російської агресії. «Це і закон щодо підтримки суверенітету, територіальної цілісності та демократії в Україні, про підтримку української свободи — ціла низка надважливих резолюцій в підтримку України, і, дуже важливо, що ця підтримка була від двох команд, від двох політичних сил — і Республіканської, і Демократичної партій», — підкреслив А. Парубій.


Крім того, А. Парубій наголосив на необхідності пошуку нових форматів для співпраці. «Це, на мою думку, і підписання двосторонньої безпекової угоди між Україною і США, і, нарешті, вирішення питання з наданням летального озброєння для української армії. Ми спільно маємо розуміти, що на цьому етапі успіх України у протистоянні з Російською імперією — це ключ до відновлення світового порядку. Ми не сумніваємось у нашій перемозі, бо перемога України — це перемога всього вільного демократичного світу», — наголосив Голова Верховної Ради.

 

Голова Верховної Ради Андрій Парубій та Спікер Палати представників Конгресу США Пол Раян підписали Меморандум про співробітництво між парламентами України та США. «Цей документ спрямований на стратегічне партнерство та розширення двосторонньої взаємодії між парламентами в політичній, економічній, безпековій, гуманітарній та культурній сферах. Важливо, що у Меморандумі Україна визначається як форпост захисту західної цивілізації від російської агресії. Переконаний, що підписання Меморандуму виведе нашу співпрацю не лише на новий рівень міжпарламентської, а й на новий рівень міждержавної співпраці», — написав А. Парубій на своїй сторінці у Фейсбуці.


За повідомленням прес-служби апарату Верховної Ради України.


Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.
 

Всі статті рубрики На головну