Систему е-декларування необхідно доповнити «нульовою» декларацією, що має стати точкою відліку. Про це в ефірі одного з телеканалів заявив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв (фракція БПП).

 

«Допоки ми не ухвалимо «нульову» декларацію, цей механізм е-декларацій не працюватиме. До 1998 року неможливо перевірити доходи людини та сплачені нею податки, і діє презумпція платника податку», — сказав він.
Сергій Алєксєєв пояснив, що якщо хтось скаже, що 1996 року заробив 100 млн. грн. і заплатив податки, то в податкових органів немає такої інформації, і спрацює презумпція платника податку. За його словами, якщо е-декларацію заповнить пересічний громадянин, який все життя жив в нашій країні і заробляв так само, як і більшість громадян, він також не пояснить походження статків.


«У цьому винні не люди, а система, у якій вони були. А що ми зараз зробили: ми виокремили групу людей і зобов’язали заповнювати е-декларації, щоб потім відповідати за це, хоча більшість навіть і не знає, як свої заощадження заробляли батьки, — додав депутат. — Треба демонтувати цю систему і запровадити на рівні з е-деклараціями «нульову» декларацію, визначивши точку відліку».