Президент Петро Порошенко доручив невідкладно перевірити оприлюднену виданням «The New York Tіmes» інформацію про нібито постачання з України ракетних двигунів чи відповідних технологій до Північної Кореї та доповісти про результати протягом трьох днів.


«Україна сумлінно дотримується міжнародного режиму нерозповсюдження. Добровільно позбувшись третього за потужністю ядерного потенціалу в світі, ми зробили унікальний внесок у міжнародну безпеку і ніколи б не дозволили собі поставити під сумнів нашу відданість міжнародним зобов’язанням», — цитує слова Президента прес-служба глави держави.


П. Порошенко наголосив: «Якими б абсурдними не виглядали обвинувачення України, як відповідальні партнери, ми маємо уважно перевірити оприлюднену виданням «The New York Tіmes» інформацію про нібито постачання ракетних двигунів чи відповідних технологій до Північної Кореї».


Президент доручив невідкладно, під головуванням Секретаря Ради національної безпеки і оборони Олександра Турчинова та із залученням Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва й експортного контролю, а також державного підприємства «Південмаш» і конструкторського бюро «Південне», провести ретельне та всебічне розслідування ситуації та доповісти про результати протягом трьох днів.


«Переконаний, що це дозволить достеменно підтвердити надуманість припущень про «український слід» у північнокорейській балістичній історії та, ймовірно, локалізувати справжнє джерело і задум цього безпідставного фейку. Україна дорожить своєю діловою репутацією надійного партнера у сфері захисту і нерозповсюдження ракетно-космічних технологій», -наголосив Петро Порошенко.


***


Речниця Державного департаменту США Гедер Науерт прокоментувала «ракетний скандал» під час чергового брифінгу, інформує «Голос Америки»:


«Це питання, до якого ми поставимося дуже серйозно, якщо факти підтвердяться... Жодна країна не зробила більше, щоб стримати ці (ядерні. — Ред.) амбіції Північної Кореї, ніж Сполучені Штати. Було багато резолюцій Ради безпеки ООН і вони зобов’язують усі нації, в тому числі й Україну, запобігати передачі стратегічно важливих технологій у КНДР. У минулому, я знаю, що Україна запобігала постачанню заборонених матеріалів до країн, які викликають у нас занепокоєння. Ми маємо добрі міцні відносини з Україною. Як вам відомо, Президент Порошенко був тут кілька місяців тому і зустрічався з Президентом (Дональдом Трампом. — Ред.), а також зустрічався з Державним секретарем Тіллерсоном. Загалом ми не коментуємо повідомлення про розвідку, однак Україна, слід зазначити, має дуже надійну історію зусиль у царині нерозповсюдження ядерних технологій, у тому числі й відносно КНДР».