Укр | Рус
У столиці України створено громадську спілку "За українськомовний Київ" Ми маємо залишити мирну землю наступним поколінням Колишнього міського голову Запоріжжя звинувачують за трьома статтями Аварійні бригади відновлюють електропостачання На століття газети прийшла героїня публікації з далекого минулого На хуторах Озерецької сільради користуються електрикою по … черзі Томограф зламався, але це не біда Канадські рятувальники подарували обладнання й пожежні інструменти У Верховній Раді триває зустріч членів Парламентського комітету асоціації Україна - ЄС Жителів Закарпаття попередили про підвищення рівнів води у річках За останні два тижні місія ОБСЄ зафіксувала зниження рівня насильства на Донбасі Лісом блукає... пума Світовий банк закликав прийняти земельну реформу вже восени Парламент має обрати конкурсну комісію для формування нового складу НКРЕ КП Народні депутати та громадські активісти вимагають відкликати законопроект № 6556 про розширення повноважень Нацгвардії
загрузка...
Голосування
Чи допоможуть миротворці вирішити проблеми на сході нашої країни?

Голосувати

Чи готові ви звертатися в суд для вирішення питань, які стосуються вашої честі та гідності?

Голосувати
На головну
08.09.2017

Конституційний Суд розгляне лише десяту частину поданих скарг

Сергій ДЕМСЬКИЙ.

Лише десять відсотків конституційних скарг, що надійшли до Конституційного Суду України (КСУ), оформлені відповідно до вимог, встановлених законодавством, і можуть бути розглянуті у суді. Про це повідомив науковий консультант судді КСУ Олександр Євсеєв під час презентації звіту за результатами моніторингу імплементації Національної стратегії у сфері прав людини. Він також зазначив, що до КСУ надходить дуже багато однотипних скарг.

Зокрема, 14 скарг надійшло на розгляд від ліквідаторів аварії на ЧАЕС із Харківської області, які порушують одні й ті ж питання. Євсеєв припускає, що Конституційний Суд України об’єднає ці скарги в одне провадження.


Нагадаємо, що 3 серпня набув чинності новий Закон «Про Конституційний Суд України», яким, зокрема, визначено порядок розгляду конституційних скарг. Тепер КСУ має внести зміни у свій регламент щодо розгляду конституційних скарг. Станом на 6 вересня цього року до КСУ надійшло вже 184 скарг, із них щонайменше 15 стосуються пенсійного забезпечення. Отже, варто чекати збільшення кількості скарг із пенсійної проблеми, якщо парламент ухвалить так звану пенсійну реформу уряду. Проте поки не буде розроблено чіткого механізму розгляду конституційних скарг, сподіватися на належне забезпечення прав громадян не варто.
 

Всі статті рубрики На головну