Укр | Рус
Футбол. Провал «Шахтаря» в Неаполі Футбол. Мбокані не допоможе «Динамо» в матчі зі «Cкендербеу»? У Рівному знешкодили злочинця, який взяв у заручники працівницю СІЗО Ірина Геращенко: <<Співпраця України та Ради Європи сприяє напрацюванню важливих законодавчих актів, спрямованих на імплементацію внутрішніх реформ в Україні>> Голова Верховної Ради України А.Парубій у вівторок затвердив Комунікаційну Стратегію Верховної Ради України Військово-медичний персонал та пацієнти відзначили 78-у річницю створення Рівненського гарнізонного госпіталю У фойє Закарпатської облдержадміністрації розгорнута виставка до Дня Гідності та Свободи Через брак вагонів закарпатські дорожники імпортують готовий асфальт із Румунії… Уряд планує розширити програму <<Доступні ліки>> Біля Дошки Пам’яті Героям Небесної Сотні та Воїнам-Героям у Рівному запалили лампадки Розпочався офіційний візит делегації народних депутатів Верховної Ради України в Республіку Македонія Розслідування злочинів режиму В.Януковича (інфографіка) Відбулася презентація Комунікаційної стратегії Верховної Ради України на 2017-2021 роки Командир батареї <<воює>> за землю Виручене за смаколики піде на благодійність
загрузка...
Голосування
Який, на вашу думку, найбільш помітний наслідок Євромайдану?

Голосувати
На головну
08.09.2017

Конституційний Суд розгляне лише десяту частину поданих скарг

Сергій ДЕМСЬКИЙ.

Лише десять відсотків конституційних скарг, що надійшли до Конституційного Суду України (КСУ), оформлені відповідно до вимог, встановлених законодавством, і можуть бути розглянуті у суді. Про це повідомив науковий консультант судді КСУ Олександр Євсеєв під час презентації звіту за результатами моніторингу імплементації Національної стратегії у сфері прав людини. Він також зазначив, що до КСУ надходить дуже багато однотипних скарг.

Зокрема, 14 скарг надійшло на розгляд від ліквідаторів аварії на ЧАЕС із Харківської області, які порушують одні й ті ж питання. Євсеєв припускає, що Конституційний Суд України об’єднає ці скарги в одне провадження.


Нагадаємо, що 3 серпня набув чинності новий Закон «Про Конституційний Суд України», яким, зокрема, визначено порядок розгляду конституційних скарг. Тепер КСУ має внести зміни у свій регламент щодо розгляду конституційних скарг. Станом на 6 вересня цього року до КСУ надійшло вже 184 скарг, із них щонайменше 15 стосуються пенсійного забезпечення. Отже, варто чекати збільшення кількості скарг із пенсійної проблеми, якщо парламент ухвалить так звану пенсійну реформу уряду. Проте поки не буде розроблено чіткого механізму розгляду конституційних скарг, сподіватися на належне забезпечення прав громадян не варто.
 

Всі статті рубрики На головну