Укр | Рус
У столиці України створено громадську спілку "За українськомовний Київ" Ми маємо залишити мирну землю наступним поколінням Колишнього міського голову Запоріжжя звинувачують за трьома статтями Аварійні бригади відновлюють електропостачання На століття газети прийшла героїня публікації з далекого минулого На хуторах Озерецької сільради користуються електрикою по … черзі Томограф зламався, але це не біда Канадські рятувальники подарували обладнання й пожежні інструменти У Верховній Раді триває зустріч членів Парламентського комітету асоціації Україна - ЄС Жителів Закарпаття попередили про підвищення рівнів води у річках За останні два тижні місія ОБСЄ зафіксувала зниження рівня насильства на Донбасі Лісом блукає... пума Світовий банк закликав прийняти земельну реформу вже восени Парламент має обрати конкурсну комісію для формування нового складу НКРЕ КП Народні депутати та громадські активісти вимагають відкликати законопроект № 6556 про розширення повноважень Нацгвардії
загрузка...
Голосування
Чи допоможуть миротворці вирішити проблеми на сході нашої країни?

Голосувати

Чи готові ви звертатися в суд для вирішення питань, які стосуються вашої честі та гідності?

Голосувати
На головну
12.09.2017

Відродили традицію обжинок

Віктор СКРИПНИК.

Свято обжинок «Золоті зерна» відродили на Вінниччині. Першими провели його у Шаргородському районі (на знімку). Надалі вшанування жниварів стане традицією, як це було в минулі роки.

 


У господарствах Шаргородського району досягли найвищого в області показника урожайності ранніх зернових і зернобобових культур: з кожного гектара намолочено в середньому по 53 центнери збіжжя. Загалом зібрали майже 107 тисяч тонн зерна. Свято супроводжував духмяний запах короваїв, виставку яких організували у вестибюлі районного будинку культури. Тут же виставили снопи колосся, дідухів. Їх доповнювали вироби народних майстрів. Виставку оглянули учасники і гості. Шаргородці запросили на обжинки представників усіх 27 районів області.


— Свято обжинок — це наші звичаї і обряди, багато хто пам’ятає його з дитинства, — зазначив у виступі голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій. — Відродження важливе вже тому, що нині аграрний комплекс є економічним потенціалом регіону. Обов’язок влади — вшановувати людей, які своїми золотими руками збирають золоті зерна.


У подарунок керівнику області вручили картину з насіння різних культур під назвою «Україна — єдина країна». Виготовили її діти хліборобів. Почесні нагороди від обласної та районної влади отримали кращі господарники та ті, хто своїми руками плекає ниву. Народні самодіяльні митці підготували для жниварів концертну програму на хліборобську тематику.

Вінницька область.


Фото надано автором.

Всі статті рубрики На головну