Укр | Рус
Генеральною прокуратурою України у співпраці з правоохоронними органами Німеччини викрито злочинне угруповання У Брюсселі під час маніфестації проти режимів Путіна й Лукашенка вимагали звільнити ув’язнених українських журналістів Романа Сущенка і Павла Шаройка Інформація про втечу голови Федерації профспілок України Григорія Осового до Афін з метою уникнення арешту не відповідає дійсності У Криму у лікарні після переслідувань та спроби затримання окупантами померла активістка, ветеран національного руху кримських татар Ваджіє Кашка Адвокат Марк Фейгін повідомив, що в Криму у будинку його товариша Куртсеїта Абдуллаєва проходить обшук Зведені дані АТО 23 листопада 2017 Футбол. «Зоря» зіграє з несподіваним лідером Військовий арсенал: одним подарунок, а майору… штраф Колишнього головного лікаря судитимуть за катування пацієнтів Учні дома, бо в школі холодно Футбол. Останні новини перед матчем в Албанії На Одещині СБУ викрила механізм виведення з України грошей через експортні операції з сільгосппродукцією Місія ОБСЄ обмежила патрулювання в Луганську <<Інформаційний спротив>>: протистояння російських силовиків між собою у Луганську перекинулося до так званої <<ДНР>>... Наші копи будуть схожими на іноземних не тільки за формою
загрузка...
Голосування
Який, на вашу думку, найбільш помітний наслідок Євромайдану?

Голосувати
На головну
13.09.2017

Замануха

Юрій ВИТЬКО.

 

Відомо, що голіший, то мудріший. Однак махлювати люблять і ті, хто багатший. До прикладу, Росія вважає себе досить навіть респектабельною державою, але водночас ладна піти на різні шахрайські хитрування, щоб тільки домогтися свого. Скажімо, відітнути в України Крим і потім доводити, що він історично належить Росії. Але цього нашій сусідці мало, їй дуже хочеться пристебнути до себе всю Україну.


Коли стало ясно, що шляхом нахабного захоплення це не вдається, в хід пішли шулерські способи. Щоб переманити до себе жителів Донбасу, українські гроші замінили російськими, випускникам вузів стали видавати російські дипломи, паспорти невизнаних «ДНР» і «ЛНР» прирівняли до російських... І нарешті пан Путін витяг із рукава головний «козир» — оголосив, що будь-який українець може стати громадянином Росії, варто лише подати заяву й відмовитися від українського паспорта. Розрахунки на те, що жителі Донбасу юрбою повалять у РФ, і тоді край, що збезлюднів, а потім і всю Україну можна, що називається, брати голими руками, без військових і навіть дипломатичних хитрощів.


Від дня цього «історичного» указу російського президента минуло вже пару тижнів, але в Донецьку щось непомітно ажіотажу, жителі не ломанулися в Росію по отримання громадянства. Замануха не спрацювала. І не тільки через те, що тоді тут треба кинути все нажите, а тому, що люди розуміють: нічого доброго не знайдуть у Росії. Кремлівські політики й політологи на всі лади кричать, що нібито Україна задихається в лещатах корупції. Але кожен українець пам’ятає мудрого Крилова: «Ніж кумочок лічити пнутись, не краще би на себе, кумцю, озирнутись?». А вже там, у Росії, щодо цього подивитися є на що: мало не щодня за хабарі знімають губернаторів, міністрів, а хабарникам дрібнішим і ліку немає. Крадуть мільярдами й, що характерно, часто без кримінальних наслідків.


Є й ще одне міркування. Звичайно, російське громадянство отримати, напевно, можна, але от тільки ким ти там будеш? Громадянином другого сорту, якщо не нижче. Заселяти забутий богом і цивілізацією Далекий Схід, звідки корінні жителі давно втекли? Чесно кажучи, щось не хочеться. Навіть за оспіваний Маяковським російський «молоткастий, серпастий»...

Донецьк.


Мал. автора.

Всі статті рубрики На головну