Укр | Рус
Футбол. «Динамо» виходить до 1/8 фіналу! Солом’янський райсуд міста Києва переніс на 27 лютого розгляд клопотання детективів НАБУ про відсторонення мера Одеси Геннадія Труханова від посади на час досудового розслідування Олімпіада. Українські біатлоністки за межами десятки На Вінниччині автомобіль влетів у гурт людей і <<швидку допомогу>> <<Якщо серед миротворців не буде представників країн-членів НАТО, так само не може бути представників країн-членів ОДКБ>>, - Голова Верховної Ради України Голова Верховної Ради України Андрій Парубій ініціює ряд питань щодо соціального захисту військовослужбовців та інвалідів Комітети Верховної Ради провели публічне обговорення на тему: <<Створення парламентської служби як складова реформи Верховної Ради України>> Відсторонили від посади за хабар Держзрада Януковича: суд не допитав жодного свідка і взяв перерву до 28 лютого Небесна Сотня - то в очах вогонь Квитки на залізницю - по-новому Перший заступник Голови Комітету з законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності М.Паламарчук провів зустріч з представниками проекту Ради Європи <<Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні>> Футбол. Про матч висловилися тренери <<Вдосконалення роботи Верховної Ради є одним із найголовніших завдань порядку денного восьмої сесії>>, - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій Наша головна ланка - якісна освіта
Загрузка...
загрузка...
Голосування
Чи варто Україні йти назустріч усім вимогам МВФ?

Голосувати

З чим ви пов’язуєте затримання українських високопосадовців?

Голосувати
На головну
13.09.2017

Замануха

Юрій ВИТЬКО.

 

Відомо, що голіший, то мудріший. Однак махлювати люблять і ті, хто багатший. До прикладу, Росія вважає себе досить навіть респектабельною державою, але водночас ладна піти на різні шахрайські хитрування, щоб тільки домогтися свого. Скажімо, відітнути в України Крим і потім доводити, що він історично належить Росії. Але цього нашій сусідці мало, їй дуже хочеться пристебнути до себе всю Україну.


Коли стало ясно, що шляхом нахабного захоплення це не вдається, в хід пішли шулерські способи. Щоб переманити до себе жителів Донбасу, українські гроші замінили російськими, випускникам вузів стали видавати російські дипломи, паспорти невизнаних «ДНР» і «ЛНР» прирівняли до російських... І нарешті пан Путін витяг із рукава головний «козир» — оголосив, що будь-який українець може стати громадянином Росії, варто лише подати заяву й відмовитися від українського паспорта. Розрахунки на те, що жителі Донбасу юрбою повалять у РФ, і тоді край, що збезлюднів, а потім і всю Україну можна, що називається, брати голими руками, без військових і навіть дипломатичних хитрощів.


Від дня цього «історичного» указу російського президента минуло вже пару тижнів, але в Донецьку щось непомітно ажіотажу, жителі не ломанулися в Росію по отримання громадянства. Замануха не спрацювала. І не тільки через те, що тоді тут треба кинути все нажите, а тому, що люди розуміють: нічого доброго не знайдуть у Росії. Кремлівські політики й політологи на всі лади кричать, що нібито Україна задихається в лещатах корупції. Але кожен українець пам’ятає мудрого Крилова: «Ніж кумочок лічити пнутись, не краще би на себе, кумцю, озирнутись?». А вже там, у Росії, щодо цього подивитися є на що: мало не щодня за хабарі знімають губернаторів, міністрів, а хабарникам дрібнішим і ліку немає. Крадуть мільярдами й, що характерно, часто без кримінальних наслідків.


Є й ще одне міркування. Звичайно, російське громадянство отримати, напевно, можна, але от тільки ким ти там будеш? Громадянином другого сорту, якщо не нижче. Заселяти забутий богом і цивілізацією Далекий Схід, звідки корінні жителі давно втекли? Чесно кажучи, щось не хочеться. Навіть за оспіваний Маяковським російський «молоткастий, серпастий»...

Донецьк.


Мал. автора.

Всі статті рубрики На головну