Укр | Рус
<<Збереження України - це наше ключове досягнення>>, - заявила Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Норвегії в Україні Уле Тер’є Харпестад Нафта дешевшає після оновлення максимумів Криниця зі смачною водицею З'явився <<Повстанський хутір>> Теніс. Світоліна зіграє на Підсумковому турнірі Футбол. Для Гвардіоли сьогоднішній матч проти «Шахтаря» – сьомий у кар'єрі тренера Президент Польщі Анджей Дуда відмовився від запропонованої ним судової реформи «Серцеві» столичні хірурги безкоштовно прийматимуть мешканців Рівненщини Нацбанк послабив гривню до 26,32 Маємо повний комплект нагород! 26 вересня. Пам’ятні дати Зведення штабу АТО на 06:00 26 вересня 2017 Футбол. «Гірники» очікують гру максимальної складності Рівненські атомники працюють над продовженням терміну експлуатації блоку №3 На Рівненщині повідомлено про підозру групі осіб, які виготовляли і збували наркотики
загрузка...
Голосування
Чого очікуєте від медичної реформи?

Голосувати
На головну
13.09.2017

Замануха

Юрій ВИТЬКО.

 

Відомо, що голіший, то мудріший. Однак махлювати люблять і ті, хто багатший. До прикладу, Росія вважає себе досить навіть респектабельною державою, але водночас ладна піти на різні шахрайські хитрування, щоб тільки домогтися свого. Скажімо, відітнути в України Крим і потім доводити, що він історично належить Росії. Але цього нашій сусідці мало, їй дуже хочеться пристебнути до себе всю Україну.


Коли стало ясно, що шляхом нахабного захоплення це не вдається, в хід пішли шулерські способи. Щоб переманити до себе жителів Донбасу, українські гроші замінили російськими, випускникам вузів стали видавати російські дипломи, паспорти невизнаних «ДНР» і «ЛНР» прирівняли до російських... І нарешті пан Путін витяг із рукава головний «козир» — оголосив, що будь-який українець може стати громадянином Росії, варто лише подати заяву й відмовитися від українського паспорта. Розрахунки на те, що жителі Донбасу юрбою повалять у РФ, і тоді край, що збезлюднів, а потім і всю Україну можна, що називається, брати голими руками, без військових і навіть дипломатичних хитрощів.


Від дня цього «історичного» указу російського президента минуло вже пару тижнів, але в Донецьку щось непомітно ажіотажу, жителі не ломанулися в Росію по отримання громадянства. Замануха не спрацювала. І не тільки через те, що тоді тут треба кинути все нажите, а тому, що люди розуміють: нічого доброго не знайдуть у Росії. Кремлівські політики й політологи на всі лади кричать, що нібито Україна задихається в лещатах корупції. Але кожен українець пам’ятає мудрого Крилова: «Ніж кумочок лічити пнутись, не краще би на себе, кумцю, озирнутись?». А вже там, у Росії, щодо цього подивитися є на що: мало не щодня за хабарі знімають губернаторів, міністрів, а хабарникам дрібнішим і ліку немає. Крадуть мільярдами й, що характерно, часто без кримінальних наслідків.


Є й ще одне міркування. Звичайно, російське громадянство отримати, напевно, можна, але от тільки ким ти там будеш? Громадянином другого сорту, якщо не нижче. Заселяти забутий богом і цивілізацією Далекий Схід, звідки корінні жителі давно втекли? Чесно кажучи, щось не хочеться. Навіть за оспіваний Маяковським російський «молоткастий, серпастий»...

Донецьк.


Мал. автора.

Всі статті рубрики На головну