Укр | Рус
Загрузка...
загрузка...
Голосування
Чи варто Україні йти назустріч усім вимогам МВФ?

Голосувати

З чим ви пов’язуєте затримання українських високопосадовців?

Голосувати
На головну
13.09.2017

Незважаючи на військове протистояння, реформування економіки стає масштабнішим

Україна та Франція поглиблюють стратегічне співробітництво і готові надати нового поштовху розвитку спільних інвестиційних проектів та енергетичних програм. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з делегацією Сенату Франції.


«Наша зустріч — чергова можливість почути одне одного. І хочу подякувати Франції за всебічну підтримку України в цей непростий час», — зазначив глава уряду.


Також він поінформував співрозмовників про ситуацію на сході держави і підкреслив важливість об’єднання зусиль заради встановлення миру в регіоні — в тому числі шляхом продовження політики санкцій проти агресора.
«Я дякую за ваше рішення відвідати Донбас. Важливо на власні очі побачити, що саме там відбувається. І нам дуже важливо внести питання миротворчої місії у порядок денний роботи Генеральної асамблеї ООН, яка невдовзі розпочне роботу. Ми маємо врегулювати ситуацію та приборкати російську агресію», — сказав Гройсман.


У свою чергу, голова групи дружби Франція-Україна Сенату Франції Ерве Море підкреслив, що Франція завжди стояла на позиціях підтримки й дружби з Україною. «Ми стоїмо на принципах непорушності державних кордонів України. І ми висловлюємо підтримку у вашому протистоянні з агресором», — підкреслив парламентарій.


Під час розмови Прем’єр-міністр зауважив, що, попри агресію та гібридну війну проти України, наша держава демонструє суттєві економічні здобутки та планує проведення масштабних реформ. «У нас багато викликів, і необхідно робити зміни в різних сферах. Нам дуже багато треба зробити», — наголосив він.


Думку Володимира Гройсмана поділив і Ерве Море. «Реформування в Україні стає масштабним. Але найбільш важливо те, що відбувається воно під час військового протистояння», — зауважив представник Сенату Франції.


У цьому контексті сторони відзначили, що економічне зростання України стало запорукою пожвавлення двосторонніх відносин із Францією. Так, за перше півріччя товарообіг між державами зріс на 15% і перевищив 1,1 мільярда доларів США. На фінальному етапі перебувають такі важливі інвестиційні проекти, як будівництво спільно з французькими партнерами перевантажувального зернового комплексу в Одеському морському торговельному порту, заводу з переробки твердих побутових відходів у Львові. Всебічне сприяння отримала пропозиція французького енергетичного гіганта Engіe («Енжі»), який є постачальником природного газу в Україну, побудувати сонячну електростанцію в Чорнобилі.


«Рівень економічної співпраці доволі високий. Ми можемо говорити про поступове створення сприятливого інвестиційного клімату в Україні. І ми вдячні за увагу французького бізнесу до України, — сказав В. Гройсман. — В незалежності від політичного полюса ми хочемо миру і розвитку для наших народів».


Співрозмовники згадали досвід проведення українсько-французького форуму в Парижі минулої осені й погодилися, що такий формат співпраці є ефективним, оскільки базується на прямих контактах ділових кіл та влади, а отже, сприяє швидкому ухваленню взаємовигідних рішень.


Сторони також відзначили значний прогрес у сфері культури, зокрема кінематографа та реалізації спільних кінопроектів, і освіти. Київ уже запропонував французьким колегам проект міжурядової угоди про взаємне визнання дипломів і сподівається провести перше робоче засідання українських та французьких експертів з цього питання у Києві в найближчі місяці, повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату Кабінету Міністрів.

Довідково

За результатами I півріччя 2017 року, загальний товарообіг між Україною та Францією зріс на 15,2% та досяг 1125,1 мільйона доларів США. Основними статтями українського експорту до Франції є жири та олії тваринного або рослинного походження, насіння та плоди олійних рослин, залишки і відходи харчової промисловості, одяг та текстиль. Основу французького товарного імпорту до України становлять: мінеральні палива, хімічна продукція, засоби наземного транспорту (крім залізничного), фармацевтичні товари, ядерні реактори, котли та машини.


За обсягом прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку України, Франція посідає восьме місце серед інших країн з показником у 1334,1 мільйона доларів США. Це 3,4% від загального обсягу інвестицій, залучених в економіку нашої держави на звітну дату. З початку року обсяг французьких інвестицій в українську економіку збільшився на 3,1%. Французький капітал працює у таких сферах, як фінансова та страхова діяльність, оптова та роздрібна торгівля, промисловість.

 

Всі статті рубрики На головну