Укр | Рус
Футбол. «Динамо» виходить до 1/8 фіналу! Солом’янський райсуд міста Києва переніс на 27 лютого розгляд клопотання детективів НАБУ про відсторонення мера Одеси Геннадія Труханова від посади на час досудового розслідування Олімпіада. Українські біатлоністки за межами десятки На Вінниччині автомобіль влетів у гурт людей і <<швидку допомогу>> <<Якщо серед миротворців не буде представників країн-членів НАТО, так само не може бути представників країн-членів ОДКБ>>, - Голова Верховної Ради України Голова Верховної Ради України Андрій Парубій ініціює ряд питань щодо соціального захисту військовослужбовців та інвалідів Комітети Верховної Ради провели публічне обговорення на тему: <<Створення парламентської служби як складова реформи Верховної Ради України>> Відсторонили від посади за хабар Держзрада Януковича: суд не допитав жодного свідка і взяв перерву до 28 лютого Небесна Сотня - то в очах вогонь Квитки на залізницю - по-новому Перший заступник Голови Комітету з законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності М.Паламарчук провів зустріч з представниками проекту Ради Європи <<Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні>> Футбол. Про матч висловилися тренери <<Вдосконалення роботи Верховної Ради є одним із найголовніших завдань порядку денного восьмої сесії>>, - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій Наша головна ланка - якісна освіта
Загрузка...
загрузка...
Голосування
Чи варто Україні йти назустріч усім вимогам МВФ?

Голосувати

З чим ви пов’язуєте затримання українських високопосадовців?

Голосувати
На головну
13.09.2017

Відсутність україномовного ефіру загрожує національній безпеці

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики провів виїзне засідання в Одеській області. Про це на своїй сторінці у Facebook поінформувала очільниця комітету Вікторія Сюмар (на знімку).

«Ми під враженням», — написала вона, зокрема від доріи регіону. За словами народного депутата, шлях від Одеси до райцентру Кілії забрав понад шість годин. Із Києва парламентарії вирушили о п’ятій ранку, а з Одеси — об 11-й. До Кілії дісталися аж на 19-ту, каже вона. Їхати довелося переважно ґрунтовою дорогою фактично без вказівників. «Як дощ піде, то танки не пройдуть», — резюмувала законотворець.

 

 

У райцентрі, до якого так важко добиралися, відсутнє українське телебачення та радіомовлення. За словами Вікторії Сюмар, це спричинилося тому, що вежу, збудовану за державні кошти, віддали під використання мобільним операторам, а цифрове мовлення — монополісту «Зеонбуд», який не покриває прикордонні території. Натомість румунська вежа розташована на відстані 800 метрів, стверджує голова Комітету з питань свободи слова, а це дає можливість мешканцям району слухати румунське радіо й дивитися телепередачі сусідньої країни. В. Сюмар наголосила, що на першому ж засіданні Національної ради з питань телебачення та радіомовлення ставитиме питання про ліцензію для іншого оператора цифрового мовлення.


Упродовж поїздки на Одещину представники парламентського комітету провели три наради — в Одеській обласній, Білгород-Дністровській та Кілійській районних адміністраціях. Це дало можливість розробити план і алгоритм покриття білих плям області із заповнення простору українським продуктом. «Люди втомилися дивитися і слухати молдавське з румунським», — написала В. Сюмар.


Критичність ситуації підтвердив у своєму повідомленні в соціальній мережі і представник громадської ради при Нацраді з питань телебачення та радіомовлення Олександр Глущенко, який побував на Одещині разом із народними депутатами. «В Україні прикордонні райони — глушина, тоді як у сусідів — вітрина. І дивимося ми їх, а не вони нас», — написав він. Така ситуація на думку експерта, загрожує національній безпеці нашої країни.

Водночас «люди хочуть жити в інформаційному полі України, і це тішить», — зауважив О. Глущенко. Проблемою вже зайнялися, каже він, і це не може не надихати.


Вл. інф.

Всі статті рубрики На головну