Укр | Рус
Генеральною прокуратурою України у співпраці з правоохоронними органами Німеччини викрито злочинне угруповання У Брюсселі під час маніфестації проти режимів Путіна й Лукашенка вимагали звільнити ув’язнених українських журналістів Романа Сущенка і Павла Шаройка Інформація про втечу голови Федерації профспілок України Григорія Осового до Афін з метою уникнення арешту не відповідає дійсності У Криму у лікарні після переслідувань та спроби затримання окупантами померла активістка, ветеран національного руху кримських татар Ваджіє Кашка Адвокат Марк Фейгін повідомив, що в Криму у будинку його товариша Куртсеїта Абдуллаєва проходить обшук Зведені дані АТО 23 листопада 2017 Футбол. «Зоря» зіграє з несподіваним лідером Військовий арсенал: одним подарунок, а майору… штраф Колишнього головного лікаря судитимуть за катування пацієнтів Учні дома, бо в школі холодно Футбол. Останні новини перед матчем в Албанії На Одещині СБУ викрила механізм виведення з України грошей через експортні операції з сільгосппродукцією Місія ОБСЄ обмежила патрулювання в Луганську <<Інформаційний спротив>>: протистояння російських силовиків між собою у Луганську перекинулося до так званої <<ДНР>>... Наші копи будуть схожими на іноземних не тільки за формою
загрузка...
Голосування
Який, на вашу думку, найбільш помітний наслідок Євромайдану?

Голосувати
На головну
13.09.2017

Відсутність україномовного ефіру загрожує національній безпеці

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики провів виїзне засідання в Одеській області. Про це на своїй сторінці у Facebook поінформувала очільниця комітету Вікторія Сюмар (на знімку).

«Ми під враженням», — написала вона, зокрема від доріи регіону. За словами народного депутата, шлях від Одеси до райцентру Кілії забрав понад шість годин. Із Києва парламентарії вирушили о п’ятій ранку, а з Одеси — об 11-й. До Кілії дісталися аж на 19-ту, каже вона. Їхати довелося переважно ґрунтовою дорогою фактично без вказівників. «Як дощ піде, то танки не пройдуть», — резюмувала законотворець.

 

 

У райцентрі, до якого так важко добиралися, відсутнє українське телебачення та радіомовлення. За словами Вікторії Сюмар, це спричинилося тому, що вежу, збудовану за державні кошти, віддали під використання мобільним операторам, а цифрове мовлення — монополісту «Зеонбуд», який не покриває прикордонні території. Натомість румунська вежа розташована на відстані 800 метрів, стверджує голова Комітету з питань свободи слова, а це дає можливість мешканцям району слухати румунське радіо й дивитися телепередачі сусідньої країни. В. Сюмар наголосила, що на першому ж засіданні Національної ради з питань телебачення та радіомовлення ставитиме питання про ліцензію для іншого оператора цифрового мовлення.


Упродовж поїздки на Одещину представники парламентського комітету провели три наради — в Одеській обласній, Білгород-Дністровській та Кілійській районних адміністраціях. Це дало можливість розробити план і алгоритм покриття білих плям області із заповнення простору українським продуктом. «Люди втомилися дивитися і слухати молдавське з румунським», — написала В. Сюмар.


Критичність ситуації підтвердив у своєму повідомленні в соціальній мережі і представник громадської ради при Нацраді з питань телебачення та радіомовлення Олександр Глущенко, який побував на Одещині разом із народними депутатами. «В Україні прикордонні райони — глушина, тоді як у сусідів — вітрина. І дивимося ми їх, а не вони нас», — написав він. Така ситуація на думку експерта, загрожує національній безпеці нашої країни.

Водночас «люди хочуть жити в інформаційному полі України, і це тішить», — зауважив О. Глущенко. Проблемою вже зайнялися, каже він, і це не може не надихати.


Вл. інф.

Всі статті рубрики На головну