Укр | Рус
Рада Європи очікує на прозоре розслідування нападу на ромів у Львові У Бразилії анаконда перекрила собою майже всю автотрасу У Рівному рятувальники ліквідували загорання у вантажному потязі У Кишиневі знову протестують проти анульованих результатів виборів мера Туреччина завершила голосування на дострокових виборах президента і парламенту Не завжди широко відомі, однак незмінно вражаючі музейні перлини України здатні подивувати й найвибагливішого туриста -- Десять історій про неймовірні музейні артефакти. Частина 2 На Київщині зіткнулися мікроавтобуси: загинув 17-річний юнак Австрійські ЗМІ називають дату зустрічі Трампа і Путіна Рух поїздів під Ла-Маншем призупиняли через знеструмлення Футбол. Англія з великим рахунком переграла Панаму! Експерт: Єдиний спосіб побороти АЧС — не допустити її поширення Замах на президента Зімбабве: постраждали 49 осіб, Мнангагва — неушкоджений Трамп заявив, що <<фейкові новини>> США викривили його зустріч з Кім Чен Ином Пожежа в будинку депутата ББП: Співаковський розповів про погрози Втеча з-під варти: столичні силовики затримали конвоїра-спільника
Загрузка...
Голосування
Чи легко знаходите інформацію на сайті, яка вам потрібна?

Голосувати

Вас влаштовує легкість та простота навігації сайту?

Голосувати

Подобається вам «бродити» по сайту?

Голосувати

Вам цікаво повертатися на сайт?

Голосувати

Скільки разів на день ви повертаєтеся на сайт?

Голосувати

Що вам найбільше не подобається на сайті?

Голосувати

Чи є у вас потреба обговорювати на сайті статті або проблеми, які порушено в матеріалах?

Голосувати

Виберіть тематику матеріалів, яка вам найбільше подобається на сайті

Голосувати

Звідки дізналися про наш сайт?

Голосувати

Чого очікуєте від пенсійних новацій у другому півріччі 2018 р.?

Голосувати
На головну
14.09.2017

Інтернатна система цілком себе вичерпала

Юліана ШЕВЧУК.

У комітетах Верховної Ради


У Комітеті Верховної Ради України у закордонних справах відбулася презентація Національної Стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017 — 2026 роки «Краще майбутнє для дітей України». Стратегія розроблена Уповноваженим Президента України з прав дитини Миколою Кулебою і вже презентована на Національній раді реформ. Тепер про реформу розповіли представникам дипломатичного корпусу та міжнародних організацій, у регіонах впроваджуватимуть пілотні проекти. Реформа спрямована на те, щоби чисельність дітей в інтернатах через 10 років скоротилася із 106 тисяч до шести тисяч.


Голова комітету Ганна Гопко розповіла про жахливий приклад — доведення вихователькою до самогубства дівчини-підлітка через знущання та сексуальне насильство в інтернаті Вольнянська (Запорізька область). Тільки завдяки втручанню Уповноваженого з прав дитини було порушено кримінальну справу.

 

Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко (праворуч) та Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

Фото Сергія КОВАЛЬЧУКА.

Ганна Гопко наголосила, що реформа націлена насамперед на те, щоб захистити права дитини і подолати корупцію. Адже багато державних коштів, які виділяються на фінансування інтернатів, розкрадаються. 85 відсотків державного фінансування йде на утримання будівель та оплату персоналу, і лише 15 — не потреби дітей. «Потрібно сприяти створенню прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, патронатному вихованню, — сказала парламентарій. — Проблема набула особливої актуальності з початком проведення АТО на сході України. Адже 20 відсотків дітей в Україні постраждали від військового конфлікту».


Микола Кулеба зазначив, що інтернатна система, що залишилася ще з радянських часів, цілком себе вичерпала, і необхідно змінювати систему виховання дітей, які залишилися без батьків. «Нинішнього року виділено 377 мільйонів гривень на виведення сиріт із інтернатних закладів і їх влаштування у сімейні форми виховання — дитячі будинки сімейного типу, патронатні родини тощо, — сказав М. Кулеба у коментарі «Голосу України». — Наступного року передбачається виділити на сімейні форми виховання дітей-сиріт понад півмільярда гривень. Реформа спрямована на розвиток надання соціальних послуг в територіальних громадах — щоб в Україні було створено ринок соціальних послуг, стандарти з цих послуг, і держава надавала фінансування цих послуг, замовляла їх. І щоби ці послуги надавали не лише державні організації, а й недержавні, як це працює у європейських країнах».


Нині в українських інтернатах із 106 тисяч дітей тільки шість тисяч — сироти, решта не потребують сімейного влаштування, але здебільшого є соціально вразливими, тобто бідними. Сьогодні у разі всиновлення родина отримує виплати, як при народженні дитини, якщо дитина під опікою -два прожиткові мінімуми, тобто трохи більше 3 тисяч гривень, прийомна сім’я чи будинок сімейного типу — майже 5 тисяч гривень на одну дитину на місяць. «Ці стандарти переглядатимуться, і, сподіваюся, матимемо збільшення державних витрат на допомогу таким сім’ям», — запевнив дитячий омбудсмен.

Факт

Нині в Україні 106 тисяч дітей перебувають у 751 інтернатному закладі різного типу, ізольовано від суспільства, держава у 2017 році витрачає на їх утримання сім мільйонів гривень. Тоді як в європейських країнах діти, позбавлені батьківської опіки, виховуються здебільшого у прийомних родинах.

 

Всі статті рубрики На головну