Укр | Рус
Сім'ям бійців допоможуть матеріально Сімейний дитбудинок <<підріс>> до другого поверху Випадки кору примушують хвилюватись Хто вирішить долю мобільного оператора? На Рівненщині планують реставрувати пам’ятки архітектури Віра-надія, хоч згорьована, але не гасне, що воїн-кіборг із Рівненщини живий Пенсіонери-колишні силовики годину блокували трасу Київ - Чоп поблизу Рівного КНДР і Республіка Корея домовилися про спільний вихід на церемонії-відкриття Олімпіади-2018 Теніс. Долгополов дівчат не підвів Хокей. «Кременчук» повертається додому! Позашляховики для нацпарку Сьогодні Антикорупційний комітет ВР спробує оголосити новий конкурс на відбір кандидата від парламенту на аудитора НАБУ Навіщо страйкували? Про що домовлялися? Хата для безпритульних стала теплішою Премію імені Василя Симоненка присуджено бійцю <<Правого сектора>>
Загрузка...
загрузка...
Голосування
З 1 січня в Україні набули чинності зміни в правилах дорожнього руху. Як ви ставитеся до обмеження максимальної швидкості транспортних засобів у населених пунктах до 50 км/год?

Голосувати

Як ви ставитеся до посилення санкцій за керування автомобілем у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння?

Голосувати
На головну
13.10.2017

Чекаємо висновків Венеціанської комісії

«Насправді, будь-які труднощі роблять нас сильнішими. І сьогодні наша, українська делегація в ПАРЄ єдина і монолітна, що дуже і дуже важливо наззовні», — так прокоментувала Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко термінові дебати ПАРЄ щодо нового Закону України «Про освіту». «Всі українські діти, чи вони навчаються в найпрестижніших школах Києва, чи в крихітних сільських школах Центральної і Західної України, мають ОДНАКОВЕ право на якісну освіту, яка дасть їм шанс вступити до найкращих українських вузів», — переконана вона.

«Освітній закон дає право дітям навчатися в садочках і початковій школі материнською мовою, але потім, в середній школі, навчання державною робить дітей більш конкурентними, дає шанс вступити до вузів і отримати роботу на держслужбі, де потрібно знати державну мову, — написала І. Геращенко на своїй сторінці у Фейсбуці. —  Агресивні заяви деяких представників угорської і румунської делегацій можна розглядати як приховані територіальні претензії до України, і це неприпустимо». «Це нечесно — використовувати внутрішні електоральні теми для погіршення взаємин з найближчими сусідами», — зазначила Ірина Геращенко, наголосивши, що Україна відкрита до діалогу і готова обговорювати будь-які свої закони, бо вони європейські. А також повинна навчитися наполегливо обстоювати права своїх нацменшин за кордоном.
Що стосується ухваленої за підсумками дебатів резолюції, то, на думку Ірини Геращенко, вона має подвійні стандарти. «Чекаємо висновки Венеціанської комісії і працюємо далі, над реформуванням країни і над посиленням нашої єдності».
Отже, за підсумками дебатів ПАРЄ ухвалила рішення, яке засуджує, що Верховна Рада ухвалила Закон «Про освіту», змінивши статтю 7 (про мову освіти) без консультацій із представниками нацменшин. Асамблея звернулася до України з проханням врахувати всі, без винятку, рекомендації Венеціанської комісії, а також внести відповідні зміни до Закону «Про освіту». Лише з мінімальною перевагою (39 голосів — «проти», 42 — «за») було відхилено угорську поправку, якою хотіли викреслити посилання на право України захищати державну мову і те, що мова об’єднує державу. Так само із незначною перевагою (37 на 40 голосів) вдалося відхилити пропозицію парламентаріїв із Румунії та Угорщини, які бажали викреслити з документа згадку про відсутність винятково українських державних шкіл (або з навчанням винятково мовами інших меншин) у своїх державах. Також Києву рекомендували виробити окрему методику навчання української мови для дітей, які є представниками національних меншин, інформує «Європейська правда».

Всі статті рубрики На головну