Укр | Рус
Дзюдо. Зантарая виграв світову «бронзу» Міжрегіональну організовану злочинну групу судитимуть у Рівному за збут елітних наркотиків Легкоатлети з Рівненщини – знову серед призерів Біатлон. Російські погрози розправою Самуельссену? Інтерв'ю голови Верховної Ради України Андрія Парубія телеканалу Рада У Рівному СБУ затримала на хабарі керівника підрозділу військкомату Судитимуть державного виконавця за підробку документа Півсотню виїздів у віддалені села Рівненщини здійснили медики діагностичного центру Банки матимуть право здійснювати для клієнтів-фізичних осіб валютно-обмінні операції в безготівковій формі, - закон Навчатимуться давати відсіч Тривають зйомки фільму про опришка Олексу Довбуша Оновили дві районні дороги Рейдерів затримували зі стріляниною Довелося віддати борги власній дитині ...А армійці нагодували смачною кашею
Загрузка...
Голосування
Чи стежите ви за курсом валют?

Голосувати

Чи довіряєте ви українським банкам?

Голосувати

На вашу думку, який найкращий метод зберегти заощадження?

Голосувати

На що ви витрачаєте найбільшу частку місячного бюджету?

Голосувати

Чи вдається вам щомісяця заощаджувати?

Голосувати
На головну
07.11.2017

У Болгарії обурені перекрученням історії Москвою

Олександр БІЛИК

У Софії в ніч на 31 жовтня знову з’явилися написи на пам’ятнику радянській армії, серед яких і вимога його демонтажу, оскільки на багнетах визволителів до країни було привнесено комуністичний лад. У п’ятницю на брифінгу спікер російського МЗС Марія Захарова назвала написи відверто антисемітськими й заявила, що ця «витівка особливо цинічна у світлі того, що в роки Другої світової війни завдяки нашим воїнам вдалося запобігти депортації євреїв з Болгарії і завдяки цьому врятувати майже 50 000 людей від загибелі».
У Болгарії обурилися з приводу нової підміни історичних фактів Москвою. «Не радянська армія, а болгарський народ урятував десятки тисяч болгарських євреїв від смерті в роки Другої світової війни», — йдеться у заяві МЗС Болгарії, яке оперативно відреагувало на це.
«Не применшуючи значення і ролі Червоної армії в ліквідації нацизму в європейських країнах у процесі Другої світової війни, ми хотіли б наголосити, що схожі спроби підмінити історичні факти не сприяють загальнолюдській ідеї боротьби з відродженням антисемітизму, расизму й нетерпимості і для категоричного осуду нацизму й неонацизму в його актуальних на сьогоднішній день проявах. Коли болгарські громадяни стали на рейки перед потягами з євреями, котрі повинні були вирушити до нацистських таборів смерті, коли представники болгарської політичної, економічної та інтелектуальної еліти писали протестні листи на захист болгарських євреїв, а вищі ієрархи Болгарської православної церкви приєдналися до зібраних для депортації євреїв, заявивши, що співвітчизники можуть бути доставлені в табори тільки разом із ними, Червона армія перебувала за тисячі кілометрів від кордонів Болгарії», — підкреслюється у заяві МЗС РБ.
Президент Болгарії Румен Радев назвав реакцію зовнішньополітичного відомства на заяву Захарової дуже своєчасною, а також зазначив, що її слова — або «глибоке незнання історії», або «провокація».
Болгарські ЗМІ нагадали Москві, що цар Борис III заявив німецькому послу Адольфу Беккерле: «Євреї моєї країни — її піддані, й будь-яке зазіхання на їхню свободу ми сприймемо як образу болгарам». Прем’єр-міністр Болгарії Богдан Філов у 1943 році записав у своєму щоденнику: «Його величність повністю скасував заходи, вжиті проти євреїв».
У відповідь посольство Росії для виправдання Захарової наводить думку російського історика, який стверджує, що перемоги Червоної армії на території СРСР справді сприяли порятунку болгарських євреїв. Цю спробу виправдати заяву російської чиновниці в Болгарії вважають геть незграбною.
Нагадаємо: раніше президент РФ Путін заявив, що слов’янська писемність походить з македонських земель, що також обурило болгарських політиків, істориків і всю громадськість, оскільки усьому світові відомо, що Кирило й Мефодій були болгарами.

Олександр БІЛИК.

Всі статті рубрики На головну