Укр | Рус
У фойє Закарпатської облдержадміністрації розгорнута виставка до Дня Гідності та Свободи Через брак вагонів закарпатські дорожники імпортують готовий асфальт із Румунії… Уряд планує розширити програму <<Доступні ліки>> Біля Дошки Пам’яті Героям Небесної Сотні та Воїнам-Героям у Рівному запалили лампадки Розпочався офіційний візит делегації народних депутатів Верховної Ради України в Республіку Македонія Розслідування злочинів режиму В.Януковича (інфографіка) Відбулася презентація Комунікаційної стратегії Верховної Ради України на 2017-2021 роки Командир батареї <<воює>> за землю Виручене за смаколики піде на благодійність Ось чому село назвали Сирниками Підпільний госпіталь діяв, можна сказати, під вікнами президентської адміністрації Найбільший попит в іноземців має українська продукція так званої здорової групи Роман Сущенко, якого вже більше року незаконно утримують в РФ, надіслав нові малюнки з <<Лефортово>> ЄС запровадив санкції проти <<губернатора>> Севастополя Штаб на колесах сконструювали самі
загрузка...
Голосування
Який, на вашу думку, найбільш помітний наслідок Євромайдану?

Голосувати
На головну
07.11.2017

У Болгарії обурені перекрученням історії Москвою

Олександр БІЛИК

У Софії в ніч на 31 жовтня знову з’явилися написи на пам’ятнику радянській армії, серед яких і вимога його демонтажу, оскільки на багнетах визволителів до країни було привнесено комуністичний лад. У п’ятницю на брифінгу спікер російського МЗС Марія Захарова назвала написи відверто антисемітськими й заявила, що ця «витівка особливо цинічна у світлі того, що в роки Другої світової війни завдяки нашим воїнам вдалося запобігти депортації євреїв з Болгарії і завдяки цьому врятувати майже 50 000 людей від загибелі».
У Болгарії обурилися з приводу нової підміни історичних фактів Москвою. «Не радянська армія, а болгарський народ урятував десятки тисяч болгарських євреїв від смерті в роки Другої світової війни», — йдеться у заяві МЗС Болгарії, яке оперативно відреагувало на це.
«Не применшуючи значення і ролі Червоної армії в ліквідації нацизму в європейських країнах у процесі Другої світової війни, ми хотіли б наголосити, що схожі спроби підмінити історичні факти не сприяють загальнолюдській ідеї боротьби з відродженням антисемітизму, расизму й нетерпимості і для категоричного осуду нацизму й неонацизму в його актуальних на сьогоднішній день проявах. Коли болгарські громадяни стали на рейки перед потягами з євреями, котрі повинні були вирушити до нацистських таборів смерті, коли представники болгарської політичної, економічної та інтелектуальної еліти писали протестні листи на захист болгарських євреїв, а вищі ієрархи Болгарської православної церкви приєдналися до зібраних для депортації євреїв, заявивши, що співвітчизники можуть бути доставлені в табори тільки разом із ними, Червона армія перебувала за тисячі кілометрів від кордонів Болгарії», — підкреслюється у заяві МЗС РБ.
Президент Болгарії Румен Радев назвав реакцію зовнішньополітичного відомства на заяву Захарової дуже своєчасною, а також зазначив, що її слова — або «глибоке незнання історії», або «провокація».
Болгарські ЗМІ нагадали Москві, що цар Борис III заявив німецькому послу Адольфу Беккерле: «Євреї моєї країни — її піддані, й будь-яке зазіхання на їхню свободу ми сприймемо як образу болгарам». Прем’єр-міністр Болгарії Богдан Філов у 1943 році записав у своєму щоденнику: «Його величність повністю скасував заходи, вжиті проти євреїв».
У відповідь посольство Росії для виправдання Захарової наводить думку російського історика, який стверджує, що перемоги Червоної армії на території СРСР справді сприяли порятунку болгарських євреїв. Цю спробу виправдати заяву російської чиновниці в Болгарії вважають геть незграбною.
Нагадаємо: раніше президент РФ Путін заявив, що слов’янська писемність походить з македонських земель, що також обурило болгарських політиків, істориків і всю громадськість, оскільки усьому світові відомо, що Кирило й Мефодій були болгарами.

Олександр БІЛИК.

Всі статті рубрики На головну