Укр | Рус
Путін готує спецназ для введення у храми УПЦ МП в Україні, – Тимчук "ПОЗИВНИЙ БАНДЕРАС" - ФІЛЬМ - ВІДКРИТТЯ ДНІВ УКРАЇНСЬКОГО КІНО НА ІВАНО-ФРАНКІВЩИНІ Міжнародна сільськогосподарська організація попередила про ризик голоду через зміну клімату У Херсоні скасували регіональний статус російської мови У Львові "замінували" вокзал - 800 евакуйованих Хто видасть «Відступника»? Швейцарський хор вразив чернігівців «Не поділили» ремонту дороги Бомбу під школою знешкодили, та небезпека не минула Мін'юст США висунув громадянці РФ звинувачення у втручанні у вибори-2018 Прикордонниками зі складу Об'єднаних сил вилучено контрафактних цигарок на 300 тисяч гривень На Третій юнацькій олімпіаді українці показали неймовірний результат — Порошенко Посольство в США заявляє про нові інформаційні атаки на Україну 85-ті роковини Голодомору: в Австрії пройшла акція "Запалімо свічку памяті" Спрощено умови отримання субсидій для українців
Загрузка...
На головну
11.11.2017

Умерову вручили премію Платформи європейської пам’яті й совісті

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров став володарем премії Платформи європейської пам’яті й совісті в 2017 році. Цього року нагородження відбулося у рамках конференції «100 років комунізму. Історія і пам’ять», що проходила в Парижі.
Премія вручається людям, які протистоять тоталітаризму у світі, обстоюючи верховенство закону й прав людини. Її мета — привернути увагу до борців з антидемократичними режимами й жертвам політичних репресій. У 2014 році лауреатом став лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.
Те, що за останні чотири роки вже вдруге лауреатом премії стає кримський татарин, свідчить, що тема Криму, проблеми й ненасильницька боротьба кримськотатарського народу є важливими для світового співтовариства. На офіційному сайті організації «Платформа європейської пам’яті й совісті» повідомляється, що Умеров визнаний гідним премії «за визнання його боротьби проти тоталітаризму за ідеали демократії, основні права та свободи людини й верховенство закону». Номінував Умерова на здобуття цієї премії Кримськотатарський ресурсний центр.
«Якщо світ раптом визнає анексію Криму — це остаточно порушить весь світовий баланс. Я часто звертаюся до лідерів держав із проханням посилювати економічні санкції і дипломатичний вплив на Російську Федерацію, щоб вона дала спокій Україні», — процитувала слова з промови Умерова в Парижі на своїй сторінці у Фейсбуці його дочка Айше.

 

Всі статті рубрики На головну