Укр | Рус
Футбол. Господарі першими достроково вийшли до 1/8 фіналу Футбол. Поляки несподівано зазнали фіаско Допоможіть розшукати пенсіонерку із Здолбунова Голова Верховної Ради України Андрій Парубій висловив співчуття у зв’язку зі смертю поета та державного діяча, Героя України Івана Драча Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України Футбол. Робили ставку на Колумбію, а перемогла Японія Хочеш миру - не втрачай боєздатності Марін Ле Пен зобов'язали повернути Європарламенту €300 тисяч Глава Представництва Євросоюзу в Україні Хюг Мінгареллі - про санкції за Керченський міст: Це хороша пропозиція Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України Погрожують борцям з наркотиками Миколаївця, який служив у так званій <<ДНР>>, заочно засудили до 11 років в'язниці Тваринники готуються отримати бюджетну дотацію Шахта дожила до поважного віку і продовжує працювати Народні депутати вшанували хвилиною мовчання пам'ять видатного українського поета, Героя України Івана Драча
Загрузка...
Голосування
Чи легко знаходите інформацію на сайті, яка вам потрібна?

Голосувати

Вас влаштовує легкість та простота навігації сайту?

Голосувати

Подобається вам «бродити» по сайту?

Голосувати

Вам цікаво повертатися на сайт?

Голосувати

Скільки разів на день ви повертаєтеся на сайт?

Голосувати

Що вам найбільше не подобається на сайті?

Голосувати

Чи є у вас потреба обговорювати на сайті статті або проблеми, які порушено в матеріалах?

Голосувати

Виберіть тематику матеріалів, яка вам найбільше подобається на сайті

Голосувати

Звідки дізналися про наш сайт?

Голосувати

Чого очікуєте від пенсійних новацій у другому півріччі 2018 р.?

Голосувати
На головну
11.11.2017

Зміни відбуваються під прискіпливою увагою громадськості

Під егідою Парламентської асамблеї Ради Європи в рамках проекту «Зміцнення здатності парламенту реалізувати стандарти та політики Ради Європи в Україні» у Верховній Раді відбувся національний семінар «Функції парламенту та процедура законотворчості».

Колишній керівник апарату Сенату Франції, експерт Венеціанської комісії Алан Делькамп, Перший заступник керівника апарату Верховної Ради Петро Боднар і Голова офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг під час семінару.

Цей проект є складовою Плану дій Ради Європи щодо України на 2015—2017 роки та відповідає резолюціям ПАРЄ стосовно України.
Семінар покликаний сприяти підвищенню здатності апарату Верховної Ради виконувати законодавчу, організаційну, адміністративну, фінансову та іншу роботу парламенту, а також підтримувати членів Верховної Ради під час виконання їх компетенцій відповідно до Регламенту Верховної Ради.
Участь у семінарі взяли співробітники апарату Верховної Ради, секретаріатів профільних комітетів парламенту, представники ПАРЄ, Венеціанської комісії, відповідних департаментів Ради Європи, експерти Ради Європи.
У своєму вступному слові Перший заступник керівника апарату Верховної Ради Петро Боднар висловив вдячність Раді Європи за підтримку. «Рада Європи — наш надійний партнер у формуванні сильної правової держави, заснованої на європейських принципах», — сказав Петро Боднар і додав, що у час розвитку нам особливо важливий позитивний досвід європейських партнерів. Перший заступник керівника апарату Верховної Ради зауважив, що «сьогодні в українському парламенті актуальним є питання поправок до Регламенту, йдеться і про законопроект № 5522, і про зобов’язання, які взяла на себе Верховна Рада України, прийнявши постанову «Про заходи з реалізації рекомендацій щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України». «Важливим є те, що ці зміни відбуваються під прискіпливою увагою як української громадськості, громадських організацій, так і світової експертної спільноти», — сказав Петро Боднар і наголосив, що головною метою змін законодавчої процедури є підвищення якості законодавчого процесу.
Висновок Венеціанської комісії щодо Закону «Про Регламент Верховної Ради України» учасникам семінару представив колишній керівник апарату Сенату Франції, експерт Венеціанської комісії Алан Делькамп. Він нагадав: Венеціанська комісія у своєму висновку зазначає, що запропоновані правки до Регламенту Верховної Ради України спрямовані насамперед на узгодження тексту Регламенту Верховної Ради України з текстом Конституції України і є важливим кроком у започаткуванні реформи, покликаної підвищити ефективність роботи парламенту. Серед іншого він висловив сподівання, що цей висновок також дасть поштовх для подальших реформ, які підвищать ефективність Верховної Ради України.
Керівник «Української правничої фундації», член Венеціанської комісії від України Сергій Головатий акцентував увагу на національних аспектах виконання положень Конституції. Він нагадав, що 9 листопада 1995 року на флагштоку перед приміщенням Ради Європи було встановлено державний прапор України. За його словами, Україна стала членом Ради Європи, що символізувало вибір європейського шляху розвитку. «Це була перша міжнародна організація, крім ООН, де був прапор України», — розповів Сергій Головатий, який був учасником тих подій. На той час в Україні діяв Конституційний договір, а Конституцію було ухвалено через рік. За його словами, деякі положення Основного Закону, з огляду на тодішній склад парламенту, були результатом компромісу. С. Головатий піддав критиці велику кількість законо-проектів, які вносяться на розгляд парламенту, і висловився за створення відповідної парламентської інституції, яка б виконувала роль «своєрідного фільтра від законодавчого спаму».

Інформаційне управління апарату Верховної Ради України.
Фото Інформаційного управління апарату Верховної Ради України.

Всі статті рубрики На головну