Укр | Рус
Законопроект № 7163 дозволить нашим дипломатам більш ефективно діяти в міжнародних судах, - Ірина Геращенко Закон про реінтеграцію Донбасу дає позитивний сигнал мешканцям тимчасово окупованих територій щодо їх звільнення, - Ірина Луценко Голова Верховної Ради Андрій Парубій переконаний, що Президент України підпише законопроект про деокупацію Донбасу Субсидію на Закарпатті одержують майже 150 тисяч родин Без електрики трамваї не ходитимуть… Найкоротший авіарейс: польоти наяву чи?.. Працевлаштовано 26 тисяч мешканців Тернопільщини У новий рік - з новими квартирами У Верховній Раді відкрито постійно діючу експозицію Музею українського парламентаризму з нагоди 100-літнього ювілею проголошення незалежності УНР Жодних замахів на Януковича під час Майдану не було - свідок Аграрні розписки приходять до фермера… <<Погорина>> - з новими романами та історіями Громада запускає рейсові маршрути <<На батьківщині Василя Барвінського>> <<Вівсяні пластівці>> з Росії для... прикриття
Загрузка...
загрузка...
Голосування
З 1 січня в Україні набули чинності зміни в правилах дорожнього руху. Як ви ставитеся до обмеження максимальної швидкості транспортних засобів у населених пунктах до 50 км/год?

Голосувати

Як ви ставитеся до посилення санкцій за керування автомобілем у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння?

Голосувати
На головну
14.11.2017

У Сербії судитимуть найманців, які воюють в Україні та Сирії

Ярослав СЕРГІЄНКО

Представник Вищої прокуратури Сербії Тетяна Секулич повідомила впливовій сербській газеті Politika, що прокуратура порушила 45 кримінальних справ проти найманців, які брали участь у воєнних конфліктах за кордоном, у тому числі й у зоні АТО на Донбасі, а також у Сирії. 
А торік, за її словами, було пред’явлено обвинувачення 24 громадянам Сербії за статтею 386a Кримінального кодексу Сербії, що передбачає покарання для осіб, які беруть участь у війні або збройному конфлікті в іноземній державі.
Видання нагадує, що в жовтні 2014 року парламент Сербії прийняв поправки до Кримінального кодексу, які передбачають тюремне ув’язнення на строк до десяти років для всіх, хто бере участь у воєнному конфлікті за кордоном або організує і вербує громадян Сербії для участі в незаконних військових формуваннях — таких, як проросійські сепаратисти на Донбасі й «Ісламська держава» у Сирії.
Politika зазначає, що зараз в Україні та Сирії залишаються кілька десятків сербів. Але глава Служби безпеки України Василь Грицак 11 жовтня заявив, що тільки на території, підконтрольній так званій «ЛНР», від початку конфлікту на Донбасі воювали понад 300 громадян Сербії.
Новина про порушення кримінальних справ пролунала на тлі дипломатичної напруги між Сербією і Україною, що виникла після заяви посла України в цій країні Олександра Александровича про дестабілізуючу роль Росії у Європі й безкарність сербських найманців на Донбасі. Наприкінці тижня сторони відкликали своїх послів для консультацій.

Всі статті рубрики На головну