Укр | Рус
Футбол. У чотирьох групах змагання завершені Хокей. Перемогли з третьої спроби Футбол. «Ліон» сподівається на успішний підсумок матчу з «гірниками» Зведення станом на 18:00 11 грудня 2018 року Члени ЦВК взяли активну участь у круглому столі «Комунікації у виборчому процесі і прозорість адміністрування виборів» Футбол. Ярмоленку катастрофічно не пощастило ЄС має закрити порти для кораблів РФ, якщо вона не розблокує навігацію - Гармс Закарпатцям виписали 200 000 м куб. дров У Тлумачі вкотре посміялися «На Андрея» При оформленні групових замовлень Укрзалізниця надає в першу чергу пріоритет перевезенню дітей, - Олександр Красноштан Щоденне зведення Міноборони України щодо обстановки в районі проведення операції Об’єднаних сил МЗС України шукатиме зниклих за кордоном дітей через міжнародну «гарячу лінію» В архівах Штазі знайшли посвідчення «агента Путіна» - Bild Курбедінова після арешту зустрічали тортом і кульками «Просвіта»: 150 років успіху України
Загрузка...
На головну
15.11.2017

Поляки Тернополя долучилися до святкування

Михайло ЛИСЕВИЧ

Урочистості з нагоди Дня Незалежності Республіки Польща відбулися у Тернополі в Українському домі «Перемога». 

У заході взяли участь голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна та віце-консул Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку Анна Баб’як-Овад (на знімку). Святкове дійство підготувало Польське культурно-освітнє товариство — громадське об’єднання національної меншини в Тернополі.
Окрім Тернополя, польські громади зареєстровані у Кременці (Товариство відродження польської культури ім. Ю. Словацького), Чорткові (Польсько-українське товариство) та Скалаті (Товариство польської культури).
Найбільш активна громада міста Кременця. Нею організовано хореографічний колектив «Молода Полонія», дитячий ансамбль бального танцю, народний аматорський камерний хор Кременецького районного будинку культури, хор Товариства відродження культури польської «Кременецькі барви», ансамбль польського танцю «Кременецькі барвінки». У Скалаті діє хор костелу Якуба Стрепи, а в Чорткові — ансамбль «Jaskotra».
Сьогодні товариства поляків докладають зусилля на відродження рідної мови, культури та історії, беруть активну участь у різноманітних мистецьких та культурних заходах в Україні та Польщі. Доброю традицією стали міжнародні літературно-мистецькі зустрічі «Діалог двох культур», які щороку відбуваються у Кременці.

Михайло ЛИСЕВИЧ.
Фото з сайту ternopoliany.te.ua

Всі статті рубрики На головну