Укр | Рус
Футбол. Тур гратиметься протягом двох днів Комісія розглянула низку поточних питань Нам вдалося об’єднати Європейський Союз навколо ідеї миротворчої місії на Донбасі, - Президент про підсумки Саміту Східного партнерства Зведення Прес-центру штабу АТО станом на 18:00 24 листопада 2017 року Затримані напередодні в окупованому Криму силовиками кримські татари Бекір Дегірменджі, Руслан Трубач і Асан Чапух заарештовані на два місяці Польський Сейм ухвалив резолюцію, в якій засудив комуністичну ідеологію та революцію більшовиків 1917 року Жінки-депутати від різних фракцій об’єдналися Відзнака за мужність і патріотизм «Sniezka» інвестує гроші в розвиток професійної освіти Лебеді чекають порятунку Не взяв хабар - отримай заохочення <<Ясен>> полинув у небо Тютюн і горілка є корисними тільки для бюджету Тихий наступ Християнська Мекка Рівненщини має свій туристичний центр
загрузка...
Голосування
Який, на вашу думку, найбільш помітний наслідок Євромайдану?

Голосувати
На головну
15.11.2017

Поляки Тернополя долучилися до святкування

Михайло ЛИСЕВИЧ

Урочистості з нагоди Дня Незалежності Республіки Польща відбулися у Тернополі в Українському домі «Перемога». 

У заході взяли участь голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна та віце-консул Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку Анна Баб’як-Овад (на знімку). Святкове дійство підготувало Польське культурно-освітнє товариство — громадське об’єднання національної меншини в Тернополі.
Окрім Тернополя, польські громади зареєстровані у Кременці (Товариство відродження польської культури ім. Ю. Словацького), Чорткові (Польсько-українське товариство) та Скалаті (Товариство польської культури).
Найбільш активна громада міста Кременця. Нею організовано хореографічний колектив «Молода Полонія», дитячий ансамбль бального танцю, народний аматорський камерний хор Кременецького районного будинку культури, хор Товариства відродження культури польської «Кременецькі барви», ансамбль польського танцю «Кременецькі барвінки». У Скалаті діє хор костелу Якуба Стрепи, а в Чорткові — ансамбль «Jaskotra».
Сьогодні товариства поляків докладають зусилля на відродження рідної мови, культури та історії, беруть активну участь у різноманітних мистецьких та культурних заходах в Україні та Польщі. Доброю традицією стали міжнародні літературно-мистецькі зустрічі «Діалог двох культур», які щороку відбуваються у Кременці.

Михайло ЛИСЕВИЧ.
Фото з сайту ternopoliany.te.ua

Всі статті рубрики На головну