Укр | Рус
Дзюдо. Зантарая виграв світову «бронзу» Міжрегіональну організовану злочинну групу судитимуть у Рівному за збут елітних наркотиків Легкоатлети з Рівненщини – знову серед призерів Біатлон. Російські погрози розправою Самуельссену? Інтерв'ю голови Верховної Ради України Андрія Парубія телеканалу Рада У Рівному СБУ затримала на хабарі керівника підрозділу військкомату Судитимуть державного виконавця за підробку документа Півсотню виїздів у віддалені села Рівненщини здійснили медики діагностичного центру Банки матимуть право здійснювати для клієнтів-фізичних осіб валютно-обмінні операції в безготівковій формі, - закон Навчатимуться давати відсіч Тривають зйомки фільму про опришка Олексу Довбуша Оновили дві районні дороги Рейдерів затримували зі стріляниною Довелося віддати борги власній дитині ...А армійці нагодували смачною кашею
Загрузка...
Голосування
Чи стежите ви за курсом валют?

Голосувати

Чи довіряєте ви українським банкам?

Голосувати

На вашу думку, який найкращий метод зберегти заощадження?

Голосувати

На що ви витрачаєте найбільшу частку місячного бюджету?

Голосувати

Чи вдається вам щомісяця заощаджувати?

Голосувати
На головну
05.12.2017

Піду у відставку добровільно

Олександр ВОЛОДИМИРОВ.

У Македонії завершується слідство у справі про напад на парламент 27 квітня цього року, що стався після обрання спікером парламенту етнічного албанця Талата Джафері, котрий був висунутий на цю посаду коаліцією соціал-демократів і етнічних албанських партій.


Протестувальники, серед яких були й депутати від раніше правлячої партії ВМРО-ДПМНЄ, просто в будівлі парламенту напали на журналістів і своїх колег, почали бити їх. Тоді понад 100 осіб звернулися із травмами до лікарів. Поранень зазнав і лідер соціал-демократів Зоран Заєв, якого пізніше було призначено прем’єр-міністром країни.


Поліція Македонії повідомила про затримання 36 осіб, обвинувачуваних у штурмі й бійці в парламенті. Серед них і екс-міністр внутрішніх справ Мітко Чавков, який відповідав за безпеку будівлі парламенту. Його обвинувачують у «загрозі конституційному ладу й безпеці», що виразилося в невідданні своєчасного наказу поліцейським про перекриття входів до парламенту.


Парламент Македонії позбавив депутатської недоторканності 6 членів ВМРО-ДПМНЄ, які брали участь у нападі, і в слідства тепер розв’язано руки для з’ясування всіх обставин штурму й виявлення його організаторів.


Лідер нині опозиційної партії ВМРО-ДПМНЄ і екс-прем’єр Нікола Груєвскі в інтерв’ю газеті «Курієр» категорично відхрестився від участі в організації штурму парламенту, назвавши це, і особливо застосування фізичної сили, помилкою, а також зазначивши, що був першим політиком, який закликав через соціальні мережі до спокою, а потім на прес-конференції засудив ці дії. Проте в інтерв’ю він намагався виправдати дії своїх однопартійців, заявивши: «З другого боку, це була реакція на незаконне обрання голови парламенту. Люди, яких спровокували на штурм парламенту, ймовірно, вважали, що це допоможе державі, й по суті піддалися емоціям, потрапивши в чиюсь пастку. Вони діяли з патріотичних мотивів». На його думку, метою вжитих нині заходів щодо затримання учасників квітневого штурму є ослаблення ВМРО-ДПМНЄ.


У цьому самому інтерв’ю він зробив гучну заяву, що подасть у відставку з посади лідера партії. Пообіцяв зробити це на з’їзді ВМРО-ДПМНЄ і висловив сподівання, що його відставка допоможе врегулювати сьогоднішню політичну ситуацію у партії та країні. Він узяв на себе відповідальність за провал партії на місцевих виборах і вимагає припинити політичні переслідування з боку переможців. Заявив, що колись нині правляча партія Соціал-демократичнийо союз Македонії пошкодує про свої дії.


Але люди дедалі менше вірять Ніколі Груєвскі, який за час перебування при владі пересварив країну з усіма сусідами, сприяв процвітанню корупції, підслуховуванню неугодних бізнесменів, політиків, журналістів. При ньому життєвий рівень народу не зростав, і країна втрачала перспективи на зближення з Євросоюзом. 


За Зорана Заєва все круто змінилося. Перед Македонією відкрилася ясна перспектива вступу до НАТО й початку в наступному році переговірного процесу про членство в ЄС. І навряд чи хтось шкодуватиме про відставку Груєвскі з посади керівника партії, яка керувала країною понад 12 років і занурювала її в ізоляцію від Європи.
 

Всі статті рубрики На головну