Укр | Рус
Загрузка...
Голосування
Чому наші студенти їдуть навчатися за кордон?

Голосувати

Яка спеціальність -- твоя: що під час вступу впливає на вибір абітурієнтів?

Голосувати
На головну
07.12.2017

Підписав? Плати!

Віктор БОНДАР

Так уже повелося, що той, хто має хоч найменші важелі тиску, безсоромно намагається використати їх, звісно, у власних цілях. Пам’ятаєте героїню Мордюкової, котра погрожувала тим, хто не братиме лотерейні квиточки, відключити газ? На Полтавщині пішли далі. Вони не шантажують, а просто дурять довірливих пенсіонерів.
Наведемо ситуацію, описану в листі до редакції, автор якого скаржиться на свавілля, що чинять деякі газорозподільні підприємства Полтавської області. І закон їм не закон, і обманом не гребують. Лист надійшов із селища міського типу Котельви від пенсіонерки Нінель Сидоренко. Процитуємо.
«Прийшов до нас кур’єр із газконтори — приніс листа... згоду, хоча такого терміну у вітчизняному діловодстві немає...».
Справді. Є угода, договір, але суть не в тім. З документа випливає, що споживачеві пропонується «укласти договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкової/внутрішньоквартирної системи постачання приватного житлового будинку/квартири. До листа-згоди додається акт виконаних робіт на суму 198,78 грн...».
Як розповіла авторка, зі слів кур’єра стало відомо, що ніхто й ніяких робіт не виконуватиме — виконавців немає, але якщо договір підписав, то, виходить, доведеться платити. Збагнула жінка це згодом, а коли принесли, то підпис поставила, адже «офіційний папір».
«Мені 70 років, звикла вірити людям на слово», — виправдовується вона.
Як виявилося — дарма. Бо ті з сусідів, хто не підписав, спокійно почуваються, а на адресу нашої дописувачки згодом надійшов такий собі «лист-претензія», а у ньому — суворе попередження. Мовляв, договір підписали, а досі не заплатили! Ай-яй-яй. Як не соромно!
«Такого ще не бувало, — бідкається Нінель Василівна, — роботи не виконано, а вимагають оплату! За що?»
А автор листа, тобто ПАТ «Полтавагаз», не вгаває — погрожує: «Відповідно до вимог чинного законодавства, у разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом... рекомендуємо у термін до (дата) погасити всю суму заборгованості в добровільному порядку відповідно до отриманого рахунку. Керуючий Чутівським РГП Телятник С. В... Число.... Підпис...».
Ось так. Судячи з усього, в підступну пастку полтавських газівників потрапила не одна Нінель Василівна, необачно залишивши свій підпис під цим, з дозволу сказати, документом. Непокоїть інше: що монополісти не гребують нічим у своєму прагненні наживи. Не вдалося свого часу запровадити абонплату на газову трубу, яку в переважній більшості люди самі ж оплатили, то почали вигадувати послуги, що їх навряд чи нададуть. Що залишається ошуканим пенсіонерам — платити чи все-таки чекати й сподіватися, що Держспоживслужба, НКРЕКП та Антимонопольний комітет України наведуть урешті лад у взаємовідносинах між надавачами послуг та споживачами?

Віктор БОНДАР.

Всі статті рубрики На головну