Укр | Рус
Нацбанк знизив гривню до 28,57 Нові насадження - уже з ягідками <<відкату>> посадовцю 16 січня. Пам’ятні дати Просвітяни привезли на передову пісні й подарунки Для туристів-мандрівників із Млинова <<Карпати>> - за три поля навпростець Зведення штабу АТО на 06:00 16 січня 2018 У спорткомплексі Рівненської АЕС стартує сезон зимових розваг Футбол. Клуб назви не змінюватиме Інспекція МАГАТЕ підтвердила, що РАЕС дотримується міжнародних гарантій У лісах Рівненщини відстрілюють переносників африканської чуми У Рівному до п’яти років позбавлення засуджено інформатора терористичної організації <<ДНР>> Футбол. Артем Кравець перейшов до турецького «Кайсеріспора» Футбол. «Гірники» розпочинають перші зимові збори в Туреччині Голова Верховної Ради Андрій Парубій: <<У парламенті достатня кількість голосів для ухвалення закону про забезпечення суверенітету на Донбасі>> Мобільні лабораторії - проти <<бомбардувальників>> доріг
Загрузка...
загрузка...
Голосування
З 1 січня в Україні набули чинності зміни в правилах дорожнього руху. Як ви ставитеся до обмеження максимальної швидкості транспортних засобів у населених пунктах до 50 км/год?

Голосувати

Як ви ставитеся до посилення санкцій за керування автомобілем у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння?

Голосувати
На головну
03.01.2018

Прогнозованість судових рішень є найбільшим запобіжником корупції

У комітетах і фракціях

Практика Верховного Суду дозволить робити судові рішення перших інстанцій прогнозованими, що унеможливить корупцію в судовій системі. Про це в ефірі одного з телеканалів сказав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв (фракція Блоку Петра Порошенка).
«Верховний Суд запрацював 15 грудня. Він повинен надавати стандарти правосуддя і хоча в нас не прецедентне право, але практика ВС обов’язкова для суддів нижчих інстанцій. За рік-півтора ми вже побачимо перші паростки передбачуваності судових рішень», — сказав він.

Сергій Алєксєєв нагадав, що оновлення Верховного Суду з початком судової реформи стало безпрецедентним не тільки для України, а й для світової практики. Крім того, доступ до професії отримали науковці та адвокати.
«Під час конкурсу, звісно, були і помилки, і скандали, та він відбувався вперше. Зараз обрано менше 120 суддів і буде ще добір, бо у Верховному Суді має бути 200 суддів», — зауважив парламентарій.

«Батьківщина» вимагає скасувати рішення НКРЕКП про підвищення ціни на електроенергію

Про це повідомив народний депутат від фракції «Батьківщина» Олексій Рябчин. «Енергетичний регулятор, склад якого призначав та контролює Президент Петро Порошенко, підвищив ціну на електроенергію на 16,2%. Це не тільки додаткові 10 млрд грн з кишень українців за світло у 2018 році, але й зростання платіжок за воду, електротранспорт, за послуги та товари, де електрика традиційно є однією з найбільших складових», — цитує політика прес-служба партії.
Парламентарій також зауважив, що після підвищення цін на електроенергію українцям не тільки доведеться платити за послуги монополістів, які принаймні забезпечують електроенергією, а й платити за передвиборну кампанію олігархів. «Гроші українців підуть на сплату послуг регіональних васалів, які годуватимуть населення гречкою, які натискатимуть на потрібні Президенту законопроекти. Також гроші підуть на сплату послуг політичних запроданців, які з телеекранів розповідатимуть вам про так звані 144 реформи, про боротьбу з олігархами тощо», — вважає Олексій Рябчин.
Нагадаємо, рішення про підвищення цін на електроенергію НКРЕКП з 1 січня 2018 року ухвалила на своєму засіданні в четвер, 28 грудня.

Стратегічні завдання для банків

Член фінансового комітету Верховної Ради, екс-голова парламентського фінансового комітету, народний депутат України від Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Рибалка подякував Міністерству фінансів за те, що його пропозиції були враховані у стратегії державних банків до 2020 року, але висловив низку важливих та принципових зауважень до наявного проекту. Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбуці.
С. Рибалка звернув увагу на те, що не врахована принципова позиція щодо створення банків розвитку, хоча стратегічні завдання для державних банків поставлено більш-менш правильно. На його погляд, у завданні щодо дешевого кредитування пріоритетних галузей економіки необхідно вказати, що слід підтримувати виробництва та послуги із достатньо високою доданою вартістю та рівнем технологій. «Тобто кінцева мета — зміна структури економіки, а не просто дешеве кредитування якихось конкретних галузей, навіть пріоритетних», — зазначив депутат.
Також, на думку Рибалки, у стратегії має бути більше деталей стосовно конкретних механізмів реалізації завдань. Парламентарій також вкотре звернув увагу на проблему кредитного портфеля державних банків, непрацюючих кредитів. «Зі свого боку будемо у Верховній Раді просувати законопроект про управління державними баками», — додав народний депутат.

Всі статті рубрики На головну