Укр | Рус
Закон про національну безпеку та оборону України має бути ухвалений 21 червня Уряд обіцяє вчасно подати до Верховної Ради проект Закону про Державний бюджет України на 2019 рік – до 15 вересня У Криму після обшуку кримського татарина з донькою вивезли до Сімферополя <<Зашків>> виховує патріотичний дух Активну молодь забезпечили транспортом Футбол. «Шахтар» посилює атаку У Верховній Раді пропонують спростити реєстрацію авто з європейськими номерами Новотошківське знову зі світлом На завтра біля парламенту запланована протестна акція шахтарів із вимогами погашення заборгованості із зарплати Голова Верховної Ради України Андрій Парубій: Цього тижня крайній термін для прийняття Закону про національну безпеку і оборону (відео) Розстріляли за вироком «трійки», майно конфіскували Головним питанням нинішнього пленарного тижня у парламенті стане розгляд законопроекту про національну безпеку та оборону Знову хвора лисиця Автомобіль - добре, а велосипед - краще У підірваному <<Мерседесі>> загинув підприємець
Загрузка...
Голосування
Чи легко знаходите інформацію на сайті, яка вам потрібна?

Голосувати

Вас влаштовує легкість та простота навігації сайту?

Голосувати

Подобається вам «бродити» по сайту?

Голосувати

Вам цікаво повертатися на сайт?

Голосувати

Скільки разів на день ви повертаєтеся на сайт?

Голосувати

Що вам найбільше не подобається на сайті?

Голосувати

Чи є у вас потреба обговорювати на сайті статті або проблеми, які порушено в матеріалах?

Голосувати

Виберіть тематику матеріалів, яка вам найбільше подобається на сайті

Голосувати

Звідки дізналися про наш сайт?

Голосувати

Чого очікуєте від пенсійних новацій у другому півріччі 2018 р.?

Голосувати

Чого очікуєте від пенсійних новацій у другому півріччі 2018 р.?

Голосувати
На головну
10.01.2018

Нові платіжки налякали навіть субсидіантів

Ірина КОЗАК.

В останні дні року чимало мешканців краю отримали платіжки від ТОВ «Хмельницькгаз Збут», в яких фігурували цифри у кілька тисяч гривень і які значно перевищували попередні дані. Люди одразу направились до постачальника блакитного палива, аби зрозуміти, чому раптом так змінилася ціна. Тим більше, що офіційного підняття тарифів не було.

 Люди платять і ... опиняються в боржниках

У Хмельницькому центрі обслуговування споживачів було не проштовхнутись. Аби отримати відповіді на свої запитання, люди змушені були по кілька годин очікувати в чергах. При цьому між собою дуже активно обговорювали нові цифри. Однак самостійно розібратись, чому вони з'явилися, так і не змогли.

Чи не найбільші суми стояли у квитанціях мешканців сіл із Хмельницького району, що розташовані навколо обласного центру. Це зрозуміло, адже їм доводиться платити за опалення будинків. Довелось поговорити з кількома відвідувачами, і загалом вимальовувалась типова картинка. У графі рекомендованої суми до сплати стоять цифри від трьох до п'яти тисяч гривень, а то й вищі. У переважній більшості випадків це значно більше, ніж пенсії, які отримують подружжя пенсіонерів — власників будинків. Та головне — практично всі вони мають субсидії і регулярно платять за газ, не допускаючи ані найменших заборгованостей. Як правило, суми не перевищують кілька сотень гривень. «Але ж не тисячі», — не вгамовуються люди.

Довелось почути і зовсім абсурдні історії. Приміром, є такі абоненти, котрі з різних обставин не живуть у своїх квартирах чи будинках. Дехто із них звернувся до «Хмельницькгаз Збуту» із проханням, щоб газопостачання до їхніх помешкань призупинили і не нараховували абонентську плату. Та яким було їх здивування, коли почули, що подібні заяви не будуть братись до уваги, а платіжки... все одно надходитимуть.

Така ситуація з чергами та платіжками склалася не тільки в обласному центрі, а й в усіх інших населених пунктах краю. Користувачі змушені були з’ясовувати свої проблеми в усіх трьох центрах обслуговування споживачів —

Хмельницькому, Славутському і Кам’янець-Подільському. Причому в довгі черги вишикувались ті, хто зумів дістатись туди. А от мешканці віддалених населених пунктів, що не змогли самостійно розібратись, досі перебувають у тривозі і невіданні. Тож що насправді сталось із цінами?

Так газівники «привчають» до порядку

Одразу хочеться заспокоїти: поки що тарифи на газ та опалення залишаються незмінними. Як і порядок нарахування субсидій. Тож щомісячні суми нарахувань за газ мають бути на старому рівні.

Просто у квитанціях з’явилась нова графа — «рекомендований платіж». До речі, подібна вже давно існує в Укртелекомі чи у деяких операторів кабельного зв’язку. Там надавачі послуг пропонують заплатити за них авансом, тобто за місяць наперед. Однак абонент вирішує сам, робити це чи ні.

Подібним шляхом тепер пішли і газівники. Тільки з власною інтерпретацією. І пояснюють, що все це через зміни у житлово-комунальному законодавстві. Зокрема, йдеться про те, що за кожний день несплаченого вчасно платежу має нараховуватись пеня у сумі однієї сотої відсотка від суми боргу. Стосується це всіх комунальних підприємств. Але нові правила мають вступити в дію лише з початком наступного — 2019 року.

Та газівники кажуть, що хочуть допомогти своїм клієнтам користуватись новими правилами і навчити їх платити вчасно, аби потім не витрачались на додаткові штрафи. Суть полягає у тому, що абонент обов’язково повинен щомісяця передати дані своїх засобів обліку. Якщо цього не буде, то в платіжки запишуть свою норму споживання газу і ціну за нього. Що і сталось тепер.

Та, якщо зараз обійшлось лише переляком та довгими чергами в абонентських службах, то потім, з початком дії закону, саме на ці рекомендовані суми нараховуватимуться пеня, а потім і штрафи. Словом, виходить, що платіжну петлю поки що лише наклали на наші шиї, а от затягувати її почнуть згодом. Що з цього вийде? Побачимо. Адже звикли ми до захмарних тарифів. Мовчки проковтнули їх. То чому тепер не звикнути ще й до штрафів та пені? Хоча у голові постійно крутиться запитання: чому все замикається на передачі даних лічильників? Хіба в квитанціях про оплату немає цих даних? Чи, може, комп’ютеризована система обліку не може у цьому розібратись?

До цієї бочки дьогтю є ложка меду — привчатимуть нас до нових правил поступово. Виходячи з цього, у «Хмельницькгаз Збуті» заспокоїли: нова графа носить лише інформаційний характер. Якщо споживач не передасть показники свого лічильника, то йому все одно проведуть рекомендовані нарахування, але... пені не візьмуть і газ не вимкнуть. Поки що.

Зрозуміло, що подібні нововведення мають бути на руку надавачам послуг. Ніхто із них не хоче втрачати жодної гривні. У ТОВ «Хмельницькгаз Збут» також бідкаються: жителі області на кінець року заборгували за спожитий газ 276 мільйонів гривень. І це змушує вдаватись до різних кроків, які примусили б віддати борги.

Та кому має поскаржитися споживач? Які аргументи навести на свою користь і у своє виправдання? Врешті-решт, чому має вірити, що все робиться лише йому «на користь» і виконувати всі ці «комунальні рекомендації»?

Хмельницький.

Мал. Олексія КУСТОВСЬКОГО.

Всі статті рубрики На головну