Укр | Рус
Загрузка...
На головну
10.01.2018

Міні-ГЕС наразилися на спротив

Василь НИТКА

«Жодних гідроелектростанцій у Мукачеві не допустимо, а рішення міськради про будівництво міні-ГЕС буде скасовано в суді». Таку заяву оприлюднив керівник Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

«Мукачеве — одне з найвразливіших міст Закарпаття щодо можливих підтоплень, це показав і катастрофічний паводок 1998 року, коли в місті були зруйновані сотні будинків, і катастрофічний паводок 2001-го, і навіть останній паводок у грудні минулого року. Тому не може бути навіть мови про будівництво на Латориці в межах міста міні-гідроелектростанцій, які штучно піднімуть рівень води й перешкоджатимуть швидкому проходженню паводкових хвиль», — коментує свою заяву очільник області.
Далі голова ОДА продовжує наводити аргументи: «Закарпаття вже обпеклося на міні-ГЕС у гірських районах. І коли Мукачівська міськрада проводить таємні громадські слухання, які в ручному режимі дають добро на будівництво міні-гідроелектростанцій, і вже навіть готовий проект рішення про розроблення детального плану для будівництва кількох міні-ГЕС, то в мене виникає запитання — наскільки жадібним треба бути, щоб заради наживи за рахунок «зеленого тарифу» наражати на небезпеку своїх мешканців? Якщо мукачівська влада неспроможна захистити містян від міні-ГЕС з усіма наслідками, то це зробить облдержадміністрація». Г. Москаль запевняє, що «в разі прийняття рішення про дозвіл на будівництво міні-ГЕС, воно буде оскаржене й скасоване в судовому порядку».
Справді, торішня сверблячка представників бізнесу щодо спорудження на річках малих гідроелектростанцій, зокрема у Хустському, Тячівському, Рахівському та інших районах, викликала серед жителів тамтешніх сіл велике занепокоєння щодо збереження в майбутньому природи Карпат. Тому всі дозволи були скасовані якщо не місцевою владою, то переважно розпорядженнями облдержадміністрації.

Всі статті рубрики На головну