Укр | Рус
Нові насадження - уже з ягідками <<відкату>> посадовцю 16 січня. Пам’ятні дати Просвітяни привезли на передову пісні й подарунки Для туристів-мандрівників із Млинова <<Карпати>> - за три поля навпростець Зведення штабу АТО на 06:00 16 січня 2018 У спорткомплексі Рівненської АЕС стартує сезон зимових розваг Футбол. Клуб назви не змінюватиме Інспекція МАГАТЕ підтвердила, що РАЕС дотримується міжнародних гарантій У лісах Рівненщини відстрілюють переносників африканської чуми У Рівному до п’яти років позбавлення засуджено інформатора терористичної організації <<ДНР>> Футбол. Артем Кравець перейшов до турецького «Кайсеріспора» Футбол. «Гірники» розпочинають перші зимові збори в Туреччині Голова Верховної Ради Андрій Парубій: <<У парламенті достатня кількість голосів для ухвалення закону про забезпечення суверенітету на Донбасі>> Мобільні лабораторії - проти <<бомбардувальників>> доріг Нафтогаз vs Газпром: Росія не оскаржуватиме рішення Стокгольмського арбітражу
Загрузка...
загрузка...
Голосування
З 1 січня в Україні набули чинності зміни в правилах дорожнього руху. Як ви ставитеся до обмеження максимальної швидкості транспортних засобів у населених пунктах до 50 км/год?

Голосувати

Як ви ставитеся до посилення санкцій за керування автомобілем у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння?

Голосувати
На головну
10.01.2018

Міні-ГЕС наразилися на спротив

Василь НИТКА

«Жодних гідроелектростанцій у Мукачеві не допустимо, а рішення міськради про будівництво міні-ГЕС буде скасовано в суді». Таку заяву оприлюднив керівник Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

«Мукачеве — одне з найвразливіших міст Закарпаття щодо можливих підтоплень, це показав і катастрофічний паводок 1998 року, коли в місті були зруйновані сотні будинків, і катастрофічний паводок 2001-го, і навіть останній паводок у грудні минулого року. Тому не може бути навіть мови про будівництво на Латориці в межах міста міні-гідроелектростанцій, які штучно піднімуть рівень води й перешкоджатимуть швидкому проходженню паводкових хвиль», — коментує свою заяву очільник області.
Далі голова ОДА продовжує наводити аргументи: «Закарпаття вже обпеклося на міні-ГЕС у гірських районах. І коли Мукачівська міськрада проводить таємні громадські слухання, які в ручному режимі дають добро на будівництво міні-гідроелектростанцій, і вже навіть готовий проект рішення про розроблення детального плану для будівництва кількох міні-ГЕС, то в мене виникає запитання — наскільки жадібним треба бути, щоб заради наживи за рахунок «зеленого тарифу» наражати на небезпеку своїх мешканців? Якщо мукачівська влада неспроможна захистити містян від міні-ГЕС з усіма наслідками, то це зробить облдержадміністрація». Г. Москаль запевняє, що «в разі прийняття рішення про дозвіл на будівництво міні-ГЕС, воно буде оскаржене й скасоване в судовому порядку».
Справді, торішня сверблячка представників бізнесу щодо спорудження на річках малих гідроелектростанцій, зокрема у Хустському, Тячівському, Рахівському та інших районах, викликала серед жителів тамтешніх сіл велике занепокоєння щодо збереження в майбутньому природи Карпат. Тому всі дозволи були скасовані якщо не місцевою владою, то переважно розпорядженнями облдержадміністрації.

Всі статті рубрики На головну