Укр | Рус
Славетна історія вкладається в чотири роки Законопроект про Національну безпеку визначає основні маркери, за якими держава буде рухатися до стандартів Північноатлантичного альянсу, - Представник Президента у ВРУ Ірина Луценко Законопроект “Про національну безпеку” передбачає високий рівень громадського і парламентського контролю Депутати від Блоку Петра Порошенка ініціюють зміни до Конституції щодо відвідування народними депутатами засідань парламенту Відновили "Вересаєве свято" Стираються ментальні кордони Щоб пенсіонерам було зручніше Прокурори хочуть засудити суддю Блискавки підпалили три хати Повернули субсидію Депутати-безхатченки відшукалися в Херсоні Десантники на навчаннях відпрацювали стрибки з парашутом і заняття оборони Українська спільнота у Франції простягнула руку допомоги Десять районів отримали нові шкільні автобуси Вишукана краса: на Тернопільщині відреставрували дзеркальну залу в палаці
Загрузка...
Голосування
Чи легко знаходите інформацію на сайті, яка вам потрібна?

Голосувати

Вас влаштовує легкість та простота навігації сайту?

Голосувати

Подобається вам «бродити» по сайту?

Голосувати

Вам цікаво повертатися на сайт?

Голосувати

Скільки разів на день ви повертаєтеся на сайт?

Голосувати

Що вам найбільше не подобається на сайті?

Голосувати

Чи є у вас потреба обговорювати на сайті статті або проблеми, які порушено в матеріалах?

Голосувати

Виберіть тематику матеріалів, яка вам найбільше подобається на сайті

Голосувати

Звідки дізналися про наш сайт?

Голосувати

Чого очікуєте від пенсійних новацій у другому півріччі 2018 р.?

Голосувати
На головну
13.01.2018

Статус мови підвищено

Ярослав СЕРГІЄНКО.

Парламент Республіки Македонія ухвалив нову редакцію закону про мови, згідно з якою албанська мова визнається офіційною у всій країні. Раніше такий статус вона мала лише в тих регіонах, де албанське населення становило більшість.

Із 120 депутатів парламенту за це проголосувало 69. Депутати від опозиційної партії ВМРО-ДПМНЄ, які з грудня бойкотують парламентські засідання, і цього разу не брали участі в голосуванні, оскільки вважають прийнятий закон антиконституційним. Колишня правляча партія виступила з офіційною заявою, в якій зазначено, що цей закон завдасть шкоди єдності македонського суспільства. «Двомовність створить хаос у сфері юриспруденції і призведе до неефективності державних інститутів», — йдеться в документі.

Відтепер на македонських денарах (місцева валюта, яку не слід плутати із сербськими динарами), на всіх прикордонних пунктах на в’їзді до країни мають з’явитися написи албанською мовою, як і на табличках, установлених на всіх державних установах. Крім того, етнічні албанці можуть вимагати, щоб їхня мова у національному масштабі використовувалася в адміністративних, судових, поліцейських та інших подібних офіційних установах, включаючи лікарні. У парламенті албанська мова може використовуватися депутатами, обраними етнічними албанцями.

Прийняття закону про мови в новій редакції було однією з умов чотирьох політичних партій, що представляють інтереси етнічних албанців у парламенті, при входженні до коаліції із Соціал-демократичним Союзом Македонії Зорана Заєва. Новій коаліції вдалося відсторонити від керування країною партію ВМРО-ДПМНЄ, яка була при владі з 2006 року.

Під час дебатів з мовного питанню депутат від найчисленнішої албанської партії Демократичний союз за інтеграцію Артан Грубі заявив: «Македонія виграє від цього закону, який заспокоїть міжетнічні відносини в країні».

Закон про мови в Македонії набуде чинності після його підписання президентом країни.
 

Всі статті рубрики На головну