Укр | Рус
Наслідок буревію - комунальна катастрофа Знову постраждали школярі Футбол. Полтава може залишитися без Ліги Європи Бокс. Постол і Тейлор провели першу дуель поглядів Футбол. З'явилася додаткова можливість побачити фінал Ліги чемпіонів для 15 тисяч осіб Ірина Геращенко закликала міжнародні організації активніше виступати за звільнення незаконно утримуваних громадян України на тимчасово окупованих територіях України та в РФ (відео) Президент України провів телефонну розмову з Канцлером Німеччини Брифінг Голови Верховної Ради України Андрія Парубія за підсумками Погоджувальної ради (відео) Завдання спілки - розвиток дитячого футболу У села є власний музей Головного лікаря обрали на конкурсі Підполковника поліції підозрюють у хабарництві Кам'янець-Подільський їв вареники і встановлював рекорди Перший заступник Голови ВРУ Ірина Геращенко закликала міжнародні організації зайняти більш активну позицію щодо захисту прав заручників та політв’язнів Кремля Парламент має докласти всіх зусиль, щоб Україна якнайшвидше вийшла зі статутних органів СНД, - Представник Президента у ВРУ Ірина Луценко
Загрузка...
Голосування
Чи підтримуєте ідею запровадження донорства органами людини в Україні?

Голосувати

Чи згодні ви стати донором органів післі своєї смерті?

Голосувати
На головну
14.02.2018

...інфляція виявилася вищою, ніж очікували

Тетяна ПАСОВА.

У січні споживча інфляція прискорилася до 14,1 відсотка у річному вимірі. Про це свідчать дані, опубліковані Державною службою статистики. У Нацбанку пояснили, що фактична інфляція була дещо вищою за прогноз у зв’язку зі швидшими, ніж очікувалося, темпами зростання цін на сирі продукти та паливо.

При цьому базова інфляція, за даними НБУ, у січні прискорилася до 9,8 відсотка у річному вимірі. «Це відбулося внаслідок істотнішого зростання цін на послуги, що враховуються у цьому показнику, — пояснили у нацрегулятора. — Їхні темпи зростання збільшилися до 15,2 відсотка річних. Зокрема, істотно підвищилися тарифи на утримання будинків та прибудинкових територій, на користування кабельним телебаченням та Інтернетом, а також вартість послуг охорони здоров’я».

Одними з найістотніших чинників здорожчання у Нацбанку назвали зростання заробітних плат (зокрема через чергове збільшення мінімальної заробітної плати з початку 2018 року на 16,3 відсотка), а також послаблення гривні в попередні кілька місяців.

Плюс — зростання споживчого попиту, про що свідчило стрімке збільшення роздрібного товарообігу в грудні 2017 року. Не в останню чергу на зростання інфляції вплинув і початок нового бюджетного року, що часто супроводжується переглядом цінової політики.

Водночас, як і прогнозувалося, зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки уповільнилося внаслідок зниження темпів зростання цін на відповідні сирі продукти. Подорожчання одягу та взуття, а також інших непродовольчих товарів очікувано прискорилося, зокрема внаслідок послаблення гривні у листопаді—січні.

У Нацбанку попереджають, що ситуація, що склалася, свідчить про збереження значного інфляційного тиску. НБУ очікує, що більш жорстка монетарна політика сприятиме поступовому зниженню споживчої інфляції та її поверненню в цільовий діапазон у середині 2019 року.
 

Всі статті рубрики На головну