Укр | Рус
Старший сержант продавав обладнання з "Булатів" У Рівному відкриють консультаційний Центр з органічного виробництва У Березному нетверезий водій утікав від поліцейських За порушення умов запобіжного заходу іноземка може опинитися під вартою ...А там двісті папуг В одній ДТП маршрутка і чотири авто За додатковий "тариф" доведеться відповідати На Рівненщині судитимуть вісьмох членів злочинного угруповання, які виготовили та збули наркотики на суму понад півмільйона гривень Катеринівка повертається до мирного життя Вшанували гетьмана Футбол. НСК «Олімпійський» буде закритий для підготовки до фіналу ЛЧ Житель міста Сарни приніс у поліцію бойову гранату На Рівненщині судитимуть 8 членів злочинного угрупування, які виготовили та збули наркотики на суму понад півмільйона гривень За тепло платили краще В дорогу снова закатывают миллионы
Загрузка...
Голосування
Чи задовольняє вас монетизація пільг на проїзд у транспорті?

Голосувати

Чи потрібно посилювати патріотичне виховання підростаючого покоління у навчальних закладах?

Голосувати
На головну
20.02.2018

Холдинги хочуть відкусити з фермерського мільярда

Лариса СОКОЛОВСЬКА, Лідія ЛІСОВА

Дружними діями фермери добилися мільярда гривень на підтримку на цей рік. От тільки питаннячко, кому він дістанеться...

— Ми 14 червня провели зустріч з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом. Представили для розгляду концепцію розвитку фермерських господарств на 2018—2020 роки, розроблену спільно з науковцями. Ця зустріч була продуктивною. Він пообіцяв надати на розвиток фермерських господарств і кооперації мільярд гривень, — розповів у Черкасах на конференції обласної Асоціації фермерів та землевласників Віктор Гончаренко, голова асоціації, депутат облради.
Учасники конференції почали допитуватися у свого лідера про умови надання фінансової допомоги.
— У бюджеті обіцяні кошти передбачено. Але у нас з’явилися «свіжі» конкуренти. При кожному мега-агрохолдингу чи великому сільськогосподарському підприємстві нині створюються фейкові фермерські господарства. Причому одразу по кілька. Вони об’єднуються між собою в кооперативи — і потирають руки. Аякже, вони «новостворені» і розраховують на солідну підтримку від держави. Передбачаю, що левова частка з того мільярда піде пристосуванцям до цієї програми підтримки, — відверто поділився з колегами своїми побоюваннями Віктор Гончаренко. — Але не опускайте рук, готуйте документацію — щоб було все чітко та грамотно підготовлене. А ще — пишіть програми кооперації, бо на ділі вона давно є, але «усна». В області буде створено комісію з розподілу коштів. Думаю, вона розбереться, де кооперативи справжні, а де вигадані...
Недовіра господарників-самостійників щодо державної підтримки пускає паростки із зерен гіркого досвіду. Приміром, торік діяла програма     20-відсоткового державного відшкодування за закуплену вітчизняну сільгосптехніку. Проте механізм цієї допомоги був важким, недосконалим, довго визначали, які заводи беруть у програмі участь, а які — ні. Результат — із 500 мільйонів було використано лише 134 мільйони гривень бюджетних коштів.
Або: є в області філія Державного фонду підтримки фермерських господарств. Та якщо, беручи в нього 300 тисяч гривень позики, лише за послуги оцінювання майна, страхування, нотаріуса треба віддати 50 тисяч, то це не допомога — прозвучало серед прикладів співпраці з фондом, які наводили фермери.
Чому в Євросоюзі державна підтримка спрямована на дрібного та середнього фермера, а в нас на агрохолдинги? Хіба, наприклад, олігарх Косюк, який має мільйонні прибутки зі своїх птахофабрик, не в змозі самостійно розвивати свій бізнес?!
Фермери просили Віктора Гончаренка донести «нагору» їхню думку: для малих сільгоспвиробництв потрібно розробити окрему бюджетну програму із спрощеною процедурою участі. Тоді це буде справжня підтримка, а не імітація.

Лариса СОКОЛОВСЬКА, Лідія ЛІСОВА.
Мал. Миколи КАПУСТИ.

Черкаська область.

Всі статті рубрики На головну