Укр | Рус
Футбол. Господарі першими достроково вийшли до 1/8 фіналу Футбол. Поляки несподівано зазнали фіаско Допоможіть розшукати пенсіонерку із Здолбунова Голова Верховної Ради України Андрій Парубій висловив співчуття у зв’язку зі смертю поета та державного діяча, Героя України Івана Драча Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України Футбол. Робили ставку на Колумбію, а перемогла Японія Хочеш миру - не втрачай боєздатності Марін Ле Пен зобов'язали повернути Європарламенту €300 тисяч Глава Представництва Євросоюзу в Україні Хюг Мінгареллі - про санкції за Керченський міст: Це хороша пропозиція Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України Погрожують борцям з наркотиками Миколаївця, який служив у так званій <<ДНР>>, заочно засудили до 11 років в'язниці Тваринники готуються отримати бюджетну дотацію Шахта дожила до поважного віку і продовжує працювати Народні депутати вшанували хвилиною мовчання пам'ять видатного українського поета, Героя України Івана Драча
Загрузка...
Голосування
Чи легко знаходите інформацію на сайті, яка вам потрібна?

Голосувати

Вас влаштовує легкість та простота навігації сайту?

Голосувати

Подобається вам «бродити» по сайту?

Голосувати

Вам цікаво повертатися на сайт?

Голосувати

Скільки разів на день ви повертаєтеся на сайт?

Голосувати

Що вам найбільше не подобається на сайті?

Голосувати

Чи є у вас потреба обговорювати на сайті статті або проблеми, які порушено в матеріалах?

Голосувати

Виберіть тематику матеріалів, яка вам найбільше подобається на сайті

Голосувати

Звідки дізналися про наш сайт?

Голосувати

Чого очікуєте від пенсійних новацій у другому півріччі 2018 р.?

Голосувати
На головну
20.02.2018

Холдинги хочуть відкусити з фермерського мільярда

Лариса СОКОЛОВСЬКА, Лідія ЛІСОВА

Дружними діями фермери добилися мільярда гривень на підтримку на цей рік. От тільки питаннячко, кому він дістанеться...

— Ми 14 червня провели зустріч з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом. Представили для розгляду концепцію розвитку фермерських господарств на 2018—2020 роки, розроблену спільно з науковцями. Ця зустріч була продуктивною. Він пообіцяв надати на розвиток фермерських господарств і кооперації мільярд гривень, — розповів у Черкасах на конференції обласної Асоціації фермерів та землевласників Віктор Гончаренко, голова асоціації, депутат облради.
Учасники конференції почали допитуватися у свого лідера про умови надання фінансової допомоги.
— У бюджеті обіцяні кошти передбачено. Але у нас з’явилися «свіжі» конкуренти. При кожному мега-агрохолдингу чи великому сільськогосподарському підприємстві нині створюються фейкові фермерські господарства. Причому одразу по кілька. Вони об’єднуються між собою в кооперативи — і потирають руки. Аякже, вони «новостворені» і розраховують на солідну підтримку від держави. Передбачаю, що левова частка з того мільярда піде пристосуванцям до цієї програми підтримки, — відверто поділився з колегами своїми побоюваннями Віктор Гончаренко. — Але не опускайте рук, готуйте документацію — щоб було все чітко та грамотно підготовлене. А ще — пишіть програми кооперації, бо на ділі вона давно є, але «усна». В області буде створено комісію з розподілу коштів. Думаю, вона розбереться, де кооперативи справжні, а де вигадані...
Недовіра господарників-самостійників щодо державної підтримки пускає паростки із зерен гіркого досвіду. Приміром, торік діяла програма     20-відсоткового державного відшкодування за закуплену вітчизняну сільгосптехніку. Проте механізм цієї допомоги був важким, недосконалим, довго визначали, які заводи беруть у програмі участь, а які — ні. Результат — із 500 мільйонів було використано лише 134 мільйони гривень бюджетних коштів.
Або: є в області філія Державного фонду підтримки фермерських господарств. Та якщо, беручи в нього 300 тисяч гривень позики, лише за послуги оцінювання майна, страхування, нотаріуса треба віддати 50 тисяч, то це не допомога — прозвучало серед прикладів співпраці з фондом, які наводили фермери.
Чому в Євросоюзі державна підтримка спрямована на дрібного та середнього фермера, а в нас на агрохолдинги? Хіба, наприклад, олігарх Косюк, який має мільйонні прибутки зі своїх птахофабрик, не в змозі самостійно розвивати свій бізнес?!
Фермери просили Віктора Гончаренка донести «нагору» їхню думку: для малих сільгоспвиробництв потрібно розробити окрему бюджетну програму із спрощеною процедурою участі. Тоді це буде справжня підтримка, а не імітація.

Лариса СОКОЛОВСЬКА, Лідія ЛІСОВА.
Мал. Миколи КАПУСТИ.

Черкаська область.

Всі статті рубрики На головну