Укр | Рус
Дзюдо. Наймолодша в історії чемпіонка світу – українка! Верховний суд дозволив видавати паспорти старого зразка Четверо членів банди постануть перед судом за розбій і умисне вбивство на Київщині Україна накопичила у ПСГ 15,64 млрд куб. м газу Для американських військових розроблять електрошокові патрони Офіційний курс гривні встановлено на рівні 28,06 грн/долар ООС: бойовики 22 рази порушували режим припинення вогню Футбол. «Ворскла» грала гідно і досвід здобула. Як це сталося Футбол. «Динамо» задовольнилося нічиєю На кінофестиваль приїдуть відомі продюсери та актори Вимагала хабар за відміну перевірки аптеки Оголошено підозру іноземцю-втікачу, який на смерть збив дівчину Брак лікарів, комп'ютерної техніки та відсутність інтернет-зв'язку уповільнюють реформу Голова Верховної Ради України Андрій Парубій взяв участь у роботі круглого столу « Впровадження антикорупційних реформ в Україні» Делегація Європарламенту відвідала Маріуполь, Краматорськ та ознайомилася із ситуацією поблизу лінії зіткнення
Загрузка...
Голосування
Чи стежите ви за курсом валют?

Голосувати

Чи довіряєте ви українським банкам?

Голосувати

На вашу думку, який найкращий метод зберегти заощадження?

Голосувати

На що ви витрачаєте найбільшу частку місячного бюджету?

Голосувати

Чи вдається вам щомісяця заощаджувати?

Голосувати
На головну
20.02.2018

Холдинги хочуть відкусити з фермерського мільярда

Лариса СОКОЛОВСЬКА, Лідія ЛІСОВА

Дружними діями фермери добилися мільярда гривень на підтримку на цей рік. От тільки питаннячко, кому він дістанеться...

— Ми 14 червня провели зустріч з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом. Представили для розгляду концепцію розвитку фермерських господарств на 2018—2020 роки, розроблену спільно з науковцями. Ця зустріч була продуктивною. Він пообіцяв надати на розвиток фермерських господарств і кооперації мільярд гривень, — розповів у Черкасах на конференції обласної Асоціації фермерів та землевласників Віктор Гончаренко, голова асоціації, депутат облради.
Учасники конференції почали допитуватися у свого лідера про умови надання фінансової допомоги.
— У бюджеті обіцяні кошти передбачено. Але у нас з’явилися «свіжі» конкуренти. При кожному мега-агрохолдингу чи великому сільськогосподарському підприємстві нині створюються фейкові фермерські господарства. Причому одразу по кілька. Вони об’єднуються між собою в кооперативи — і потирають руки. Аякже, вони «новостворені» і розраховують на солідну підтримку від держави. Передбачаю, що левова частка з того мільярда піде пристосуванцям до цієї програми підтримки, — відверто поділився з колегами своїми побоюваннями Віктор Гончаренко. — Але не опускайте рук, готуйте документацію — щоб було все чітко та грамотно підготовлене. А ще — пишіть програми кооперації, бо на ділі вона давно є, але «усна». В області буде створено комісію з розподілу коштів. Думаю, вона розбереться, де кооперативи справжні, а де вигадані...
Недовіра господарників-самостійників щодо державної підтримки пускає паростки із зерен гіркого досвіду. Приміром, торік діяла програма     20-відсоткового державного відшкодування за закуплену вітчизняну сільгосптехніку. Проте механізм цієї допомоги був важким, недосконалим, довго визначали, які заводи беруть у програмі участь, а які — ні. Результат — із 500 мільйонів було використано лише 134 мільйони гривень бюджетних коштів.
Або: є в області філія Державного фонду підтримки фермерських господарств. Та якщо, беручи в нього 300 тисяч гривень позики, лише за послуги оцінювання майна, страхування, нотаріуса треба віддати 50 тисяч, то це не допомога — прозвучало серед прикладів співпраці з фондом, які наводили фермери.
Чому в Євросоюзі державна підтримка спрямована на дрібного та середнього фермера, а в нас на агрохолдинги? Хіба, наприклад, олігарх Косюк, який має мільйонні прибутки зі своїх птахофабрик, не в змозі самостійно розвивати свій бізнес?!
Фермери просили Віктора Гончаренка донести «нагору» їхню думку: для малих сільгоспвиробництв потрібно розробити окрему бюджетну програму із спрощеною процедурою участі. Тоді це буде справжня підтримка, а не імітація.

Лариса СОКОЛОВСЬКА, Лідія ЛІСОВА.
Мал. Миколи КАПУСТИ.

Черкаська область.

Всі статті рубрики На головну