Укр | Рус
Бокс. Чемпіонська «машина» Джошуа нокаутував Повєткіна в сьомому раунді! Спортивна гімнастика. Дзвінке повернення Верняєва! Футбол. Чергова поразка «Арсеналу» Від загострення відносин між Угорщиною та Україною виграє лише Росія - Климпуш-Цинцадзе Китай і Ватикан підписали історичну угоду щодо єпископів Чиста лікарня безпечна для пацієнта: це можливо і в Дубровиці Футбол. «Леви» між собою не виявили сильнішого Вихованець Рівненського клубу «Ліга Чемпіонів» здобув срібло на чемпіонаті світу з кікбоксингу У Рівному поліцейські викрили аферистку, яка ошукала чотирьох власників ресторанів ОБСЄ: Біля кордону з РФ знову помітили колону вантажівок Бойовики за добу сім разів обстріляли позиції ООС — штаб ОБСЄ: Попри "шкільне перемир'я", обстрілів побільшало на 30% Метою тиску Угорщини на Україну може бути отримання дивідендів від Росії - МЗС Порошенко: Санкції - єдиний засіб впливу на агресора, і вони працюють Кількість загиблих унаслідок аварії порома у Танзанії зросла до 207
Загрузка...
Голосування
Чи стежите ви за курсом валют?

Голосувати

Чи довіряєте ви українським банкам?

Голосувати

На вашу думку, який найкращий метод зберегти заощадження?

Голосувати

На що ви витрачаєте найбільшу частку місячного бюджету?

Голосувати

Чи вдається вам щомісяця заощаджувати?

Голосувати
На головну
24.02.2018

Крок за кроком до впровадження альтернативи

В’ячеслав ВОРОНКОВ.

Експерти Одещини в галузі енергетики разом з консультантами Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» створили покрокову стратегію з поширення альтернативної енергетики, питань утилізації побутових відходів, а також підвищення енергоефективності в різних секторах господарства. Робота над документом тривала майже сім місяців. Очікується, що в разі впровадження заходів жителі області до 2022 року заощадять приблизно 2,6 мільярда гривень під час оплати комунальних послуг.

— Регіональний енергетичний план Одеської області не має аналогів в Україні. Головне, що заходи цілком реально втілити в життя. Документ зв’язує національні стратегічні документи раніше розробленими планами сталого енергетичного розвитку і клімату у восьми містах регіону: Балті, Білгород-Дністровському, Болграді, Ізмаїлі, Одесі, Рені, Чорноморську, Южному. Тепер у нас є ще один місток — Регіональний енергетичний план, виконання якого дасть змогу зберігати енергоресурси, водночас впроваджуючи альтернативні види енергетики та паливних систем, — зазначає начальник управління дозвільних процедур та енергоефективності Одеської обласної державної адміністрації Армен Мартиросян.

Під час розробки плану фахівці проаналізували споживання енергоресурсів, палива і стану секторів господарства Одещини. За їхніми підрахунками, регіон посідає перше місце в Україні з енергоефективності.

Нагадаємо: в Одеській області зосереджена значна частина генеруючих потужностей сонячної енергетики України — 40 відсотків. До того ж 91 відсоток електроенергії імпортується, решта надходить від ТЕЦ і сонячних електростанцій.

Тому не в останню чергу заходи Плану спрямовані на використанні потенціалу регіону.

— Виконання плану дає можливість ефективно використовувати ресурси, на які багата Одещина. Документ передбачає постійний моніторинг і забезпечення зворотної координації», — зазначив співвиконавець проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Руслан Тормосов. Загальна сума інвестицій для реалізації за-планованих до 2022 року заходів становить 295 мільйонів гривень.

Джерела фінансування — як обласний і місцевий бюджети, так і приватні інвестори.

Одеса.

Всі статті рубрики На головну