Укр | Рус
Старший сержант продавав обладнання з "Булатів" У Рівному відкриють консультаційний Центр з органічного виробництва У Березному нетверезий водій утікав від поліцейських За порушення умов запобіжного заходу іноземка може опинитися під вартою ...А там двісті папуг В одній ДТП маршрутка і чотири авто За додатковий "тариф" доведеться відповідати На Рівненщині судитимуть вісьмох членів злочинного угруповання, які виготовили та збули наркотики на суму понад півмільйона гривень Катеринівка повертається до мирного життя Вшанували гетьмана Футбол. НСК «Олімпійський» буде закритий для підготовки до фіналу ЛЧ Житель міста Сарни приніс у поліцію бойову гранату На Рівненщині судитимуть 8 членів злочинного угрупування, які виготовили та збули наркотики на суму понад півмільйона гривень За тепло платили краще В дорогу снова закатывают миллионы
Загрузка...
Голосування
Чи задовольняє вас монетизація пільг на проїзд у транспорті?

Голосувати

Чи потрібно посилювати патріотичне виховання підростаючого покоління у навчальних закладах?

Голосувати
На головну
24.02.2018

Крок за кроком до впровадження альтернативи

В’ячеслав ВОРОНКОВ.

Експерти Одещини в галузі енергетики разом з консультантами Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» створили покрокову стратегію з поширення альтернативної енергетики, питань утилізації побутових відходів, а також підвищення енергоефективності в різних секторах господарства. Робота над документом тривала майже сім місяців. Очікується, що в разі впровадження заходів жителі області до 2022 року заощадять приблизно 2,6 мільярда гривень під час оплати комунальних послуг.

— Регіональний енергетичний план Одеської області не має аналогів в Україні. Головне, що заходи цілком реально втілити в життя. Документ зв’язує національні стратегічні документи раніше розробленими планами сталого енергетичного розвитку і клімату у восьми містах регіону: Балті, Білгород-Дністровському, Болграді, Ізмаїлі, Одесі, Рені, Чорноморську, Южному. Тепер у нас є ще один місток — Регіональний енергетичний план, виконання якого дасть змогу зберігати енергоресурси, водночас впроваджуючи альтернативні види енергетики та паливних систем, — зазначає начальник управління дозвільних процедур та енергоефективності Одеської обласної державної адміністрації Армен Мартиросян.

Під час розробки плану фахівці проаналізували споживання енергоресурсів, палива і стану секторів господарства Одещини. За їхніми підрахунками, регіон посідає перше місце в Україні з енергоефективності.

Нагадаємо: в Одеській області зосереджена значна частина генеруючих потужностей сонячної енергетики України — 40 відсотків. До того ж 91 відсоток електроенергії імпортується, решта надходить від ТЕЦ і сонячних електростанцій.

Тому не в останню чергу заходи Плану спрямовані на використанні потенціалу регіону.

— Виконання плану дає можливість ефективно використовувати ресурси, на які багата Одещина. Документ передбачає постійний моніторинг і забезпечення зворотної координації», — зазначив співвиконавець проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Руслан Тормосов. Загальна сума інвестицій для реалізації за-планованих до 2022 року заходів становить 295 мільйонів гривень.

Джерела фінансування — як обласний і місцевий бюджети, так і приватні інвестори.

Одеса.

Всі статті рубрики На головну