Укр | Рус
Чернівецький обласний Центр крові квапить донорів! У ВПУ № 7 м. Кременчук - музей АТО: 7 загиблих випускників-героїв... Міськрада Сум зміцнює блокпости на додаткові 400 тис грн Закарпаття шанує ліквідаторів аварії на ЧАЕС У Тячівському р-ні - 2 спортивні заходи до Дня Святого Миколая Інсулін МКЧХ пацієнти Закарпаття отримують з відшкодуванням Українка Яхно визнана кращою синхроністки світу в 2018 році Футбол. На шляху до Мадрида Щоденне зведення Міноборони України щодо обстановки в районі проведення операції Об’єднаних сил Сьогодні увечері на Майдані відбудеться акція на підтримку українських моряків, військовополонених, заручників, політв‘язнів Вінниця: «Новий рік по-європейськи» - і «Без обмежень»! Оголошення незалежної православної церкви можна прирівняти до державотворення, - представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко Лідер фракції "Народний фронт" Максим Бурбак окреслив позитиви в роботі парламенту за рік, що минає Фракція БПП пропонує створити у парламенті робочу групу для опрацювання законодавства щодо назв церков і майна релігійних громад Луцьк. Водія, що збив насмерть 9-річну, суд звільнив з-під варти під особисте зобов'язання
Загрузка...
На головну
06.03.2018

На виборах в Італії перемагають євроскептики

У неділю в Італії відбулися парламентські вибори до нижньої палати і сенаторів. Як свідчать проміжні результати підрахунку голосів, що оприлюднені Центральною виборчою комісією, переконливу більшість мандатів отримують політичні сили, що сповідують євроскептицизм. Станом на 12-ту годину понеділка (за Києвом) лідер перегонів — це популістський «Рух п’яти зірок», представники якого завжди відкрито виступали проти ЄС та євровалюти, ставили під питання членство Італії в НАТО та є прихильниками політики Кремля і його господаря. Їхні результати недосяжні для всіх інших партій — у нижній палаті парламенту рух набирає 32% голосів. Якщо ж брати до уваги блоки, то перед веде коаліція правоцентристів під проводом колишнього прем’єра Сильвіо Берлусконі, сумарний результат цих партій — 37%.

У складі коаліції правоцентристів також є дві партії євроскептиків, зокрема, лідер «правої коаліції», націоналістична партія Ліга півночі. Її результат на виборах — 18,79% голосів. Інша євроскептична сила, що долає виборчий бар’єр, — партія Брати Італії, яка також сповідує й націоналізм. Результат — 4,2%. Лівоцентристська коаліція проєвропейського спрямування, що була при владі останні п’ять років, посідає третє місце з результатом у 23% голосів. На момент верстки номера остаточних результатів виборів оголошено не було.

За новим виборчим законодавством Італії на пропорційній основі, більшість у двох палатах парламенту отримує політична сила, яка набрала на виборах 40 відсотків голосів. Такого результату не вдалося досягнути жодному учаснику перегонів, тому більшість тепер треба формувати шляхом переговорів. Отож Італія вступає у фазу політичної невизначеності, чого боялися Брюссель та міжнародні ринки.

Всі статті рубрики На головну