Укр | Рус
Повідомлення про виграш автомобіля - одна із злочинних схем аферистів Втеча та переслідування: у Рівному поліцейські затримали чоловіка, через дії якого травмувалося троє Прикарпаття: 3 паліїв викраденого автомобіля затримано Офіцерів бригад та підрозділів територіальної оборони навчають за стандартами НАТО До Дня Святого Миколая діти рівненських Героїв отримають грошову допомогу Розгляд справи Кернеса перенесли - захворів суддя У Резолюції Генасамблеї ООН є вимога до Москви вивести своі збройні сили з окупованого Криму і деокупації територій України, - Ірина Геращенко Україна наполягає на присутності моніторингової місії СММ в акваторії Азовського моря, - Ірина Геращенко Щоденне зведення Міноборони України щодо обстановки в районі проведення операції Об’єднаних сил Віримо, що саме любов до України та єдність допоможуть нам здобути перемогу у війні та мир - пластуни передали Президенту Вифлеємський вогонь миру Львівський кардіоцентр, Дрогобицька лікарня: є нові ангіографи У Знам’янському р-ні - ДТП: п’яний збив 4-річного і втік «Хмельницькелектротранс» потребує... кондукторів Миргород: є вже 3 амбулаторія сімейної медицини Хакера з Кривого Рогу покарають за вірус
Загрузка...
На головну
14.04.2018

Інституту Омбудсмена — 20 років

14 квітня 1998 року, після набрання чинності Закону «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», парламент обрав першого в історії держави Омбудсмена. 

Ніна Карпачова.

 

Людмила Денісова.

Ним стала Ніна Карпачова. Саме їй довелося створювати інституцію, яка постала як потужний центр захисту прав людини. Ніна Карпачова заклала головний принцип діяльності Омбудсмена: рівновіддаленість від усіх органів влади. Водночас конструктивна співпраця із законодавцями, експертиза законопроектів щодо дотримання прав людини. 

Нині інституцію очолює Людмила Денісова, яку Верховна Рада призначила на цю посаду в березні цього року. І першим своїм завданням Л. Денісова вбачає наближення правозахисників до людей. За її словами, нині не всі громадяни розуміють, якими питаннями опікується Уповноважений, і свідчать про це скарги, які надходять до офісу. Тож, переконана вона, потрібно посилити просвітницьку діяльність серед населення. Крім того, створити таку інституцію, щоб доступ кожної людини до неї був якомога ширшим. «Ми повинні йти до людей, тобто зробити ефективними регіональні представництва секретаріату Уповноваженого», — сказала вона, наголосивши на необхідності створення регіональних представництв по Криму та на сході нашої країни.

«Краще запобігати прийняттю помилкових рішень, аніж потім виправляти їх. Тому я переконана, що в секретаріаті Уповноваженого потрібно створити окремий структурний підрозділ юристів-професіоналів, які б здійснювали моніторинг та надавали парламенту експертну оцінку законопроектів, які готуються до розгляду. Це саме стосується і постанов уряду», — сказала Людмила Денісова.

Вл. інф.

Всі статті рубрики На головну