Укр | Рус
Луганщина: перераховують пенсії колишнім військовим... Генеральна прокуратура України приєдналась до Ініціативи Інтерполу з електронної правової допомоги <<е-MLA>> Генеральна прокуратура України направила до суду обвинувальний акт щодо колишнього Міністра юстиції України За фактом інциденту між народними депутатами під час телеефіру розпочато кримінальне провадження 20 квітня. Пам’ятні дати Пентагон назвав російські системи ППО у Сирії <<абсолютно неефективними>> Американський журнал Time опублікував свій традиційний список 100 найвпливовіших людей світу за минулий рік У Страсбурзі прийняли важливі рекомендації щодо асоціації України - ЄС В анексованому Росією Криму активіст Володимир Балух продовжує голодування, яке він оголосив місяць тому, 19 березня Зведення Прес-центру штабу АТО за добу 19 квітня 2018 року Шляховики натрапили на снаряди неподалік Рівного Рятувальники у Березнівському районі Рівненщини витягнули з річки корову У Рівному обговорять перспективи ринку меду Обласну премію імені Ігоря Свєшнікова отримає Наталія Трохлюк Ірина Геращенко: <<Для України є неприйнятною присутність у складі миротворчої місії представників держави-агресора>>
Загрузка...
На головну
14.04.2018

Інституту Омбудсмена — 20 років

14 квітня 1998 року, після набрання чинності Закону «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», парламент обрав першого в історії держави Омбудсмена. 

Ніна Карпачова.

 

Людмила Денісова.

Ним стала Ніна Карпачова. Саме їй довелося створювати інституцію, яка постала як потужний центр захисту прав людини. Ніна Карпачова заклала головний принцип діяльності Омбудсмена: рівновіддаленість від усіх органів влади. Водночас конструктивна співпраця із законодавцями, експертиза законопроектів щодо дотримання прав людини. 

Нині інституцію очолює Людмила Денісова, яку Верховна Рада призначила на цю посаду в березні цього року. І першим своїм завданням Л. Денісова вбачає наближення правозахисників до людей. За її словами, нині не всі громадяни розуміють, якими питаннями опікується Уповноважений, і свідчать про це скарги, які надходять до офісу. Тож, переконана вона, потрібно посилити просвітницьку діяльність серед населення. Крім того, створити таку інституцію, щоб доступ кожної людини до неї був якомога ширшим. «Ми повинні йти до людей, тобто зробити ефективними регіональні представництва секретаріату Уповноваженого», — сказала вона, наголосивши на необхідності створення регіональних представництв по Криму та на сході нашої країни.

«Краще запобігати прийняттю помилкових рішень, аніж потім виправляти їх. Тому я переконана, що в секретаріаті Уповноваженого потрібно створити окремий структурний підрозділ юристів-професіоналів, які б здійснювали моніторинг та надавали парламенту експертну оцінку законопроектів, які готуються до розгляду. Це саме стосується і постанов уряду», — сказала Людмила Денісова.

Вл. інф.

Всі статті рубрики На головну