Укр | Рус
Теніс. П'ять українок зіграють в основній сітці US Open На Рівненщині лісокради «освоювали» чужу територію Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко взяла участь у круглому столі з питань релігійних свобод та провела зустріч з Послом Семом Браунбеком Рівненська обласна рада продовжує реорганізацію медзакладів Найбільшим попитом на ринку праці Рівненщини користуються робітничі професії Програма XXV Міжнародного гуцульського фестивалю буде насичена Фестиваль "Музыка и небо": десятки вертолетов и лучшие ди-джеи страны Розшукати зниклих дітей допоможе нова програма У районі "намазано медом" Тиждень донора для жителів Авдіївки Отруєння дітей у таборі “Орлятко”: Супрун назвала ймовірну причину Євросоюз оштрафував Google на €4,43 мільярда Грози та шквали до кінця доби накриють майже всю Україну Отруєння в таборі "Орлятко": у лікарнях залишаються 46 дітей та 3 дорослих Ірина Геращенко разом із колегами по парламенту підготували запити до Уряду щодо виконання закону про реінтеграцію Донбасу
Загрузка...
Голосування
Чому наші студенти їдуть навчатися за кордон?

Голосувати

Яка спеціальність -- твоя: що під час вступу впливає на вибір абітурієнтів?

Голосувати
На головну
14.04.2018

Інституту Омбудсмена — 20 років

14 квітня 1998 року, після набрання чинності Закону «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», парламент обрав першого в історії держави Омбудсмена. 

Ніна Карпачова.

 

Людмила Денісова.

Ним стала Ніна Карпачова. Саме їй довелося створювати інституцію, яка постала як потужний центр захисту прав людини. Ніна Карпачова заклала головний принцип діяльності Омбудсмена: рівновіддаленість від усіх органів влади. Водночас конструктивна співпраця із законодавцями, експертиза законопроектів щодо дотримання прав людини. 

Нині інституцію очолює Людмила Денісова, яку Верховна Рада призначила на цю посаду в березні цього року. І першим своїм завданням Л. Денісова вбачає наближення правозахисників до людей. За її словами, нині не всі громадяни розуміють, якими питаннями опікується Уповноважений, і свідчать про це скарги, які надходять до офісу. Тож, переконана вона, потрібно посилити просвітницьку діяльність серед населення. Крім того, створити таку інституцію, щоб доступ кожної людини до неї був якомога ширшим. «Ми повинні йти до людей, тобто зробити ефективними регіональні представництва секретаріату Уповноваженого», — сказала вона, наголосивши на необхідності створення регіональних представництв по Криму та на сході нашої країни.

«Краще запобігати прийняттю помилкових рішень, аніж потім виправляти їх. Тому я переконана, що в секретаріаті Уповноваженого потрібно створити окремий структурний підрозділ юристів-професіоналів, які б здійснювали моніторинг та надавали парламенту експертну оцінку законопроектів, які готуються до розгляду. Це саме стосується і постанов уряду», — сказала Людмила Денісова.

Вл. інф.

Всі статті рубрики На головну