Укр | Рус
Делегація Європарламенту відвідала Маріуполь, Краматорськ та ознайомилася із ситуацією поблизу лінії зіткнення Депутати Європарламенту відзначили прогрес, якого досягла Україна у реалізації Угоди про асоціацію Завершилося восьме засідання Парламентського комітету асоціації Україна – Європейський Союз Державний реєстратор діяв незаконно, чим завдав збитків на більш ніж 6,1 мільйона гривень Футбол. Шевченко і Ярмоленко відвідають матч «Арсенал» – «Ворскла» Баскетбол. «Черкаські Мавпи» та «Дніпро» сьогодні стартують у Кубку Європи Репродуктивна медицина -- на захисті благополуччя тисяч сімей та здорового майбутнього нації Ошатними й гарними можуть бути і "хрущівки" Вартові АЕС отримали сертифікати на житло Новонародженим -- «пакунок маляти» Неспроста її називали Сонцем Знову кличуть «Кролевецькі рушники» Бійцям півроку не можуть видати обіцяну винагороду Через обробку садів хімікатами різко зростає захворюваність на рак Пожежники одержали новітню техніку
Загрузка...
Голосування
Чи стежите ви за курсом валют?

Голосувати

Чи довіряєте ви українським банкам?

Голосувати

На вашу думку, який найкращий метод зберегти заощадження?

Голосувати

На що ви витрачаєте найбільшу частку місячного бюджету?

Голосувати

Чи вдається вам щомісяця заощаджувати?

Голосувати
На головну
14.04.2018

Інституту Омбудсмена — 20 років

14 квітня 1998 року, після набрання чинності Закону «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», парламент обрав першого в історії держави Омбудсмена. 

Ніна Карпачова.

 

Людмила Денісова.

Ним стала Ніна Карпачова. Саме їй довелося створювати інституцію, яка постала як потужний центр захисту прав людини. Ніна Карпачова заклала головний принцип діяльності Омбудсмена: рівновіддаленість від усіх органів влади. Водночас конструктивна співпраця із законодавцями, експертиза законопроектів щодо дотримання прав людини. 

Нині інституцію очолює Людмила Денісова, яку Верховна Рада призначила на цю посаду в березні цього року. І першим своїм завданням Л. Денісова вбачає наближення правозахисників до людей. За її словами, нині не всі громадяни розуміють, якими питаннями опікується Уповноважений, і свідчать про це скарги, які надходять до офісу. Тож, переконана вона, потрібно посилити просвітницьку діяльність серед населення. Крім того, створити таку інституцію, щоб доступ кожної людини до неї був якомога ширшим. «Ми повинні йти до людей, тобто зробити ефективними регіональні представництва секретаріату Уповноваженого», — сказала вона, наголосивши на необхідності створення регіональних представництв по Криму та на сході нашої країни.

«Краще запобігати прийняттю помилкових рішень, аніж потім виправляти їх. Тому я переконана, що в секретаріаті Уповноваженого потрібно створити окремий структурний підрозділ юристів-професіоналів, які б здійснювали моніторинг та надавали парламенту експертну оцінку законопроектів, які готуються до розгляду. Це саме стосується і постанов уряду», — сказала Людмила Денісова.

Вл. інф.

Всі статті рубрики На головну