Укр | Рус
Поліцейські затримали чоловіка, який у Рівному викрав сейф із магазину Футбол. «Динамо» зіграє з «Олімпіакосом», «Шахтар» – з «Айнтрахтом» Весь православний світ радіє створенню Православної церкви України - Президент у Дніпрі Буковина: 24 фури і 2 автобуси витягли із заметів рятувальники... Чернівецький обласний Центр крові квапить донорів! У ВПУ № 7 м. Кременчук - музей АТО: 7 загиблих випускників-героїв... Міськрада Сум зміцнює блокпости на додаткові 400 тис грн Закарпаття шанує ліквідаторів аварії на ЧАЕС У Тячівському р-ні - 2 спортивні заходи до Дня Святого Миколая Інсулін МКЧХ пацієнти Закарпаття отримують з відшкодуванням Українка Яхно визнана кращою синхроністки світу в 2018 році Футбол. На шляху до Мадрида Щоденне зведення Міноборони України щодо обстановки в районі проведення операції Об’єднаних сил Сьогодні увечері на Майдані відбудеться акція на підтримку українських моряків, військовополонених, заручників, політв‘язнів Вінниця: «Новий рік по-європейськи» - і «Без обмежень»!
Загрузка...
На головну
17.04.2018

До законопроекту про Антикорупційний суд надійшло 1925 правок

Олександра КУЧЕРЯВА.

Про це повідомив Голова Верховної Ради України Андрій Парубій на брифінгу після погоджувальної ради. Відповідаючи на запитання, коли може бути розглянуто в парламенті законопроект про Вищий антикорупційний суд, А. Парубій зауважив, що нині затримка — на рівні комітету, адже без рішення профільного комітету будь-який законопроект не може з’явитися у порядку денному сесії. «За інформацією від комітету, фактично вже завершено розгляд, загалом надійшло 1925 правок», — сказав глава парламенту і додав, що розраховує на остаточне рішення комітету в середу, після чого законопроект невідкладно може потрапити до порядку денного сесії.
 

«Затримка, очевидно, була зумовлена великою кількістю правок. У них — дискусії між певними концепціями, — зазначив Андрій Парубій. — Ключова дискусія іде навколо того, чи має Антикорупційний суд відповідати юрисдикції НАБУ і САП, і друге питання — повноваження громадської ради міжнародних експертів. І ця дискусія відбувається не лише на рівні комітету, а й між головами фракцій та на наших закритих погоджувальних радах. Дуже важливо, щоб ми могли виробити єдину концепцію, вийшовши в зал з цим законопроектом». Водночас Голова Верховної Ради спрогнозував, що через велику кількість правок парламент може не встигнути розглянути законопроект про Антикорупційний суд за один день і може знадобитися два дні.

Щодо обрання нового складу ЦВК, глава парламенту нагадав, що спецперевірка всіх 14 кандидатів нарешті завершена, тепер знову-таки має бути рішення профільного комітету. Якщо у середу комітет прийме рішення, у четвер з’явиться можливість включити це питання до порядку денного, зазначив Андрій Парубій. «Ми теоретично, якщо буде воля Верховної Ради, у четвер зможемо розглядати, — сказав він. — Хоча до сьогодні залишається невирішеною дискусія з приводу того, як з 14 кандидатів обрати 13 кандидатів. І ця дискусія має широкий аспект, оскільки у багатьох рекомендаціях міжнародних структур є вимога та рекомендація, щоби було представництво фракцій, які є у парламенті. На сьогодні ця політична дискусія ще не завершена. Але в середу, коли буде рішення комітету, це теоретично дає нам шанс перейти до розгляду питання членів ЦВК».

На запитання, коли в парламенті відбудеться звіт уряду, Голова Верховної Ради наголосив, що звіт уряду було подано до парламенту вчасно, нині він перебуває на розгляді в комітеті, але так само: без висновку комітету це питання не може розглядатися у сесійній залі. «Тобто ми так само очікуємо рішення комітету, і комітет планує досить широкі слухання та широкі дебати для прийняття рішення, — зауважив Андрій Парубій. — Коли буде рішення комітету, зможемо говорити про дати, години і хвилини розгляду цього питання».
 

Всі статті рубрики На головну