Укр | Рус
Футбол. Один із фаворитів переконливо обіграв дебютанта Більше 220 селянських господарств Рівненщини отримають гроші за вирощування телят У Рівному відсвяткували День батька Галичани знову «обдарували» Млинівський район Рівненщини сміттям На Рівненщині служба зайнятості працевлаштувала 13,6 тисячі людей Футбол. Шведи переграли корейців, реалізувавши пенальті Як DESPRO об'єднує буковинців На честь 100-річчя перебування Українських січових стрільців у Центральній Україні На Запоріжжі спалах АЧС Відкрився перший інклюзивний майданчик По п'ять сомів на долоні Полігон, але не для стрільби, а для знань Знову львівське сміття Представники місцевого самоврядування привітали дільничних офіцерів поліції Рівненщини з професійним святом Фотофактаж. Зустріч Голови Верховної Ради України А.Парубія з членом Парламенту Об’єднаних Арабських Еміратів Ахмедом Аль-Джарваном та Надзвичайним і Повноважним Послом ОАЕ в Україні Салемом Ахмедом Аль-Каабі...
Загрузка...
Голосування
Чи легко знаходите інформацію на сайті, яка вам потрібна?

Голосувати

Вас влаштовує легкість та простота навігації сайту?

Голосувати

Подобається вам «бродити» по сайту?

Голосувати

Вам цікаво повертатися на сайт?

Голосувати

Скільки разів на день ви повертаєтеся на сайт?

Голосувати

Що вам найбільше не подобається на сайті?

Голосувати

Чи є у вас потреба обговорювати на сайті статті або проблеми, які порушено в матеріалах?

Голосувати

Виберіть тематику матеріалів, яка вам найбільше подобається на сайті

Голосувати

Звідки дізналися про наш сайт?

Голосувати

Чого очікуєте від пенсійних новацій у другому півріччі 2018 р.?

Голосувати

Чого очікуєте від пенсійних новацій у другому півріччі 2018 р.?

Голосувати
На головну
03.05.2018

Національний університет «Одеська юридична академія» залишається стабільним і успішним

Ганна САВЕЛЬЄВА

Інтерв’ю з президентом  університету  академіком Сергієм Ківаловим

— Добрий день, шановний Сергію Васильовичу. Нинішнього навчального року Національний університет «Одеська юридична академія» відсвяткував свій 20-літній ювілей. Якщо порівнювати з іншими університетами, яким на сьогоднішній день понад сто років, то це досить молодий вік. І тоді одразу постає питання: «У який спосіб за настільки невеликий період часу вдалося досягти такого високого рівня освітньої діяльності й матеріально-технічної бази, тоді як іншим на це знадобилося десятки й навіть сотні років?»
— Ще з моменту заснування нашого університету — в 1997 році — ми поставили своєю метою створити найкращий юридичний навчальний заклад у нашій країні. І це була не просто далекосяжна мрія, це була конкретна мета й керівництво до дії. І дуже важливо, що весь наш колектив, усі, без винятку, наші співробітники підтримали цю ідею й з першого дня почали докладати колосальних зусиль на шляху її досягнення. І ви знаєте, така плідна праця просто не могла бути не оцінена гідно, а тому результати не забарилися — уже в перші роки свого існування наш  заклад вищої освіти (ЗВО) приєднався до Європейської асоціації університетів, у нас з’являлися нові навчальні корпуси, ми відкривали нові спеціальності, а кількість студентів щороку стрімко зростала. І перший упевнений успіх став для всіх нас прекрасним стимулом далі розвиватися і вдосконалюватися.
— Знаю не з чуток, що в Національному університеті «Одеська юридична академія» вчаться студенти з усіх, без винятку, областей України, а також із країн близького й далекого зарубіжжя. І щороку кількість вступників сюди значно більша, ніж на ідентичні спеціальності до інших вишів. Тож чим саме Одеська юридична академія так приваблює вступників?
— З першого року функціонування нашого університету під час організації освітнього процесу ми насамперед орієнтувалися на запити й потреби студентів. У цьому сенсі велика увага приділяється формуванню практичних професійних навичок, навчальний процес  побудовано в такий спосіб, щоб слідом за теоретичною підготовкою завжди йшло закріплення отриманих знань на практиці. По закінченні навчального року наші студенти мають можливість проходити практику в органах державної влади й місцевого самоврядування, українських і закордонних юридичних компаніях, міжнародних організаціях, з якими наш університет має домовленості про співробітництво. Студенти вже з перших курсів мають можливість ознайомиться з юридичною професією і добре зарекомендувати себе на своєму майбутньому місці роботи. Багато в чому саме завдяки такому підходу всі наші випускники успішно працевлаштовуються за фахом протягом першого року від моменту випуску. Також дуже важливою перевагою навчання в нашому університеті є хороша мовна підготовка. На сьогоднішній день ми є першим ЗВО в Україні, де студенти можуть вивчати юридичні дисципліни англійською, німецькою, французькою, італійською чи іспанською мовами. Крім штатних викладачів, нашим студентам читають авторські лекційні курси професори з провідних університетів Європи й США, а також закордонні юристи-практики.
— Продовжуючи тему, хотілося б поговорити про впровадження сучасних технологій в освітній процес. На жаль, чимало ЗВО у нашій країні мають дуже застарілу комп’ютерну техніку, яка не відповідає запитам нашого часу. А як із цим справи у вас?
— Незважаючи на те, що в нас гуманітарний виш, ми повсюдно впроваджуємо інформаційні технології в навчальний процес. Адже на сьогоднішній день без досконалого знання комп’ютерної техніки не зможе обійтися жоден кваліфікований фахівець, а тим більше юрист. Усі, без винятку, навчальні корпуси обладнано комп’ютерами, є спеціалізовані комп’ютерні класи, а нещодавно на базі нашого університету відкрито новий, оснащений за останнім словом техніки IТ-центр.
— Студентська активність не обмежується заняттями в університеті й практикою, адже студентські роки — найкращі в житті, їх неодмінно потрібно провести весело й цікаво. Скажіть, чи приділяє університет належну увагу організації дозвілля своїх студентів?
— На мій погляд, організація дозвілля студентів не менш важлива, ніж, власне, організація навчального процесу. Адже наше завдання — не тільки підготувати висококваліфікованих фахівців, а й виховати всебічно розвинених молодих людей. І дуже важливу роль у цьому відіграє студентський спорт. Ми створили найпотужнішу в Україні спортивну базу, яка включає стадіони, ігрові зали, центр спортивних єдиноборств, а також ультрасучасний спортивно-оздоровчий комплекс, розташований на березі моря — на 8-й станції Великого Фонтана. Крім того, нещодавно в нашому студентському кампусі було відкрито два сучасні зали — тренажерний і танцювальний, і тепер у наших студентів ще більше можливостей для саморозвитку й підтримання себе в гарній фізичній формі.
— Часи зараз такі, що на ринку освітніх послуг спостерігається дуже жорстка конкуренція. Поділіться секретом, як НУ «ОЮА» вдається зберігати лідерство?
— Конкуренція справді велика, але наша відмінність у тому, що в цій ситуації ми не копіюємо інших, а створюємо своє. Наш головний девіз звучить так: бути краще, ніж учора, а не краще, ніж інші. Ми розвиваємося, вивчаємо ринок праці й відкриваємо нові затребувані спеціальності та напрями підготовки. І молоді люди з радістю вступають до нас, адже вони знають просте правило: успішний ЗВО — успішні випускники.

Інтерв’ю провела Ганна САВЕЛЬЄВА.

Від імені багатотисячного професорсько-викладацького і студентського складу, профкому первинної профспілкової організації, Студентської ради Національного університету «Одеська юридична академія» щиро вітаємо президента нашого університету Сергія Васильовича Ківалова з днем народження! Щиро дякуємо талановитому керівникові, чуйному вчителеві й наставникові. Міцного здоров’я, добробуту й невичерпного оптимізму! Хай Господь оберігає вас на многая літа, а наш університет розвивається і процвітає!

Всі статті рубрики На головну