Укр | Рус
Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України Біатлон. «Золото» Юлії Журавок! Україна ні в кого не буде питати дозволу, крім власного народу - Президент про стратегічний курс держави на вступ до ЄС і НАТО Російська сторона блокує пропозиції України щодо передачі 23 росіян в обмін на українців-політв`язнів Кремля, - Ірина Геращенко НАБУ викрило у розкраданні понад 93 мільйонів гривень «Укрзалізниці» сімох осіб, серед підозрюваних – і народний депутат Прокуратура Рівненщини бере активну участь у міжнародному співробітництві Ухвалення Закону про впорядкування механізму переходу парафій до ПЦУ створює всі умови для мирного процесу розбудови нашої церкви - Президент на подячному молебні на Житомирщині Відбулося ранкове пленарне засідання Верховної Ради України Щоденне зведення Міноборони України щодо обстановки в районі проведення операції Об’єднаних сил У ЦВК пройшли чергові тренінги «Вступ до кібергігієни» Теніс. Переможний дуплет у виконанні українок Відшукали заблукалого в Карпатах лижника (з Одеси, 1983 р. н.) Фракція "Народний фронт" пропонує встановити День вшанування пам`яті Героїв, які загинули внаслідок збройної агресії РФ проти України Поблизу Львова горів завод компанії «Оліяр», постраждалих нема... Черкащина. IT-фахівці InterLink LLC перемогли на конкурсі у США
Загрузка...
На головну
17.05.2018

За «вбивство» оси — штраф 50 тисяч євро

Наталія ПИСАНСЬКА.

І таке покарання — не жарт. Виживання у сучасному світі комах усіх різновидів, а також інших живих істот, котрі літають, повзають, стрибають, стає темою у Німеччині. Зокрема, ос і бджіл, занесених до Червоної книги.
 

Надання статусу «червонокнижних» означає не тільки більшу увагу до існування комах, а й неминучість заборони на їх знищення. Навіть якщо ви позбулися однієї набридливої оси, то це вже визнається протиправною дією, що карається штрафом від п’яти євро до 50 тисяч євро — в різних землях він різний.

Щодо покарання навіть існує спеціальний Штрафувальний каталог, де передбачено суми за знищення ос у різних землях ФРН. Так, у Бранденбурзі вона становить до 13 тисяч, Баден-Вюртемберзі — до 15 тисяч, а в Північному Рейні-Вестфалії — до 50 тисяч євро. Знищення оси рідкісного виду майже всюди штрафується 50 тисячами євро, а в Бранденбурзі навіть 65 тисячами. Таке само суворе покарання і за розорення осиного гнізда.

Суворі заходи покарання обумовлені різким зникнення ос та інших видів комах. Етимологи дійшли висновку, що в Німеччині їх залишилося не більше чверті від тих, що взагалі мешкали в цьому регіоні.

Вживати заходів із їх збереження німців спонукало те, що людина захоплює дедалі більше життєвого простору «братів і сестер наших менших». Особливо це помітно поблизу мегаполісів, які потужно розвиваються, а житлове будівництво дедалі більше захоплює довкілля. Тому й фахівці природоохоронної галузі, і пересічні громадяни —любителі природи намагаються не тільки зупинити варварське знищення мешканців полів, лугів, чагарників, на які зазіхають забудовники, а й допомогти їм вижити.

Скажімо, вже не дивина побачити на автобанах країни спеціальні переходи для... жаб. Також ведеться боротьба із застосуванням різноманітних хімічних обприскувачів проти бур’янів, від яких, приміром, гинуть бджоли. А якщо й ні, то виробляють відповідний «хімічний» мед. Тому одержати дозвіл на будівництво в зоні вільної природи нині у ФРН непросто: на шляху забудовника рішуче постане небайдужа громада.

Берлін.

Всі статті рубрики На головну