Триває офіційний візит Голови Верховної Ради України Андрія Парубія до Французької Республіки.

Під час зустрічі з Головою Національних зборів Франції Франсуа де Ружі Голова Верховної Ради подякував за санкції, які Франція запровадила проти Російської Федерації.

«Для нас євроінтеграція є ключовим питанням міжнародної політики держави. На шляху євроінтеграції для нас важлива підтримка Франції, зокрема — у міжнародних організаціях», — зазначив Андрій Парубій. У цьому контексті Голова Верховної Ради України звернув увагу Голови Національних зборів Франції, що повернення російської делегації до Парламентської асамблеї Ради Європи неможливе, допоки Російська Федерація не звільнить окуповані українські території.

«Будь-які спроби домовитися дипломатичним шляхом Путін розглядає як слабкість. Тому загравати з агресором — дуже небезпечно», — заявив Голова Верховної Ради.
Андрій Парубій зазначив, що Європейський Союз заснований насамперед на спільності цінностей, висловивши сподівання, що саме тому французькі колеги ставитимуть цінності вище за економічні інтереси.

Голова Верховної Ради України закликав представників французького бізнесу «відійти від участі у сумнівному і безперспективному проекті газогону «Північний потік-2», а звернути свою увагу на український ринок». За словами А. Парубія, Український Парламент докладає максимум зусиль для поліпшення інвестиційного клімату в Україні.

«Ми готові сприяти приходу в Україну французьких інвестицій та підприємств», — підкреслив А. Парубій і повідомив, що учора він підписав Постанову Верховної Ради України про ратифікацію договору про закупівлю партії військових гелікоптерів французького виробництва.

Під час зустрічі з Головою Сенату Франції Жераром Ларше (на знімку другий праворуч)

сторони обговорили питання розвитку двосторонніх відносин України і Франції у різних сферах, і наголосили на необхідності подальшого посилення міжпарламентської співпраці.

Андрій Парубій також відвідав міжнародну виставку «Evrosatory». Відбулися його робочі зустрічі на стендах компаній «Укроборонпром», «Airbus» та «Thales».

***

12—15 червня Голова Верховної Ради України Андрій Парубій перебуватиме у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії.

Під час візиту відбудуться зустрічі з міністром збройних сил Великої Британії Марком Ланкастером та з міністром у справах Європи та Північної і Південної Америки сером Аланом Данканом.
Також Голова Верховної Ради України зустрінеться зі Спікером Палати громад парламенту Великої Британії Дж. Беркоу, з головою Комітету у закордонних справах Палати громад парламенту Великої Британії Томом Тагенхатом, зі Спікером Палати лордів парламенту Великої Британії Лордом Фоулером та з головою Комітету з питань оборони Палати громад парламенту Великої Британії Дж. Льюісом, зі Спікером парламенту Шотландії К. Макінтошем.

Делегація Верховної Ради України на чолі з Андрієм Парубієм ознайомиться з роботою парламенту Шотландії щодо зв’язків із громадськістю, відвідає годину запитань до Першого Міністра уряду Шотландії.

Голова Національних зборів Франції Франсуа де Ружі .

Прес-служба апарату Верховної Ради України.
Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.