НБУ полегшив оформлення операцій з обміну валют і надав можливість банкам та фінустановам проводити валютно-обмінні операції через платіжні пристрої, повідомляє прес-служба регулятора.

«Досі банки повинні були оформлювати два паперові примірники квитанції про здійснення такої операції — один для клієнта, один для зберігання в банку. Надалі банки зможуть оформлювати квитанції про валютно-обмінну операцію не лише в паперовій формі, а й в електронному вигляді. Тож банки отримають можливість зберігати відповідні документи в електронній формі», — йдеться у повідомленні. За згодою клієнта банк матиме можливість не оформлювати клієнту паперовий документ.
Водночас інші фінансові установи, що здійснюють обмін валют, наразі зобов’язані оформлювати два паперові примірники квитанції та два паперові розрахункові документи, що друкуються реєстратором розрахункових операцій (РРО). Надалі вони оформлюватимуть для клієнтів валютно-обмінні операції тільки одним документом — тим, що друкується РРО. При цьому і банки, і фінансові установи не вимагатимуть підпису клієнта на квитанції або документі РРО, якщо сума валютно-обмінної операції буде меншою за 150 тис. грн. Також Національний банк надає можливість банкам та фінансовим установам проводити валютно-обмінні операції через платіжні пристрої.