Укр | Рус
Футбол. Німеччина врятувалася останньої миті, забивши диво-гол у дальню «дев’ятку»! Теніс. Стаховський – у фіналі турніру в Ілклі Футбол. Мексика зробила заявку на вихід із групи Україна і Польща мають разом працювати над питанням ексгумації своїх громадян, які загинули під час Другої світової війни та в післявоєнні роки - міністр закордонних справ України Павло Клімкін Для капітального ремонту всіх доріг, які сполучають населені пункти по всій території України, необхідно виділити 2 трлн. гривень У Лондоні тисячі людей вийшли на протест з вимогою провести нове всенародне опитування щодо Brexit На Запоріжжі поліція ліквідувала нарколабораторію та вилучила близько 100 грам метамфетаміну (відео) Київські оперативники затримали квартирника за серію крадіжок (відео) На Волині поліцейські затримали групу торговців наркотиками та вилучили в них майже кілограм амфетаміну (відео) Про події та факти розкриття злочинів правоохоронцями на минулому тижні дивіться у щотижневику «Поліція Прикарпаття» (відео) У Павлограді за скоєння розбою дільничний офіцер поліції поза службою затримав жінку (відео) У Києві викрили шахрая, який привласнив комунальний кінотеатр «Молодіжний» За позовом прокуратури мешканцям столичної Оболоні повернули дитячий садок У Краматорську викрито незаконну діяльність підпільних покерних клубів В Мукачеві затримано завідуючого травматологічним кабінетом районної лікарні, який вимагав 400 дол США
Загрузка...
Голосування
Чи легко знаходите інформацію на сайті, яка вам потрібна?

Голосувати

Вас влаштовує легкість та простота навігації сайту?

Голосувати

Подобається вам «бродити» по сайту?

Голосувати

Вам цікаво повертатися на сайт?

Голосувати

Скільки разів на день ви повертаєтеся на сайт?

Голосувати

Що вам найбільше не подобається на сайті?

Голосувати

Чи є у вас потреба обговорювати на сайті статті або проблеми, які порушено в матеріалах?

Голосувати

Виберіть тематику матеріалів, яка вам найбільше подобається на сайті

Голосувати

Звідки дізналися про наш сайт?

Голосувати

Чого очікуєте від пенсійних новацій у другому півріччі 2018 р.?

Голосувати
На головну
14.06.2018

Бездощів’я й суховії п’яту частину врожаю вкрали...

Сергій ЯНОВСЬКИЙ, Галина КВІТКА

Бездощів’я й суховії п’яту частину врожаю вкрали,
але збіжжя вистачить і для себе, і на експорт

 

На півдні країни розгортається збирання ранніх зернових. Та аж ніяк не всі хлібороби в доброму гуморі: кажуть, про торішні здобутки годі й мріяти — весняна посуха із суховіями на додачу істотно погіршила якість і пшениці, і ячменю. Зерно «горить». Приміром, на Херсонщині, передає наш власний кореспондент Сергій ЯНОВСЬКИЙ, обстеження богарних полів дає підстави прогнозувати втрати й озимого ячменю, і пшениці на рівні від десяти до сімнадцяти центнерів з гектара порівняно з минулорічними показниками. «Регіон може втратити до п’ятої частини врожаю цих культур», — пояснює завідувач відділу агротехнологій Інституту зрошуваного землеробства НААН України, кандидат сільськогосподарських наук Сергій Заєць.

Щоб урятувати хоч щось, аграрії степового півдня країни почали косовицю на два тижні раніше, ніж зазвичай. Першим під комбайни пішов ячмінь, який мають зібрати з майже двох тисяч гектарів. А вже в третій декаді червня настане черга стратегічної для Херсонщини культури — озимої пшениці, що дозріває на 642 тисячах гектарів. Її врожай навряд чи дотягне до двох мільйонів тонн, як у минулі роки, але збіжжя однаково вистачить і для задоволення потреб хлібозаводів у сировині, і на експорт, переконують фахівці.

Якщо вірити інформації Мінагрополітики, ситуація з ранніми зерновими і зернобобовими оптимістичніша. В Україні намолочено перші 14,7 тисячі тонн із 5,1 тис. га за середньої врожайності 29,1 ц/га (торік на початку жнив мали 31,4 ц/га.). 

— Старт жнив цьогоріч більш ранній, ніж у середньому за останній час, але, як відомо, цей сезон від початку був доволі нетиповим. Релевантні прогнози врожайності будуть доступні ще нескоро, однак, виходячи з поточного стану посівів та близької до ідеальної перезимівлі озимих культур, ми зберігаємо прогноз урожаю в форматі «60 млн тонн +», — запевняє перший заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк.
Загалом ранні зернові та зернобобові аграрії цьогоріч планують зібрати з 9,6 млн гектарів.

З прогнозами знайомилася Галина КВІТКА.

 

 

Всі статті рубрики На головну