Укр | Рус
Футбол. Німеччина врятувалася останньої миті, забивши диво-гол у дальню «дев’ятку»! Теніс. Стаховський – у фіналі турніру в Ілклі Футбол. Мексика зробила заявку на вихід із групи Україна і Польща мають разом працювати над питанням ексгумації своїх громадян, які загинули під час Другої світової війни та в післявоєнні роки - міністр закордонних справ України Павло Клімкін Для капітального ремонту всіх доріг, які сполучають населені пункти по всій території України, необхідно виділити 2 трлн. гривень У Лондоні тисячі людей вийшли на протест з вимогою провести нове всенародне опитування щодо Brexit На Запоріжжі поліція ліквідувала нарколабораторію та вилучила близько 100 грам метамфетаміну (відео) Київські оперативники затримали квартирника за серію крадіжок (відео) На Волині поліцейські затримали групу торговців наркотиками та вилучили в них майже кілограм амфетаміну (відео) Про події та факти розкриття злочинів правоохоронцями на минулому тижні дивіться у щотижневику «Поліція Прикарпаття» (відео) У Павлограді за скоєння розбою дільничний офіцер поліції поза службою затримав жінку (відео) У Києві викрили шахрая, який привласнив комунальний кінотеатр «Молодіжний» За позовом прокуратури мешканцям столичної Оболоні повернули дитячий садок У Краматорську викрито незаконну діяльність підпільних покерних клубів В Мукачеві затримано завідуючого травматологічним кабінетом районної лікарні, який вимагав 400 дол США
Загрузка...
Голосування
Чи легко знаходите інформацію на сайті, яка вам потрібна?

Голосувати

Вас влаштовує легкість та простота навігації сайту?

Голосувати

Подобається вам «бродити» по сайту?

Голосувати

Вам цікаво повертатися на сайт?

Голосувати

Скільки разів на день ви повертаєтеся на сайт?

Голосувати

Що вам найбільше не подобається на сайті?

Голосувати

Чи є у вас потреба обговорювати на сайті статті або проблеми, які порушено в матеріалах?

Голосувати

Виберіть тематику матеріалів, яка вам найбільше подобається на сайті

Голосувати

Звідки дізналися про наш сайт?

Голосувати

Чого очікуєте від пенсійних новацій у другому півріччі 2018 р.?

Голосувати
На головну
14.06.2018

А мама чекає сина з війни...

Наталія ПИСАНСЬКА

Не тільки учасники зустрічі «нормандської четвірки», котра днями відбулася у Берліні, звернули увагу на групу жінок-протестувальниць, а й численні журналісти, що висвітлювали цю подію. Зупинялися берлінці та туристи, яким волонтери з української громади в Німеччині розповідали, чого вимагають учасниці акції.

На знімку: ці хлопці зникли безвісти на окупованих територіях Донбасу.

Ці українські матері прибули до столиці ФРН під час саміту глав зовнішньополітичних відомств з питань виконання Мінських угод. Уперше на переговорах порушувалася проблема політичних в’язнів, котрих у Росії незаконно утримує Кремль. Також ішлося про долю бійців, котрі перебувають у полоні бойовиків.
В акції узяли участь матері, чиї сини зникли безвісти у зоні бойових дій на Донбасі. Вони вирішили не лише привернути увагу учасників «нормандського формату» до долі їхніх найрідніших, котрі пішли захищати рідну землю від ворога і зникли безвісти на окупованих територіях України або перебувають у полоні, а й вимагають від світових політиків з’ясувати, що з ними сталося.
Учасниць акції прийняли співробітники посольства України у ФРН, де вони розповіли про спроби самотужки розшукати своїх синів, які наразі є безуспішними. Самотужки, оскільки держава поки що цього не зробила.
«Тим часом, — розповідає голова Всеукраїнського союзу матерів і родичів учасників АТО «Берегиня» Алла Макух, — місцеперебування зниклих безвісти неможливо встановити, оскільки жодну з нас не пускають за лінію розмежування, щоб брати участь у пошуку рідних. Ми зверталися до представництв Товариства Червоного Хреста, ОБСЄ, інших міжнародних організацій, але й там не знайшли підтримки. Якщо полоненими займаються і державні органи, і волонтери, то хлопцями, які не повернулися з війни, — лише їхні згорьовані матері.
Тепер з’явилася надія, що питання бійців, зниклих безвісти на Донбасі, все-таки внесуть на розгляд Мінського переговорного процесу. Принаймні ми очікуємо, що нарешті буде створено структуру з їхнього розшуку — на зразок центру розшуку полонених, — працівники якої матимуть доступ до місць утримання полонених. Можливо, зниклі безвісти перебувають саме там...»
«Крім того, — зазначила Алла Макух, — родини, котрі втратили синів, не мають жодного соціального захисту, вони не отримують допомоги від держави. Тож наш союз «Берегиня» частково взяв на себе ще й турботу про такі сім’ї: ми шукаємо спонсорів, організовуємо аукціони, де реалізовуємо власноруч виготовлені речі, збираємо кошти за методом «хто скільки може» й допомагаємо їм у скруті. Часто найбільше допомагають саме ті родини, члени яких воювали на Донбасі...»

Наталія ПИСАНСЬКА.
Фото автора.

Берлін.

Всі статті рубрики На головну