Голова ОДА Геннадій Москаль здійснив робочу поїздку в містечко Брад (Румунія) й зустрівся з підприємцем Георгом Гоцеваром, котрий має власне залізничне депо й володіє кількома приватними вузькоколійками в Румунії. Г. Гоцевар купує занедбані паровози з вагонами, які реставрує й продає в різні країни Євросоюзу.

 

На знімках:

 

ось такий вигляд має "малий поїзд".

 

Фото прес-служби ОДА.

 

-- Я замовив у пана Гоцевара відреставрувати для Боржавської вузькоколійки два пасажирські вагони і один паровоз, -- цитує Г. Москаля прес-служба облдержадміністрації. -- Під розміри Боржавської вузькоколійки доведеться міняти колісні пари, але це не проблема. Ми домовилися, що вагони будуть із туалетами й кондиціонерами, а один із них матиме відділення для бару. Фірма пана Гоцевара сама доставить відреставровану техніку на Закарпаття, після чого ми передамо її на баланс "Укрзалізниці".

 

"Оскільки державні структури не можуть фінансувати реставрацію й купівлю паровоза з вагонами, -- продовжує голова ОДА, -- ми відкриємо для реалізації цього проекту благодійний фонд, про що повідомимо окремо. Ось тоді й побачимо, хто на ділі хоче відновити унікальну Боржавську вузькоколійку й перетворити її на туристичну візитівку Закарпаття, а хто всю свою енергію витрачає тільки на пости в соцмережах: "Зрада! Усе пропало!"

 

Василь НИТКА.

 

Закарпатська область.

 

Голос України