Тетяна Бахтеєва: «Захистити від знищення «Охматдит» - питання національної безпеки»

Керівництво МОЗ поставило собі за мету — знищити галузь, яка здатна дати шанс на життя онкохворим дітям. Про це заявила народний депутат від Опозиційного блоку, член Комітету з питань охорони здоров’я Тетяна БАХТЕЄВА.

Політик звернулася до Прем’єр-міністра, керівництва ГПУ, СБУ та НАБУ з вимогою відреагувати на ситуацію, що склалася довкола дитячої клініки «Охматдит». Окрім того, Тетяна Бахтеєва (на знімку в центрі) озвучила вимогу до Генерального прокурора дати об’єктивну правову оцінку спробам Міністерства охорони здоров’я та головного лікаря «Охматдит» Ірини Садов’як зірвати виїзне засідання парламентського Комітету з питань охорони здоров’я.

«20 червня відбулось перше і, мабуть, найважливіше виїзне засідання Комітету з питань охорони здоров’я VIII скликання. Незважаючи на потоки бруду та наклепу з боку керівництва МОЗ та спроби головного лікаря «Охматдит» Садов’як зірвати виїзне засідання, воно таки відбулося», — зауважила Тетьяна Бахтеєва.
За словами її, в «Охматдиті» депутатам не надали приміщення, засідання комітету довелось провести просто неба. Воно тривало більше чотирьох годин. «Дії Супрун і Садов’як, які перешкоджали діяльності народних депутатів, є порушенням українського законодавства. Прошу Генерального прокурора дати їхнім діям об’єктивну правову оцінку», — наголосила опозиційний політик.
«Створюється враження, що МОЗ поставило собі мету — знищити галузь, яка здатна вилікувати і дати шанс жити онкохворим дітям! Заступник міністра Лінчевський затвердив наказ про реорганізацію структури закладу, без попереднього погодження з трудовим колективом та профспілкою. Це знищення Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку і референс-лабораторії — єдиної в Україні», — зауважила Тетяна Бахтеєва.  
Вона наголосила, що в Центрі щорічно проводяться в середньому 25 операцій. З 2004 року пересадку провели 225 пацієнтам, 166 з яких одужали. Показник вилікуваних — 73% — відповідає стандартам найкращих європейських клінік.
За словами Тетяни Бахтеєвої, для того, аби розібратися з тим, що відбувається в клініці «Охматдит», комітет прийняв рішення створити тимчасову слідчу комісію.
«В новому корпусі «Охматдит», на будівництво якого витрачено більше одного мільярда гривень, відсутні ремонтні роботи й така антисанітарія, що там навіть щури жити не будуть! Ми знайшли на 1 мільйон 200 тисяч гривен  прострочених медичних препаратів! Їх не можна давати дітям. Нехай ті, хто їх купив, їдять їх самі!» — наголосила опозиційний політик.
Тетяна Бахтеєва звернулася до Прем’єр-міністра, керівництва ГПУ, СБУ та НАБУ з вимогою відреагувати на ситуацію, що склалася довкола дитячої клініки «Охматдит».

Людмила ГРИЩЕНКО.
Фото надане фракцією Опозиційного блоку.