Футбол. РФ. ЧС-2018. Плей-оф. Матчі 1/2 фіналу.
6 липня. Нижній Новгород. Уругвай — Франція. 0:2. Голи: Варан, 40, Грізманн, 61.
Уругвай: Муслера, Гіменес, Годін, Касерес, Нандес (Урретавіскайя, 73), Торрейра, Бентанкур (Родрігес, 59), Весіно, Лаксальт, Суарес, Стуані (Гомес, 59). Тренер — Оскар Табарес.
Франція: Льоріс, Павар, Варан, Умтіті, Ернандес, Погба, Канте, Мбаппе (Дембеле, 88), Грізманн (Фекір, 90+3), Толіссо (Н’Зонзі, 80), Жиру. Тренер — Дідьє Дешам.
Стартові хвилини навіть були рівними, але загроза з боку атаки збірної Франції була очевидною. Уругваю вдавалося стримувати її завдяки старанним діям оборони, доки після розіграшу штрафного не забив Варан.
Уже незабаром схожий момент виник біля воріт збірної Франції. Касерес також пробив головою, але блискуче зреагував Льоріс, який лівою рукою вибив м’яч, котрий летів під стійку воріт.
Після перерви напруження не спало. Але на уругвайців чекала велика неприємність. Грізманн пробив здалеку по центру. І досвідчений Муслера відреагував на удар, але від його рук м’яч полетів у ворота. Перед збірною Уругваю виникло надскладне завдання: відіграти вже два м’ячі. Либонь, тоді латиноамериканці найбільше пошкодували, що в їхніх лавах був відсутній травмований зірковий форвард Кавані.
Казань. Бразилія — Бельгія. 1:2. Голи: Фернандіньо, 13 (автогол), де Брейне, 31, Аугусто, 76.
Бразилія: Аліссон, Фагнер, Тіаго Сілва, Міранда, Марсело, Фернандіньо, Пауліньо (Аугусто, 73), Вілліан (Фірміно, 46), Коутіньйо, Неймар, Жезус (Дуглас Коста, 58). Тренер — Тіте.
Бельгія: Куртуа, Вертонген, Компані, Алдервейрелд, Шадлі (Вермален, 83), Вітсель, де Брюйне, Меньє, Феллайні, Еден Азар, Лукаку (Тілеманс, 87). Тренер — Роберто Мартінес.
Бразильці повністю провалили перший тайм: пропустили два м’ячі, діяли мляво, безвільно. Виникає запитання: чому так носяться з Неймаром? У цьому дуже важливому матчі він зіграв ну дуже погано. Жодного натяку на лідерство, суцільна прямолінійність. Футбол — це не зміна екзотичних зачісок, а справа, котра вимагає величезної самовіддачі.
Натомість бельгійці діяли на диво привабливо: гостро, злагоджено і переконливо. Хоча після перерви гра Бразилії змінилася в кращий бік. Команда помітно додала в швидкості, забила гол. Але потяг, як то кажуть, уже пішов.
7 липня. Самара. Швеція — Англія. 0:2. Голи: Магуайр, 30, Аллі, 59.
Швеція: Ольсен, Крафт (Янссон, 85), Лінделеф, Гранквіст, Аугустінссон, Классон, Ларссон, Екдаль, Форсберг (Ульссон, 65), Берг, Тойвонен (Гвідетті, 65). Тренер — Янне Андерссон.
Англія: Пікфорд, Вокер, Стоунз, Магуайр, Тріппьєр, Аллі (Делф, 77), Гендерсон (Дайєр, 85), Лінгард, Янг, Стерлінг (Решфорд, 90+1), Кейн. Тренер — Гарет Саутгейт.
Хоч англійці і забили в першому таймі, гра була рівною. А от після перерви британці почали діяти інакше: швидко, настирно, агресивно. І забили ще. Втім, варто віддати належне шведам. Вони чинили опір, намагалися гостро контратакувати. Однак скандинавам елементарно забракло везіння.
Сочі. РФ — Хорватія. 2:2 (пенальті — 3:4). Голи: Черишев, 31, Крамарич, 39, Віда, 101, Фернандес, 115. Післяматчеві пенальті забили: Дзагоєв, Ігнашевич, Кузяєв; Брозович, Модрич, Віда, Ракитич; не забили — Смолов (воротар), Фернандес (повз воріт); Ковачич (воротар).
РФ: Акінфєєв, Фернандес, Кутепов, Ігнашевич, Кудряшов, Зобнін, Кузяєв, Самедов (Єрохін, 54), Головін (Дзагоєв, 102), Черишев (Смолов, 67), Дзюба (Гадзинський, 79). Тренер — Станіслав Черчесов.
Хорватія: Субашич, Врсалько (Чорлука, 97), Ловрен, Віда, Стрінич (Пиварич, 74), Модрич, Ракитич, Ребич, Крамарич (Ковачич, 88), Перішич (Брозович, 63), Манджукич. Тренер — Златко Далич.
Хорвати діяли краще протягом перших 25 хвилин. Їхні суперники моментів майже не створювали, але забили першими. Черишев з-за меж карного майданчика влучив у «дев’ятку». Втім, через вісім хвилин хорвати відігралися. Вони провели атаку лівим флангом. Манджукич виклав м’яч точно на голову Крамарича, котрий довершив справу.
У другому таймі хорватська команда продовжувала грати першим номером, мала моменти. До основного часу бразильський рефері Сандро Річчі додав 5 хвилин. Хорвати гостро атакували, а їхні опоненти тримали глуху оборону. Нічия. І командам довелося провести два додаткові тайми по 15 хвилин.
У першому фірмовим ударом головою після подачі кутового по воротах Акінфєєва влучно пробив і вивів хорватів уперед екс-оборонець київського «Динамо» Віда.
Але бразильський росіянин Фернандес встановив рівновагу, також пробивши головою після розіграшу штрафного. І півфіналіста мала визначити «екзекуція» — серія післяматчевих пенальті. Переможцями в цій перестрілці стали хорвати. І це справедливий підсумок.
Після хорватської звитяги Домагой Віда і ще один екс-динамівець Огнєн Вукоєвич записали відеозвернення. Домагой вигукнув: «Слава Україні!», а Огнєн сказав: «Це перемога для «Динамо» і України. Хорватія, вперед!».
Отже, в півфіналах зустрічаються: Франція — Бельгія (сьогодні), Хорватія — Англія (завтра).