Ірина ГЕРАЩЕНКО: «Ми глибоко стурбовані утримуванням у повній ізоляції заручників та полів’язнів Кремля»

Відбулася зустріч Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко з делегацією Міжнародного Комітету Червоного Хреста на чолі з Директором з операційної діяльності МКЧХ Домініком Стілхартом (на  знімках).

ДОСЛІВНО

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина ГЕРАЩЕНКО:
«Безстрокова голодовка Володимира Балуха триває вже 113 днів, Олега Сенцова — 57. Ми розраховуємо на вжиття МКЧХ відповідних заходів для з’ясування стану здоров’я та умов незаконного утримування українців в окупованому Криму, на Донбасі та в РФ».

Під час зустрічі було обговорено широке коло питань щодо співпраці з МКЧХ для розв’язання гуманітарних проблем громадян України, які постраждали від збройної агресії РФ на Донбасі, зокрема, у сферах охорони здоров’я, поліпшення житлових умов та відновлення інфраструктури, зокрема й об’єктів критичної інфраструктури, продовольчої допомоги постраждалим, інформування про загрози мінної безпеки, підтримки родичів осіб, зниклих безвісти.
На зустрічі також було обговорено питання щодо відновлення мосту у Станиці Луганській. Співрозмовники висловили сподівання, що реалізація цього проекту, який здійснюється за участі МКЧХ, буде завершена найближчим часом.
Особливу увагу було приділено питанню звільнення заручників та політв’язнів, які утримуються на тимчасово окупованих територіях України та в РФ, і питанню допуску представників міжнародних гуманітарних місій та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини до незаконно утримуваних українців.
Представник гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко поінформувала, що попри домовленості, досягнуті в червні під час телефонних розмов Президентів України та РФ щодо відвідин Омбудсменом Людмилою Денісовою політв’язнів в РФ та в окупованому Криму, Росія їх не виконала. Перший заступник глави парламенту зауважила, що під час перебування в РФ Л. Денісову не допустили до жодного громадянина України, який там утримується за політичними мотивами. Ірина Геращенко також повідомила, що під час перебування в РФ Л. Денісова звернулась до керівника Регіональної делегації МКЧХ в РФ, Білорусі та Молдові Магне Барту з проханням перевірити умови утримання та стан здоров’я О. Сенцова, О. Кольченка, В. Балуха, С. Клиха, О. Шумкова та інших.
Інформуючи про плани парламенту на поточний тиждень, Ірина Геращенко повідомила, що в четвер, 12 липня, заплановано розгляд проекту закону «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти» (№ 5435), який напрацьовувався, зокрема, й за участі фахівців МКЧХ.
Своєю чергою Директор з операційної діяльності МКЧХ Домінік Стілхарт наголосив на важливості отримання повного та безперешкодного доступу МКЧХ до тимчасово окупованих територій України.
Під час зустрічі співрозмовники також зачепили питання спрощення механізму соціальних та пенсійних виплат внутрішньо переміщеним особам в Україні, необхідності вдосконалення санітарно-гігієнічних та побутових умов на КПВВ на Донбасі, гуманітарного розмінування та спрощення роботи міжнародних гуманітарних організацій, акредитованих в Україні.
У зустрічі також узяли участь Директор з фінансового забезпечення та логістики МКЧХ Кеті Самс, глава делегації МКЧХ в Україні Алан Ешліманн, заступник координатора МКЧХ в Україні з питань захисту населення, відповідальний за роботу в місцях позбавлення волі Олександр Гріф та помічник глави делегації МКЧХ в Україні Ксенія Квітка.

Прес-служба апарату Верховної Ради України.
Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА
Більше фото тут — www.golos.com.ua