Укр | Рус
Футбол. «Ворскла» грала гідно і досвід здобула. Як це сталося Футбол. «Динамо» задовольнилося нічиєю На кінофестиваль приїдуть відомі продюсери та актори Вимагала хабар за відміну перевірки аптеки Оголошено підозру іноземцю-втікачу, який на смерть збив дівчину Брак лікарів, комп'ютерної техніки та відсутність інтернет-зв'язку уповільнюють реформу Голова Верховної Ради України Андрій Парубій взяв участь у роботі круглого столу « Впровадження антикорупційних реформ в Україні» Делегація Європарламенту відвідала Маріуполь, Краматорськ та ознайомилася із ситуацією поблизу лінії зіткнення Депутати Європарламенту відзначили прогрес, якого досягла Україна у реалізації Угоди про асоціацію Завершилося восьме засідання Парламентського комітету асоціації Україна – Європейський Союз Державний реєстратор діяв незаконно, чим завдав збитків на більш ніж 6,1 мільйона гривень Футбол. Шевченко і Ярмоленко відвідають матч «Арсенал» – «Ворскла» Баскетбол. «Черкаські Мавпи» та «Дніпро» сьогодні стартують у Кубку Європи Репродуктивна медицина -- на захисті благополуччя тисяч сімей та здорового майбутнього нації Ошатними й гарними можуть бути і "хрущівки"
Загрузка...
Голосування
Чи стежите ви за курсом валют?

Голосувати

Чи довіряєте ви українським банкам?

Голосувати

На вашу думку, який найкращий метод зберегти заощадження?

Голосувати

На що ви витрачаєте найбільшу частку місячного бюджету?

Голосувати

Чи вдається вам щомісяця заощаджувати?

Голосувати
На головну
12.07.2018

Це не тиск на громади, а чесне роз’яснення людям

Василь НИТКА

Перший заступник міністра Мінрегіонбуду має оперувати конкретними фактами і прізвищами, а не чутками й плітками. Так голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль прокоментував закиди про начебто тиск виконавчої влади на громади, які хочуть створити ОТГ.

— Члени уряду, а надто коли вони посідають такі посади, як перший заступник міністра, мають оперувати конкретними фактами й користуватися достовірними джерелами інформації, а не чутками чи плітками, — заявив Г. Москаль у відповідь на закиди першого заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслава Негоди про те, що виконавча влада начебто чинить тиск на громади, які хочуть приєднатися до Мукачева. — Передусім згідно зі змінами до закону про добровільне об’єднання територіальних громад для створення ОТГ з містом обласного підпорядкування, яким є Мукачево, не потрібні жодні погодження з боку районної, обласної державних адміністрацій чи інших органів виконавчої влади. Тож про який тиск взагалі може йтися? Першому заступнику міністра варто самому приїхати на Мукачівщину і поспілкуватися з мешканцями сіл. Він почує з перших уст, що і селяни, і сільські депутати категорично не хочуть приєднуватися до Мукачева, бо знають, що вони більше не розпоряджатимуться своїм майном і землями. Ними розпоряджатиметься Мукачівська міська рада, а точніше — міський голова.
Керівник області наполягає: Мінрегіонбуд має чесно попередити мешканців сіл про те, наскільки зміниться їхнє фінансове становище в разі створення ОТГ з містом обласного підпорядкування. Зокрема, вартість ліцензії на торгівлю тютюном у місті обласного підпорядкування у вісім разів вища, ніж у селі, а на торгівлю алкоголем — у 16 разів. Відповідно зростуть і роздрібні ціни для населення. Також у місті значно вищі податки на землю, нерухоме майно, ставки єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва, комунальні послуги (в тому числі вивезення сміття) тощо. Мінрегіонбуд мав би роз’яснити мешканцям потенційних ОТГ, що згідно з Конституцією змінювати межі міст може тільки Верховна Рада та що для цього недостатньо рішень сесій міської та сільських рад.
Геннадій Москаль через прес-службу ОДА вкотре наголошує: Мінрегіонбуд мовчить про те, що низка положень закону про добровільне об’єднання територіальних громад суперечить Конституції та іншим законам. Не кажуть, що місто може запросто закрити в довколишніх селах школи, амбулаторії, бібліотеки чи інші соціальні об’єкти. Тому якщо про це відкрито каже облдержадміністрація, то це «не тиск на громади, а роз’яснення для людей, котрі мають знати, що їх очікує, й усвідомити, що зворотної дороги не буде».

Ужгород.

Всі статті рубрики На головну