Укр | Рус
Футбол. «Динамо» здолало празький бар’єр і вийшло до плей-оф Хокею на Олімпіадах жити! Проект закону S.3336 «Акт про захист Америки від кремлівської агресії-2018», внесений на розгляд Сенату, передбачає чітко визначений перелік санкцій проти російських установ та фізичних осіб, які має затвердити президент США 15 серпня відбудеться засідання робочої підгрупи з напрацювання змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо підвищення ефективності досудового розслідування Президент України провів зустріч з Міністром з питань охорони навколишнього середовища, Міністром у справах Єрусалима та спадщини Держави Ізраїль Сенцов у передкритичному стані Поліцейські розшукують зловмисника, причетного до поранення жителя села Зносичі Футбол. «Брага» перед домашнім матчем із «Зорею» зазнала втрати Ювелірні крадії зі столиці постануть перед рівненським судом Дорога до бункера стане сучасною Офіс уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Міністерство з питань тимчасово окупованих територій об'єднають зусилля заради бранців Кремля Російська правозахисниця Зоя Свєтова відвідала у колонії в Лабитнангі українського режисера Олега Сенцова, що тримає голодування. За його словами, стан здоров'я у нього зараз «передкритичний» Олег Сенцов, російські ліберали та імперська гебня Житло - пільговикам Екстремальна спека до 2050 року накриє майже тисячу міст
Загрузка...
Голосування
Якщо роботодавець своєчасно не платить зарплату, ви

Голосувати
На головну
10.08.2018

Із коміків у прем’єри

Олександр ВОЛОДИМИРОВ

У середу п’ять політичних партій Словенії домовилися про формування лівоцентристського уряду. На посаду прем’єр-міністра вони запропонували Мар’яна Шареца, який є засновником і лідером політичного об’єднання «Список Мар’яна Шареца».
На дострокових парламентських виборах, що відбулися 3 червня, ця партія здобула 12,6 відсотка голосів виборців і посіла друге місце після  правоцентристської Словенської демократичної партії (СДП), у якої 24,4 відсотка. Її очолює двічі екс-прем’єр Словенії Янез Янша. Ось йому президент Словенії Борут Пахор і вручив першому мандат на формування уряду. Але наприкінці липня Янша повідомив главі держави, що йому не вдається зібрати більшість із 46 голосів депутатів (із 90) і він повертає мандат. На союз із СДП, яка має 25 місць у парламенті, не пішла жодна політична партія.
З першої спроби не вдалося сформувати коаліційну більшість і екс-меру маленького провінційного міста Камник Мар’яну Шарецу. Президент навіть сповістив парламент, що жодна з партій поки що не може сформувати більшість і очолити уряд за підсумками виборів. Словенські ЗМІ навіть припустили, що з патової ситуації країна може вийти тільки після проведення нових виборів.
Оглядачі зазначають, що й лівоцентристська п’ятірка, яка утворює коаліцію, не має необхідної більшості в парламенті з 46 депутатів. Наприклад, «Список Мар’яна Шареца» отримав 13 депутатських місць, що майже вдвічі менше, ніж Словенська демократична партія Янеза Янші, а разом вони «наскребли» тільки 43 осіб. Тобто, для абсолютної більшості нової коаліції не вистачає лише 3 депутатів. Можливо, коаліція зможе перетягти на свій бік когось із альянсу Об’єднаних лівих, у яких 9 місць у парламенті, або партії «Нова Словенія», що має 7 представників. Не скидає коаліція з рахунків і Словенську національну партію, представлену лише 4 депутатами. З ними в п’ятірки не такі величезні розбіжності, як із партією Янеза Янші, котрий заплямував свою репутацію хабарництвом під час укладання у 2006 році найбільшого в історії словенської армії договору на 278 мільйонів євро з фінською компанією Patria на купівлю 135 бронетранспортерів. В 2013-му він був засуджений до тюремного ув’язнення, а після 176 днів відбування покарання за рішенням Конституційного суду випущений на волю. Та й у разі повторних виборів ці карликові партії взагалі можуть втратити своє представництво в Державних зборах Республіки Словенія, тому в їхніх інтересах не допустити нового голосування.
Хоч би як там було, але очікується, що 17 серпня в парламенті відбудеться голосування з призначення Мар’яна Шареца прем’єр-міністром нового уряду Словенії. До речі, Мар’ян Шарец — колишній актор-комік, який на популярному словенському телеканалі сміливо й різко критикував представників влади та пародіював їх. Його популярність у країні зростала, і на цій хвилі він був обраний мером міста Камник. А потім створив політичну партію «Список Мар’яна Шареца». Як її представник на останніх президентських виборах висунув свою кандидатуру на найважливішу посаду країни й навіть вийшов у другий тур, де поступився нинішньому президентові Боруту Пахору.
Тому не виключено, що парламент затвердить народного улюбленця на посаду прем’єра. Щоправда, супротивники нагадують Шарецу, що критикувати владу легко, а от перебувати при владі й керувати країною — справа не з легких. І таланта коміка для цього недостатньо.

Всі статті рубрики На головну