Голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль просить Генпрокурора перевірити законність походження грошей для «хабара» голові Виноградівської РДА, а також прослуховування телефонних розмов голови ОДА.

Насамперед нагадаємо читачеві, що другого серпня оперативниками Нацполіції за процесуального керівництва Генеральної прокуратури затримано під час одержання чергового «траншу» голову Виноградівської РДА Михайла Русанюка («Голос України» за 3 серпня). Отже, відтоді на Закарпатті не вщухає розголос про цей інцидент. Зокрема й тому, що керівник ОДА Геннадій Москаль вирішив проводити паралельне розслідування. І виявляє, за його твердженням, зовсім іншу картину. На цей раз Г. Москаль спрямував листа Генеральному прокурору Юрію Луценку, в якому вказує на незаконність дій працівників управління захисту економіки (УЗЕ) при «викритті» голови Виноградівської РДА Михайла Русанюка.

«Другого серпня начальник управління освіти Виноградівської РДА Юрій Свищо, самовільно покинувши місце стажування, о 6.45 у селі Вільхівка Іршавського району зустрівся з працівниками УЗЕ, які передали йому мічені купюри у сумі 8 000 гривень для вручення голові РДА, — наводить зміст листа прес-служба ОДА. — До цього Ю. Свищо отримав 12 500 гривень 20 липня о 7.00 у готелі «Гелена» міста Мукачева також від співробітників управління захисту економіки. Іншу суму у розмірі 14 000 гривень

Ю. Свищо отримав 26 липня о 6.30 у Мукачеві по вулиці Шенборна. Ці факти свідчать, що керували діями Ю. Свища працівники поліції, а не голова Виноградівської райдержадміністрації. На фоні безгрошів’я та відсутності належного бюджетного фінансування розкидання направо і наліво працівниками поліції готівкових коштів на нібито «хабарі» виглядає дуже непрофесійно і межує з провокацією хабара, організованого управлінням захисту економіки».

Далі Г. Москаль пише, що «підприємець Андрій Снігур, у якого управління освіти, молоді та спорту Виноградівської райдержадміністрації закупляло товар, офіційно дав покази про те, що жодних «відкатів» за укладені договори нікому не передавав. З цього випливає, що «відкати» за ФОП Снігур давала поліція, що грубо суперечить чинному законодавству, оскільки органи влади, до яких належить і Національна поліція, не мають права займатися провокацією хабара».

З огляду на це Г. Москаль просить Ю. Луценка доручити працівникам Генеральної прокуратури перевірити джерело походження коштів, переданих Михайлові Русанюку як хабар; встановити, хто був понятими, оскільки у всіх трьох випадках поняті були заздалегідь підготовлені жителі міста Ужгорода, хоча передача коштів здійснювалася у Вільхівці та Мукачеві; дати оцінку діям працівників поліції, зокрема, хто і в рамках розслідування якої кримінальної справи дав дозвіл на прослуховування телефонних розмов голови ОДА; з’ясувати, хто і на яких підставах оприлюднив записи телефонних розмов на сайті управління захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

А перед тим очільник ОДА звернувся до прокурора Закарпатської області Володимира Гаврилюка, Генерального прокурора Юрія Луценка та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова із заявою про діяльність нелегальних гральних залів.

— Незважаючи на ухвалений Верховною Радою закон «Про заборону грального бізнесу в Україні» і запровадження кримінальної відповідальності за його порушення, гральний бізнес на Закарпатті представлений у всіх районах і процвітає так, як не процвітає в жодному іншому регіоні України, — заявляє Г. Москаль. — Боротися з гральним бізнесом — прямий обов’язок управління захисту економіки (УЗЕ) в Закарпатській області, яке очолює Андрій Іванків. Однак працівники УЗЕ не тільки не помічають численних гральних салонів, а, як стверджують прості люди, відкрито «дахують» їх.

Насамкінець Г. Москаль навів адреси гральних закладів і попросив прокуратуру відкрити за цими фактами кримінальне провадження.

Тепер залишається чекати, якою буде реакція столичних правоохоронних структур на наведені вище й інші заяви голови ОДА Г. Москаля з приводу цього резонансного інциденту.

Ужгород.