Укр | Рус
візит Голови Верховної Ради України А.В.Парубія до Литовської Республіки для участі у роботі 9-ї сесії Міжпарламентської асамблеї Сейму Литовської Республіки, Сейму і Сенату Республіки Польща та Верховної Ради України Участь Голови Верховної Ради України А.Парубія у відкритті 9-ї сесії Міжпарламентської асамблеї Сейму Литовської Республіки, Сейму і Сенату Республіки Польща та Верховної Ради України Лінійний прискорювач запрацював 453 жителям Луганщини призначено щеплення проти сказу Президент доручив регіональній владі підготувати плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки Військові комісаріати реформуються на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Полтавський суд переніс на 23 листопада розгляд трьох апеляцій на закриття справи проти мера Харкова Геннадія Кернеса і двох його охоронців, яких звинувачують у викраденні і тортурах активістів Євромайдану Кошти місцевих бюджетів мають працювати на покращення життя людей у громаді, а не зберігатися на депозитах - Президент Голова Верховної Ради України А.В.Парубій в рамках візиту до Литовської Республіки разом зі Спікером Сейму Литовської Республіки Вікторасом Пранцкєтісом, Маршалеком Сенату Республіки Польща Станіславом Карчевським зустрівся з членами Президії Міжпарламентської асамблеї Сейму Литовської Республіки, Сейму і Сенату Республіки Польща та Верховної Ради України Ви справжній символ нової України - Президент привітав з днем народження Ігоря Гордійчука Діалог на рівні дипломатів щодо місії ООН для Донбасу йде постійно, однак коли зустрінуться глави зовнішньополітичних відомств країн «нормандського формату», в Берліні поки не знають Децентралізація має стати незворотною - Президент У 2020 році місцеві вибори мають відбутись вже за умови покриття всієї території України об’єднаними громадами - Президент Розпочався візит Голови Верховної Ради України А.В.Парубія до Литовської Республіки для участі у роботі 9-ї сесії Міжпарламентської асамблеї Брифінг Міноборони України щодо обстановки в районі проведення операції Об’єднаних сил
Загрузка...
На головну
11.09.2018

Підготовка до референдуму почалася

Олександр БІЛИК.

У Македонії в понеділок офіційно було дано старт початку пропагандистської кампанії стосовно референдуму щодо договору із Грецією про перейменування країни в Північну Республіку Македонія, що дозволить їй стати членом НАТО і ЄС. Як відомо, референдум призначено на 30 вересня цього року.
 

Соціал-демократичний союз Македонії (СДСМ) і одна з найбільших проалбанських партій Демократичний союз за інтеграцію (ДСІ), які входять до коаліційної більшості в парламенті, уже оголосили про програму своїх дій на найближчі 20 днів. Лідер СДСМ і прем’єр-міністр країни Зоран Заєв виступив зі зверненням до громадян і дохідливо пояснив їм, які перспективи відкриються перед країною, якщо вони схвалять договір із сусідами, а також окреслив геть нерадісну картину, яка очікує на всіх у випадку провалу референдуму. Правляча СДСМ планує проведення мітингів і зборів у всіх великих містах країни.
У понеділок Демократичний союз за інтеграцію провів мітинг у місті Тетово, де проживає багато албанців.
А от головна опозиційна партія ВМРО-ДПМНЄ поки що не оголошувала своїх планів на період пропагандистської кампанії. Її нинішній лідер Християн Міцковскі пообіцяв оголосити їх протягом нинішнього тижня. Цю затримку політологи пояснюють тим, що в партії ще не виробили чіткої позиції стосовно референдуму, а її лідери перебувають у глибоких роздумах.
Під час візиту до країни генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга Міцковскі та президент Георге Іванов, який симпатизує ВМРО-ДПМНЄ і підтримує її, заявили, що членство в НАТО і ЄС є стратегічним пріоритетом для Македонії. Але висловилися проти договору з Грецією про перейменування країни. На що Столтенберг категорично заявив: «Членство країни в НАТО і ЄС без схвалення договору із Грецією неможливе». Потім цю тезу повторив і канцлер Австрії Себастьян Курц, а за ним — і канцлер ФРН Ангела Меркель, яка з робочим візитом перебувала в Скоп’є минулої суботи і брала участь у святкуванні Дня незалежності Македонії.
Президент Георге Іванов і лідери ВМРО-ДПМНЄ добре розуміють, що, почавши агітацію проти договору із Грецією, вони назавжди перекреслять надії людей на вступ до ЄС і втратять останні крихти довіри в населення. Результати місцевих виборів у жовтні 2017 року показали, що ВМРО-ДПМНЄ вже втратила свої керівні позиції майже в усіх великих містах, де до влади прийшли кандидати від СДСМ і ДСІ. Це й дала підставу Зорану Заєву заявити, що більшість громадян країни оберуть євроатлантичні перспективи й підтримають договір із Грецією.
 

Всі статті рубрики На головну